Perşembe , Ağustos 5 2021

GÜNEŞ LEKELERİNE ANTİ-STAİN YÖNTEMİ İLE ELVEDA!

Her tür güneş lekesi, doğuştan gelen cilt bozuklukları, damarsal bozukluklardan kaynaklanan renklenme bozukluklarından kurtulmak artık çok kolay! Güneş ışınlarına uzun süreli ve korunmasız olarak maruz kalmanın sonucunda ciltte oluşan güneş lekeleri artık korkulu rüya olmaktan çıkıyor.

“Tıbbi terminolojide “solar lentigo” olarak adlandırılan güneş lekelerinin oluşumunda en büyük etken, adından da anlaşılacağı gibi güneş ışınları. Çözüm, şüphesiz güneşten korunmak. Güneşe çıkmayarak ya da yüksek faktörlü koruyucular kullanarak güneş lekelerinin belirginleşmesinin önüne geçilebilir.

Bunu başaramayanlar içinse, gelişen tıbbi yöntemler çözüm üretmeye devam ediyor. Güneş lekelerini, güneşe bağlı uzun ve kısa vadede oluşan cilt deformitelerini, erken yaşlanma bulgularını, kırışıklıkları, doğum sonrası ya da hormon kullanımına karşı ciltte oluşan kahverengi koyu lekelenmeleri, boyun ve eldeki yaşlanma bulgularını ve renklenme bozukluklarını artık tamamen yok etmek mümkün. Superplast Estetik & Rekonstrüktif Merkezi doktorlarından Op. Dr. Cihangir Toraman, gelişmiş başlıklarla uygulanan 4 farklı lazer sayesinde uygulanan Antı-Staın yöntemi ile , bir ya da iki seansta istenilen sonuca ulaşmanın mümkün olabileceğini söylüyor. Cerrahi müdahale geçirmiş hastaların dikiş yerlerinde güneşlenmeye bağlı oluşan kalıcı olabilecek cilt koyulaşmaları ve renk bozukluklarından da aynı şekilde kurtulmak mümkün.

Vücudumuzdaki istenmeyen renklenme bozukluklarının farklı kaynaklan olabileceğini belirten Op.Dr. Cihangir Toraman doğuştan, damarsal yapılardan ya da renk verici hücrelerin yapısal bozukluğundan kaynaklı olabileceği gibi, daha sonradan güneşe, hormonal değişimlere (gebelik, ilaç kullanımı vb.) ve bazı kimyasallara maruz kalma ile de cildimizde kalıcı renklenme bozuklukları oluşabileceğine dikkat çekerek, bunlar tedavi edilmediği takdirde ciddi cilt hastalılarına yol açma riski olabileceğine değiniyor.

Op. Dr. Cihangir Toraman şöyle devam ediyor

“Cildimizde renklenme bozukluklarında temel oluşturan iki kaynak hücre var. Bunlardan ilki, melanin denilen tenimize renk veren hücre. İkincisi ise kan damarlarının işleyişindeki anormalliklerden kaynaklanan hemoglobin maddesi. Superplast da uygulanan Anti-Stain yönteminde, renklenme bozukluktan ya da olağan olmayan bölgesel renkli oluşumlan tedavi ederken, bu iki yapı hedef alınıyor. Ana lazer teknolojisindeki gelişmelerle birlikte, fraksiyonel lazerlerin üretilmesi fraksiyonel sözcüğünü sadece tel lazeri ifade etmekten öteye taşıdı. Bu sayede sadece istenilen amaç çerçevesinde bölgesel etkiyi artırmamız mümkün oldu. Güneş lekeleri gibi diğer tüm renk bozuklukları da, hastaya özgü bir renk, yapı ve sebepten oluşuyor. Dolayısıyla tüm hastalarımızı tek bir lazer tipiyle tedavi etmemiz mümkün değil; bu konuda ısrarlı olmak hastaya zarar verebilir. Bu tedaviler çok ciddi yatırım gerektiriyor ve elinizde en az on farklı lazer ünitesinin bulunması kesinlikle gerekli. Her problem kendisi için Özel geliştirilmiş lazer cihazı ile tedaviedilmeli.

Hastalarımıza düşen tek görev, tam donanımlı profesyonel bir merkezde tedavi olmayı seçmek. Superplast şu an dünyada elinde en gelişmiş lazerlerin tamamını bir arada bulunduran tek klinik. Kullandığımız teknoloji sayesinde bir ya da en fazla iki seansta her tür güneş lekesini, doğuştan gelen cilt bozukluklarını, damarsal bozukluklardan kaynaklanan renklenme bozukluklarını {varis hemanjiom yani çilek lekesi vb.) dünya standartlannm çok üstünde ve güvenli olarak tedavi etme imkanına sahip.”

Güneşin olumsuz etkilerinin yanı sıra, yanlış kullanımdan ötürü parfümler de ciltte leke yapabiliyor. Anti-Stain yöntemi ise renklenme bozuklukları ya da olağan olmayan bölgesel renkli oluşumları tedavi etmeye yardımcı oluyor ve bu tedavide tek tip lazer kullanılmıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

 1. Başarı istediğini elde etmektir. Mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. La Fontaine

 2. Neden hissetme biçimin bir başkasının kafasındaki düşüncelere bağlı olsun…?

 3. Sizi a haber programında seyrettim anlattıgınız seyler ilgimi cekti ilim bilim tüm bilgileri beynime depoluyorum ve kitabınızı okuyacam bakalım neler olacak ???

 4. matematik gibi önemli bir konuda da önyargılarımızı yıkarsak üstesinden gelemeyeceğimiz konu olmaz matematik hayatımızın her alanında önemli çocuklarınıza iyi bir üniversite eğitimi için de şart

 5. Neden bir üniversitede eğitim alarak kişisel gelişim uzmanı oldu.Kuran okusaydı sadece yetmez miydi? #altustmuhabbet zor satranç oyna

 6. saçlarım çok dökülüyor sinirim bozuluyor arapça hikayeler

 7. ‘Limit Yok’ filmindeki hap gibi bişey bu. kişisel imaj

 8. MEHVEŞ HÜSAM

  dersler daha zevkli hale geliyor. kredi ver borç sorgulama

 9. bu sorun doğduğumdan beri var.bu cdyi de listeye ekledim. boy uzunluğu

 10. düşünceleri yönetebilmenin hiç de kolay olmadığını bildiğim için bu yöntem zorluk çekenlere tam bir ilaç isvecce ögreniyorum

 11. FAZİLET BİHTER

  Arkadaşlar her yerde bütün toplumda gireceğimiz her mekanda bize yardımcı olacak bir settir. metabolizma mucizesi

 12. Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur… su dalgası

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂