GÜNEŞ KREMLERİ CİLT KANSERİNE NEDEN OLUYOR!

 

Güneş kremleri cilt kanserine neden olabiliyor çünkü çoğu A vitamini ihtiva ediyor!

Güneşten korunmak için kullandığımız koruyucular, koruyucu olmayabilir. İyi bilinen 500 güneş koruyucusu üzerinde yapılan bir araştırma, bu ürünlerin yarısına yakınının cilt kanserine neden olabileceğini ortaya çıkardı. Bu ürünler A vitamininin bir türünü ihtiva ediyor ve bu da güneş ışınlarına maruz kalan ciltte kötü huylu hücrelerin gelişimini hızlandırabiliyor.

Araştırmacılar ve Çevre Çalışma Grubu (Environmental Working Group) yıllık raporlarında FDA tarafından yürütülmüş (ve sonuçları kısmen hasıraltı edilmiş) vitaminlerin fotokanserojen niteliklerinin ortaya konduğu ON YILLIK bir araştırmaya işaret ettiler.

Raporda “Bir yıl süren o araştırma sırasında, derilerine A vitaminli krem nüfuz ettirilen farelerde vitaminsiz krem sürülen kobay farelerine kıyasla % 21 oranında daha hızlı tümör ve lezyon gelişimi görüldüğünün” ortaya çıktığını belirttiler.

Bu arada FDA’nın A vitaminiyle ilişkilendirilen tehlikeleri sürekli inkâr ettiğini belirtelim. Ancak EWG tehlikeyi kabul ediyor. Açıklamaları şöyle: “FDA’nın, daha on yıl önce tüketicileri güneş koruyucularında A vitamini kullanımına dair uyarmasını gerektirecek, yeteri kadar kanıt vardı.”

Listenin en başına yazılan cümle de şöyle:

EN İYİ GÜNEŞ KORUYUCUSU ŞAPKA VE TİŞÖRTTÜR!

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Sevgi yalnız bir insana bağlılık değildir. Bir tutumdur. Kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek kimseyi seviyor başka herşeye karşı ilgisiz kalıyorsa sevgisi sevgi değil, genişletilmiş bencilliktir. Erich Fromm

  2. Düşünmeden öğrenmek yitirilmiş bir emektir. Konfüçyüs

  3. her ilişki mutlu olmak ister ve mutluluğu isteyen her kişi de bu sete ihtiyaç duyar, hemen dinlemeliyim… kumar bağımlılığı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂