Pazartesi , Mayıs 3 2021

GÜNDE BİR BARDAK VİŞNE SUYUNUN MUCİZELERİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?


Gün boyunca içilen bir bardak vişne suyunun yaratacağı mucizeleri biliyor musunuz?

Yakut kırmızı rengi ile reçelini yemeğe alıştığımız vişne, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde, birçok hastalığa karşı koruma kalkanı yerine geçiyor. İçeriğinde bulunan ve meyveye kırmızı rengini veren “antosiyanin” ise vişneye hücre yenileme yani antioksidan özelliğini kazandırıyor. Günde bir bardak vişne suyu tüketimi ile vücut günlük antioksidan ihtiyacını karşılıyor. Kalp ve damar hastalıklarından kansere hastalık riskini azaltmaya yardımcı olan vişne, kas ağrılarının hafifletilmesi, hafıza gelişimi ve kilo dengeleme gibi konularda da etkin rol oynuyor.

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan vişne meyvesinde bulunan A ve C vitamini ile sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri, özellikle ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah.

Vişnenin “ekşi” artıları

Ferahlatıcı etkisi yüksek bir meyve olan vişnenin şeker oranı kirazdan düşük olduğu için daha az kalori içeriyor. Diareyi kesmesi ve idrar söktürücü özellikleri, mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasına yardımcı olmasının yanı sıra, vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasında etkin rol oynuyor. Sindirim sisteminin dengeli ve düzenli fonksiyonu için önemli bir meyve olan vişne ile ilgili yapılan ön araştırmalar gösteriyor ki; vişnedeki “antosiyanin”ler, kolon kanseri riskini de önemli ölçüde azaltıyor.

Kırmızı ve mor renkli meyve ve sebzelerde, çiçeklerde, morumsu yapraklı ağaçlarda bulunan renk verici bir madde olan antosiyanin, içinde bulunduğu meyvede çok güçlü bir antioksidan yani hücre yaşlanmasını önleyici bir etki yaratıyor. Antosiyanin yardımıyla sağlıklı dokuları ve hücreleri koruyan vişne böylelikle, anti-aging özelliği de taşıyor ve kanser ile kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Antosiyanin oranının yükseldiği koyu renkli olan vişnelerde, aynı zamanda daha fazla miktarda minerale rastlanıyor.

Japon beslenme uzmanları tarafından, Tsuda Üniversitesi’nde 2003 yılında gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, hipoinsülinemi ve hipoglisemiye yol açabilen yüksek yağ içeren besinlerin verdiği söz konusu zararlar, antosiyanin sayesinde dengelenebiliyor. Diğer bir deyişle, şeker düzeyi düşük olan vişne, kilo kontrolünde önemli bir görev üstleniyor. Michigan Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar, antosiyanin maddesinin kolesterolün, kan şekerinin düşürülmesi ve karaciğerde daha az yağ birikimi konusunda çok etkili olduğunu ortaya çıkarıyor. Vişne ise, antosiyanin açısından en zengin meyveler arasında yer alıyor.

Beslenme uzmanları, günlük antioksidan ihtiyacının karşılanması adına günde 3,000 – 5,000 ORAC (Oksijen Radikalleri Emilme Kapasitesi) ünite alınmasını öneriyor. Yaklaşık 100 gram vişne suyu konsantresinde ise, 12,800 ORAC ünite bulunuyor. Bu da gösteriyor ki, günde bir bardak olarak tüketilecek vişne suyu, vücudun antioksidan

Doğal ağrı kesici
Michigan Eyalet Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, “antosiyanin” olarak bilinen kırmızı kimyasalların aynı zamanda kas ağrılarını hafifletebileceği belirtiliyor. Spor egzersizleri ve ağırlık çalışmalarının hemen sonrasında oluşan geçici kas zedelenmelerinde, içeriğindeki antosiyanin sayesinde vişne etkin rol oynuyor. Yaklaşık olarak 100 – 120 vişnenin antosiyanin içeriğine sahip olan bir şişe vişne suyu, ağrı kesici yerine doğal ve keyifli bir alternatif sunuyor.

ENGLİSH

Inside a glass of cherry juice during the day to create the miracle you know?

Ruby red color and we used to eat the cherry jam, minerals and vitamins that are included, thanks to the protection against many diseases are passed instead of shield. The red color of the fruit content and the “antosiyanin” cherry on the antioxidant function that gives cell renewal. A glass of cherry juice per day, with consumption of antioxidants the body needs to meet daily. Heart and vascular disease to help reduce the risk of cancer diseases cherry, ease of muscle pain management, memory development and the active role on issues such as weight is balanced.

Vitamins and minerals with a full tank cherry fruit with vitamin A and C in the sodium, potassium, calcium and phosphorus minerals, especially a powerful weapon against febrile illness.

Cherry’s “sour” plus the

Cherry fruit with a refreshing effect of high sugar ratio is lower than cherries contain fewer calories. Cutting and diuretic properties Diareyi, stomach and liver to help to run regularly as well as the body rolled out of the water accumulated in the more active role in the play. Balanced and regular function of the digestive system is an important cherry fruit shown on the preliminary research is that the cherry “antosiyanin” s, the risk of colon cancer is also significantly reduced.

The red and purple colored fruits and vegetables, flowers, the purple-leafed tree in which an item is antosiyanin color, the fruit contains a powerful antioxidant effect that is a preventative to cell aging. Help protect healthy tissue and cells Antosiyanin the cherry that is, anti-aging properties are also stones and cancer of the heart and vascular disease reduces the risk of being caught. The increase of the rate of dark cherry Antosiyanin in which, as well as larger amounts are found in the mineral.

Nutrition experts from the Japanese side, Tsuda University in 2003, according to a research conducted, and hipoinsülinemi containing high-fat foods can lead to hipoglisemi the question of damages, can be balanced through antosiyanin. In other words, the cherry is low sugar level, weight control is an important task undertaken. The studies at the University of Michigan, Article antosiyanin of cholesterol, lowering of blood sugar and less fat accumulation in the liver that occurs is very effective. Cherry is the richest in terms antosiyanin is among the fruits.

Nutrition professionals, daily antioxidant needs are met on behalf of the day, 3.000 – 5.000 ORAC (oxygen radical absorption capacity of) units are to be recommended. Cherry juice concentrate is about 100 grams, is 12.800 ORAC units. This shows that, to be consumed as a glass of cherry juice per day, the body’s antioxidant

Natural painkillers
Michigan State University, according to a research carried out by, “antosiyanin” also known as red chemicals may ease muscle pain says. Immediately after exercise and sports studies of weight temporary muscle injury content through the cherry antosiyanin play active roles. Approximately 100 – 120 that has content antosiyanin a bottle of cherry cherry juice, instead of painkillers offers an alternative, natural and enjoyable.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Eğer insanlar hiç aptalca şeyler yapmasaydı, akıllıca işler yapılamazdı. Ludwig Wittgenstein

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂