GOOGLE’DAN FACEBOOK’A RAKİP SOSYAL AĞ:GOOGLE +

Google’ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Facebook’a rakip olarak sunulabilecek sosyal ağ projesi nihayet hayata geçti: Google+

Google+ (Google Plus / Google Artı), klasik bir sosyal ağ sitesinde yer alan arkadaş, aile ve diğer çevre grupları ile iletişim halinde bulunulmasını sağlayan işlevsel bir ürüne benziyor. “Circles” ismiyle konumlandırılan işlevsel bir araçla listenizdeki kişileri çember grupları şeklinde sınıflandırabiliyorsunuz. Bu sayede bir iletişim konusu belirdiğinde o konunun paylaşılacağı çember üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz. Tabii aynı durum, akran çemberlerini takip etmek için de geçerli. Bu noktada “Google+ Circles” ile “Facebook listesi ve gruplar” arasında paralel bir işlev çarpıyor.

Google+ bünyesinde Google kullanıcıları Google Buzz özelliğini de kullanabilecekler.

Google+ Sparks ismi verilen özel işlev başlığında ise Google kapsamlı ve bir o kadar da hedefe uygun paylaşımlara olanak sağlıyor.

Google+ Hangouts, nerede olunursa ve ne yapılıyorsa yapılsın kişilerin birbirinin o anki ortamlarında biraz da olsa dâhil olmalarını sağlayan yenilikçi bir görüşme özelliği sunuyor.

Google+ Mobile ile mobil ürünlerin ve teknolojinin özelliklerini insan ilişkilerine taşımak isteyen bu yeni projede, “konum” çerçevesinde yeni ve işlevsel parçacıklar mevcut.

Google+ Hunddle mesajlaşma ve e-posta atma arasındaki ince çizgiyi ortadan kaldıracağa benzeyen bir özellik. Bu parçacık ile dijital bir sohbet ortamını birçok kişiyle birlikte oluşturmak mümkün.

Android Market üzerinde erişime açılan Google+ uygulamasını şimdilik sadece Android işletim sistemini kullanan cihazlarda görebiliyoruz. Bir süre sonra iPhone başta olmak üzere diğer mobil ürünlerde de görebileceğiz.

“Google.com/+” adresi üzerinden de bu yeni ürüne ulaşılabilir. Bu adres üzerinden de yeni ürünü kullanıcılar test edebiliyor ve ürün hakkında genel bir kanıya sahip olabiliyorlar.

Google’ın yeni hizmeti Google+ ile ilgili daha detaylı incemeleyi yarın sizlerle paylaşacağız.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. yukarıda yazan maddeleri okuduğumda çok uzak bir hayal gibi geliyor. Gerçekten bütün bunlar oluyor mu? Oluyorsa deneyip başarılı olan var mı? lütfen yazın buradan..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂