Cumartesi , Nisan 11 2020

GOOGLE MAPS'LA İŞ ARAMAK

Amerikalı bir senaryo yazarı Google Maps üzerinde hazırladığı özgeçmişi ile iş arıyor. CV’nin sahibinin sanal alemde şimdiden birçok taraftarı var…

Teknolojinin sunduğu imkanlar arttıkça giderek daha fazla insan iş bulmak için yaratıcılığı ile teknolojinin nimetlerini bir araya getiriyor. En son yaratıcı CV örneği haberi ise Google Maps’ten geldi. Google Maps üzerinde sistemin özelliklerini kullanarak kendini tanıtan Ed Hamilton, son günlerde haklı bir ilgiyi üzerine çekiyor. Mesleği senaryo yazarlığı olan Hamilton bu alandaki tüm yeteneğini de ortaya koyarak hareketli ve konuşur gibi bir dille hazırlamış CV’sini. Hamilton’un özgeçmişi sadece Google Maps’te yayılmakla kalmamış çeşitli forumlarda da tartışılıyor. Hamilton önce ev adresinin bulunduğu noktaya bir raptiye iliştirmiş, ikinci raptiyeyi ise mezun olduğu üniversiteye iliştirmiş. Daha sonra çalıştığı yerlere de birer raptiye iliştirmiş. Raptiyelerin iliştirildiği noktalarda açılan bilgi pencerelerinde kısa, öz ve etkili bir dille tecrübelerini paylaşmış. Üstelik bu metinleri kaleme alırken acımasızca dürüst ve eğlenceli bir dil kullanmış.

İş dünyasının tepkisi tartışılıyor Hamilton’un yaptığının klasik bir CV yazma tekniği olmadığı ortada. Ancak yaratıcılık açısından birçok insanın gözünde tam puan alan bu CV’nin bugünün iş dünyası için yeterince ciddi ve profesyonel olmadığını düşünenler de var. “21’inci yüzyılın dahisi”nin tartışıldığı forumlarda CV’ye gelen tepkiler de oldukça ilginç. Bir reklam ajansı sahibi olsa kesinlikle kendisini görüşmeye çağıracağını söyleyenler kadar iş dünyasının bürokratik dev şirketlerinin bu CV ile ilgilenmeyeceğini düşünenler de var. Sağlık, teknoloji, perakende gibi işi para kazanmak olan şirketlerde böyle bir CV’nin nasıl etkili olamayacağına inanmadığını belirten biri ise “Üzülmeyin, bu kadar yaratıcı bir kişinin de böyle şirketlerle işi olmaz zaten” yorumunda bulunuyor.

Hüsniye Güngör

ENGLİSH

An American writer has created on Google Maps with resume looking for work. CV’s many fans have already had in the virtual world …

Increases the possibilities of technology and creativity to find more and more people work with technology brings together the virtues. Creative CV is the latest example of news came from Google Maps. The feature on Google Maps using the system introduced himself, Ed Hamilton, a justifiable interest in the last day draws on. Hamilton’s career as scriptwriter also reveal all the capabilities in this area speaks a language such as moving and prepared curriculum vitae. Hamilton’s curriculum vitae are spread not only does Google Maps are also discussed in various forums. Hamilton’s first home points of the address of where to attach a fastener, the second fastener attached to the university graduates are developed. A fastener attached to the work place at a later developed. At the point of fastener attached to the info window is short, concise and effective language and shared experiences. In addition to this text, while the pen was a brutally honest and funny language.

Hamilton’s response is discussed in the business world to write a CV that classical technique is not obvious. In the eyes of many people, but full marks for creativity, this CV’s enough for today’s business world, there are those who think that it was serious and professional. “2 genius of the century” at the forum discussed the response to CV also very interesting. If an advertising agency owner who would certainly call him to discuss the business of the bureaucratic world of giant companies who think that there are not interested in CV. Health, technology, retail, things like making money with companies such CV’s how effective can not believe indicating whether one is “Do not worry, it’s a creative person like that with companies that work is not already” in the interpretation has.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Her çağdaki özel kişiler, olanaksız girişimleri için sermayeyi, ancak yüreklerini her türlü şüpheden arındırdıktan sonra buldular. Gerçek sermaye içimizdedir. Dreamer

  2. düşünceleri yönetebilmenin hiç de kolay olmadığını bildiğim için bu yöntem zorluk çekenlere tam bir ilaç

  3. Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa, o yol sizi hiçbir yere götürmez. G. B. Shaw

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by