Perşembe , Ağustos 5 2021

Geri Dönüş Yasası

Geri Dönüş YasasıGeri Dönüş Yasası

Bu yasayı neden sonuç yasasının içinde değerlendirebilirdim. Çünkü birbirine çok yakındırlar. Önemli konu olduğu için ayrı bir yasa olarak incelemek daha doğru olacak. Geri Dönüş Yasası verdiğiniz her şeyin size geri döneceğini söyleyen bir yasadır. Fakat sevgi ile verilen iyi şeyler size 10 kat daha güçlü olarak dönecektir. İşte neden-sonuç yasasından ayrı görülmesi gereken en önemli nokta budur. Sevgiyle ve karşılık beklemeden verdiğiniz her iyi şey size 10 kat artarak geri dönecektir.

Verdiğiniz şey para, zaman, hizmet, ilgi veya hediye olabilir. Ne olduğu çok önemli değildir. Önemli olan koşulsuz ve beklentisiz vermenizdir. Sadece yardım etmek ve birisini mutlu etmek gibi bir amaç taşımalısınız. Verdiğiniz şeyi sevgiyle ve kendinizden bir şey eksilmiş duygusu olmadan vermelisiniz. Bu durumda verdiğiniz şey evrenden size 10 kat fazlasıyla geri dönecektir. Eğer zorlama, korku yada herhangi bir negatif duygu ile insanlara bir şey veriyorsanız bunu hiç yapmayın daha iyi. Bu durumda tireşim yasası, neden sonuç yasası gibi yasalar çalışacak ve bunun sonucunu  olumsuz olarak  göreceksiniz demektir. Lakin sevgiyle, karşılık beklemeden ve mutlulukla vereceğiniz her şeyin mutlaka karşılığı gelecektir.

Geri Dönüş YasasıBu yasa da yoksunluk bilincinin de üzerinde durmamız gerekiyor. Çoğu zaman vermekte zorlanmamızın nedeni bir çok kişide varolan yoksunluk bilincidir. Paranın yeterli miktarda olmadığına, paranın kötü bir şey olduğuna, bir kişinin çok parası olunca diğerlerinin fakir kalacağına dair şartlanmalarımız vardır. Ayrıca insanlığın ortak bilinçaltından gelen, kıtlık ve yoksulluk dönemlerinden kalan acıların izlerinin de, kolektif bilinçaltına bağlı olduğumuz için bizi etkilediğini düşünürsek, yoksunluk bilinci çok daha fazla önem kazanmaktadır. Oysa evrende herkese yetecek kadar bolluk vardır ve biz kendi refahımızı sağlayarak, kimsenin fakir olmasına yol açmayız. Verdiğimiz şeyler bizden giden ve eksilen şeyler değildir.  Para da bir enerjidir ve sürekli hareket eder. Yeteri kadar paramızın olmayacağı endişesi sadece bir korkudur ve bu korkuya sahip olan bir insan evrensel yasalar gereği zaten bunu deneyimleyecektir. Teklik yasası gereği, bolluk, refah ve zenginlik zaten sizindir. Sadece bunları almak için kendinize izin vermelisiniz. Korkulardan arınmak ve evrenin bolluk içinde olduğunu anlamak kendinize izin vermek için ilk adımınız olabilir.  Size daha fazlası gelince, siz de insanlara daha fazla yardım edebilirsiniz ve daha fazlasını verebilirsiniz. Bu şekilde daha da fazla bolluğu hayatınıza çekersiniz. Daha fazla refah için kendinize insanlara nasıl hizmet edeceğinizi, nasıl faydalı olabileceğinizi sorun.  Ayrıca kendinize de sevgi, zaman ve ilgi vermeyi unutmayın.

Geri Dönüş YasasıGeri Dönüş yasasını anlamak size ne kazandıracak?

1-) İnsanlara koşulsuz sevgi ile vermenin ne kadar önemli olduğunu anlayacak ve bu konuda eksikleriniz varsa kendinizi değiştireceksiniz.

2-) Başkalarının size sevgi ile verdikleri şeyleri, sevgi ile kabul edeceksiniz. Bu durumda veren kişiye,  verdiğinin on katı ile geri döneceğini bileceksiniz.

3-) Yoksunluk bilincini aşmanın önemini anlayacaksınız ve bu bilinçten kurtulduğunuz zaman hayatınıza daha fazla refahı çekebileceksiniz.

Geri dönüş yasasını kullanmak

Bu yasa neden sonuç yasasına benzer fakat aradaki farkı hatırlayacak olursanız burada karşılıksız sevgi ile verme eylemi vardır. Bunun içinde önce yoksunluk bilincinden kurtulmalısınız. Bu nedenle bilinçaltı çalışmalarınızı, “ Sevgi ile verdiğim herşey katlanarak bana geri dönüyor” şeklinde bir afirmasyonla yapabilirsiniz. Daha fazla sevgi üretmek, karşımıza çıkan yardım etme fırsatlarını kaçırmamak ve insanlara karşılık beklemeden özgürce verebilmek bu yasadan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. Evrende herkese yetecek kadar bolluğun olduğunu ve sevgiyle verdiğiniz herşeyin size 10 kat artarak geri geleceğini unutmayın.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Başlamak, yarı bitirmektir. Horatius

 2. Ben dün aldığım Hızlı Okuma CD’sini uygulamaya başladım. Burada yazana göre ilk dinlemeden sonra 1. ve 2. bölüm uygulanmasa da olur denmesine rağmen uygulanırsa daha etkili olacağını düşünüyorum. Çünkü 2. bölümü dinlerken tamamen bu olaya odaklanıldığı için hem bilinçli olarak kendinizi motive ediyorsunuz hemde bilinç altına mesajlar yollanıyor. Buda etkiyi artırır. Ayrıca emeği geçenelere teşekkür ederim.

 3. Bu sayede masaj masrafından kurtulsam ne iyi olur…

 4. Mutluluk, bizi mutlu eden şey bir şeye sahip olmak değil, sahip olduğumuzun tadına varmaktır. Montaigne

 5. canım annem kaç yılın acısı var içinde.anneciğime çok güzel bir hediye olur.

 6. Yemek kültürü günden güne değişmektedir. Bu durum insanların metabolizmasında geri dönüşü olmayan hasarlar vermektedir. Bu telkin bu sorunun önüne geçmektedir.

 7. RÜÇHAN DİCLE

  demoyu indirdip dinlediğimde beynimin içerisindeki hareketleri hissetmek çok değişik bir tecrübeydi

 8. Para harcama ve tasarruf alışkanlıklarım çok değişti. Sadece tasarruf edebildiğim parayla bile gelirimde çok ciddi artışlar oldu. Daha önce hiç düşünmediğim yatırımları birden fark etmeye başladım. Sadece farketmekle kalmadım, cesaret ederek bir kaç tane yatırıma da giriştim. Hayatım çok değişti… TEŞEKKÜRLER sekil duzelt

 9. Birçok insan için gerçekten çok lazım ancak öyle daha huzurlu bir ülke oluruz. telkin müzikleri

 10. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlam vücut da sağlam kafada. Hem vücudumuzu hem de zihnimizi güzelleştirmemiz lazım. telkin duası

 11. bir sürü telkin aldım hepsi işe yarıyor çok mutluyum kendimi herkesi herşeyi çoooooooooooooooooooooooooooooook seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm………………….. ön sevişme

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂