Cumartesi , Mayıs 8 2021

GAZİNO KÜLTÜRÜNÜ ÖZLEYENLER İÇİN YENİ MEKAN:GAZİNO BEYOĞLU

Şamdan PLUS / Göksan Göktaş

Gazino konseptini modernize ederek, alaturka eğlence anlayışına yeni bir yorum getiren Gazino Beyoğlu, eğlence severlerin geçmişe duyduğu özleme son vererek İstanbul eğlence hayatına yeni bir soluk getiriyor.

Gönülmez akşamın ufk unda olduğunuzu” hissedersiniz bazen… “Ve hatta titrersiniz mücrim gibi baktıkça istikbalinize”. Efkardır bu, ne zaman insanı en derin yerinden yakalayacağı belli olmaz. İşte o vakit, bellek binlerce yaşanmışlık kodundan “anason”u seçer! Burnunuzda tüten sadece alelade bir koku değildir! Sadece güzel mezelerle değil, güzel dostlarla da donatılmış bir masadır özlediğiniz. Aradığınız derin bir muhabbettir hasıl-ı kelam… Ve tabii ki “ruha değen” o şarkılardır…

Gazino konseptini modernize ederek, alaturka eğlence anlayışına yeni bir yorum getiren Gazino Beyoğlu, eğlence severlerin geçmişe duyduğu özleme bir son vererek İstanbul eğlence hayatına yeni bir soluk getiriyor.

Eğlence dünyasının önemli bir dönemine tanıklık etmiş insanların anılarını yeniden yaşayabileceği, genç kuşağın ise sadece filmlerden görüp bildiği önemli bir kültürü post modern ve minimal dokunuşlarla geri getiren Gazino Beyoğlu, her haft a farklı eğlence ve konuk sanatçılarıyla İstanbul gece hayatındaki yerini almaya hazırlanıyor.

1868 yılında Fransız mimarlar tarafından inşa edilen Hanif Han’ın görkemli dokusu altında konuklarını ağırlayan Gazino Beyoğlu, sinema tarihçisi Agah Özgüç’ün arşivinden çıkan orjinal dönem fotoğrafları ve mekana uygulanan gazino izleri ve konseptiyle konuklarını geçmişe götürüyor.

Haftanın dört günü konuklarına sınırsız eğlence keyfi yaşatan Gazino Beyoğlu; cuma ve cumartesi günleri “Semiha Yankı ile Nostalji”, “İstanbul Arabesk Project-Cover Arabesk”, “Ebru Enjoy ve Afrogül”, “Sultana-Yeşilçam” gibi programların yanı sıra, müzikal tiyatro, kabareleri ve tüm programların sonrasında DJ performanslarıyla İstanbullu eğlence severleri bekliyor. Konuklarını gurme-füzyon Türk mezeleri ve ara sıcak seçeneklerini içeren fiks menülerle hazırlanan yemek servisiyle karşılayan Gazino Beyoğlu’nda saat 21:00’de kabareyle başlayan gece, ilerleyen saatlerde yerini eski 45’liklere bırakıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Eğer heyecan üretemezseniz pek fazla şey üretemezsiniz. Bill Marriott

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂