Ana Sayfa / Anne Ve Çocuk / GAZ SANCISINI ARTTIRAN YİYECEKLER

GAZ SANCISINI ARTTIRAN YİYECEKLER

Biberonla beslenen bebeklerde inek sütü gaz sancısının temel nedenidir. Anne sütüyle beslenen bebeklerde ise anneleri bebeğin hassas sindirim sisteminin kaldıramadığı bir şey yediğinde gaz sancısı çekerler. Emziren anneler inek sütü içeren ürünlerden, baharatlı yiyeceklerden ve kafeinden ( çay, kahve, çikolata ve kafein içeren meşrubatlardan ) kaçınmalıdır. Gaz sancısına neden olabilen diğer besin maddeleri arasında lahana, karnabahar, sarımsak, buğday, turunçgiller, soyalı ürünler, mısır ve yumurta sayılabilir.

ENGLİSH

Food can increase gas pains

Bottle-fed infants cow’s milk is the main reason for the gas pains. Breast-fed infants of the mothers of the baby’s delicate digestive systems can not remove something to draw the gas pains. Breastfeeding mothers of the products that contain cow’s milk, from spicy foods and caffeine (tea, coffee, chocolate and caffeine containing beverages from) should be avoided. Can cause gas pains among other nutrients cabbage, cauliflower, garlic, wheat, citrus fruits, soy products, corn and eggs can be counted.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Yıllardır İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Bir çok kursa gittim; ama kendimi İngilizce öğrenmenin çok zor olduğuna inandırdığım bir türlü başaramıyorum. Subliminal teknikle bu engellemelerden kurtulup daha istekli ve odaklanmış bir şekilde dersimi çalışacağıma inanıyorum.

  2. Kendine sakladıklarını zamanla yitirirsin. Oysa verdiklerin her zaman senindir. Axel Munthe

  3. “Hatalı Alanlarınız” Wayne Dyer (Israrla öneririm etkili dua

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by