G NOKTASI EFSANESİ YIKILDI!

‘G Noktası’, kadınlarda sinir uçlarının yoğunlaştığı ve seks partneri tarafından uyarıldığında yüksek cinsel haz veren küçük bir alan olarak biliniyor. İlk olarak 1950’lerde ortaya atılan ve 1981’de seksolog Prof. Beverly Whipple tarafından popülerleştirilen ‘G Noktası’nın varlığı pek çok seks terapisti tarafından doğru kabul ediliyor. Ancak yapılan son araştırmayla, G Noktası’nın gerçek olmadığı ortaya çıktı.

İngiltere’deki King Collage London’da yapılan araştırmada tek ya da çift yumurta ikizi olan, yaşları 23 ile 83 arasında değişen bin 804 kadına bir dizi anket sunuldu. Ankette, katılımcılara vücutlarında G Noktalarının olup olmadığı ve varsa bunun nerede olduğu soruldu.

Katılımcıların yüzde 56’sı soruya evet cevabını verdi. Ancak, evet diyen tek yumurta ikizlerinin hiç biri, ‘G Noktası’ için ikiz kardeşi ile benzer yerleri belirtmedi. Eğer G Noktası olsaydı, genetik yapıları aynı olan tek yumurta ikizlerinde aynı yerde olması gerekiyordu.

Araştırmacılar ayrıca, ‘G Noktası’na sahip olduğunu söyleyen katılımcıların, yaş ve cinsel hayatlarındaki hareketlilik nedeniyle soruya evet dediği sonucuna vardı.

HİÇ BİR BİLİMSEL BULGU YOK

Araştırmanın yürütücülerinden Tim Spector sonuçları şöyle değerlendirdi;

“Kadınlar ‘G Noktası’ olduğu ve bunun diyet ya da egzersilerle geliştirilebileceği konusunda ısrarlı olabilirler ama gerçekte buna dair hiç bir bulgu yok. Yapılan araştırma, bugüne kadar yapılanların en genişiydi ve sonuçlar gösteriyor ki ‘G Noktası’ kavramı tamamen subjektif.”

Bir başka proje yürütücüsü Andrea Burri ise pek çok kadının vücutlarında ‘G Noktası’ olmadığı düşüncesi ile cinsel yaşamlarında sıkıntı yaşadığını vurgulayarak sonuçların, bu kaygıların temelsiz olduğuu gösterdiğini belirtti.

ENGLİSH

‘G Point’ for women and sex partner concentration of nerve endings stimulated by giving a small area as a high sexual pleasure is known. In the 1950s and was first put forward in 1981 seksolog Prof. By Beverly Whipple popular ‘G Spot the presence validated by many sex therapists is considered. However, with recent research, is not true of the G Spot emerged.

Britain held in London at King College study with single or double twins, age ranging from 23 to 83 thousand 804 women were offered a series of surveys. In the survey participants whether the body of the G Spot and, if this was the question of where.

56 percent of respondents replied yes. However, none of identical twins who say yes, ‘G Point’ and look for the twin brother did not specify where. If I had Point, with the same genetic makeup of identical twins is supposed to be in the same place.

Researchers also ‘G Spot the saying that the owner of the participants, age and sexual life because of their mobility was concluded yes.

NO NO SCIENTIFIC FINDINGS

Tim Spector said the results of the survey of executive assessed;

“Women ‘G Point’ and that the diet may insist we develop or egzersilerle about it but never actually have any evidence. Research so far was done and the results show that the largest ‘G Point’ is completely subjective concept. “

Andrea Burri another project player’s body, many women in the ‘G Point’ sex life with no idea of the results by highlighting the trouble that this concern is unfounded Show olduğuu said.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

 1. Bu yöntem tam bana göre…

 2. Ben de kiloluyum, Belli yaştan sonra metabolizma hızı ister istemez azalıyor. Bu Cd umarım derdime derman olur.

 3. Hayat bir sevdadır… Onu yaşa! Hayat bir hediyedir… Onu al! Hayat bir bilmecedir… Onu çöz! Hayat bir fırsattır… Onu yakala! Hayat bir şarkıdır… Ona eşlik et! Hayat bir iyiliktir… Ona karşılık ver! Kendine bir iyilik yap. HERKESE GÜLÜMSE… William Shakespeare

 4. Hiçkimse üstün değildir, hiçkimse aşağı değildir, fakat kimse eşit de değildir. İnsanlar yalnızca eşsizdir, karşılaştırılamaz. Sen sensin, ben benim. Ben potansiyelimi hayata vermek zorundayım; sen potansiyelini hayata vermek zorundasın. Ben kendi varoluşumu keşfetmek zorundayım, sen kendi varoluşunu keşfetmek zorundasın..! Osho

 5. “Quit now, you’ll never make it..!” If you disregard this advice you’ll be halfway there. David Zucker

 6. Migren ağrısını çeken bilir

 7. Herhangi bir spor aktivitesi anında dinlenebilir mi?

 8. Değişim ancak içeriden açılabilen bir kapıdır. Terry Neil

 9. merhaba…..ben yaklaşık olarak 21 gündür öfkenizi kontrol edin adlı telkininizi gece yatarken dinliyorum…..çok şiddetli derecede öfkeli ve saldırgan biriydim ….frekansları dinlemeye başladıktan sonra öfkemin eskiye oranla çok çok azaldığını ve öfkemi kontrol edebildiğimi saldırganlığımında yavaş yavaş ortadan kalktığını hissetmeye başladım …. bu durum bana mutluluk veriyor HUZUR veriyor….bu durumu oluşturan şahıslara ve olayların yaratıcısına minettarım ….. öfke kontrolü eğitimi

 10. Kişisel Gelişim kitapları okuyan adamlar, Ramazan ayında oruç tutup daha sonra yanından geçmeyen insanları hatırlatıyor nedense.. sübliminal mesaj nedir

 11. IQ ile ilgili cd nizi de ayrıca merak ediyorum, bilinçaltı frekans ile arttırılabiliyor mu gerçekten, hakikaten inanılmaz güzel geliyor kulağa iş hayatında iletişim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂