Pazartesi , Şubat 10 2020

FREE SHOP ALIŞVERİŞ LİMİTLERİ ARTTIRILDI!

Gümrüksüz satış mağazalarında (Free Shop) yolcuların satın alabilecekleri ürünlerin miktarlarında artırıma gidildi.

Limit düşürülmesinden mağdur olan şirketler limitlerin artırılması için girişimlerde bulunmuştu. Şirketler, limitlerin artırılmaması halinde, zararlarının karşılanmasını istemişti. Bunun üzerine harekete geçen Gümrük Müsteşarlığı, yeni düzenleme ile gümrüksüz satış mağazalarında bugünden itibaren limit artırımına gitti. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte yurt dışından Türkiye’ye gelen bir yolcu, sigarada 3 karton, alkollü içecek de 2 litre, parfümde ise 1000 ml ürün satın alabilecek.
Ülkeye giriş yapan yolcular için kişibaşı alışveriş limitleri, Gümrük Müsteşarlığı tarafından yapılan düzenlemeyle şu şekilde belirlendi:

Düzenleme öncesi sigara limiti: 2 karton

Yeni düzenleme ile sigara limiti : 3 karton

Alkollü İçecekler: Düzenleme öncesinde yüzde 22’den fazla alkol içeren içkiler için limit 1 litre olarak belirlenmişken, yeni yapılan düzenleme ile 2 litre olarak belirlendi.

Bununla birlikte yüzde 22’den az alkollü olan ürünlerde limit 2 litreyken, yeni düzenlemeyle birlikte 3 litre olarak alınabilecek.

Parfüm: Parfümde eski limit 600 ml iken, düzenleme sonrası 1000 ml parfüm alınabilecek.

Çikolata: Eski limitlere göre 1 kg çikolata alınabilirken, yeni düzenleme ile birlikte çikolata limiti 2 kg olarak belirlendi.

ENGLİSH

Of duty-free shops (Free Shop), passengers can buy the product yield were to increase.

Lower limit of the victims companies had attempted to raise the limits. Companies, if not increasing the limit, the injured had to be met. Undersecretariat of Customs acting upon it, the duty-free shops in the new regulations went to the limit increases from today. New arrangements made with a passenger who came to Turkey from abroad, the three cartons cigarettes, 2 liters of alcoholic beverages as well, in 1000 ml of perfume to buy.
Exchange for passengers arriving into the country per person limit, with arrangements made by the Undersecretariat of Customs has been determined as follows:

Arrangements before the non-limit: two cartons

With the new smoking regulations limit: 3 cartons

Alcoholic Drinks: Regulations from 22 percent before the limit for more than one liter of alcohol-containing drinks set, with the new amendments were identified as two liters.

However, from 22 per cent limit in less than two liters of alcohol, while the products, with new regulations that could be taken as three liters.

Perfume: Perfume at the old limit was 600 ml, 1000 ml after editing may be perfumed.

Chocolate: the former according to the limits received 1 kg chocolate, chocolate with the new regulations limit was set at 2 kg.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

  1. Dikkat dağınıklığı özellikle eğitim hayatımızı büyük çapta etkileyebilecek bir problem. Ayrıca sadece dikkat eksikliğiyle kalmayıp, hiperaktivite, uykusuzluk, enerji eksikliği ve kronik yorgunluk gibi problemlerin çözümünün tek sette toplanmış olması büyük avantaj.

  2. şu an için ingilizcem iyi ama çok iyi olsun,ana dilim gibi konuşmak istiyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by