FORUM FASHION WEEK SONA ERDİ

Forum İstanbul’da moda rüzgarı esti.

Forum İstanbul, 2-10 Ekim tarihleri arasında Forum Fashion Week etkinlikleriyle moda ve sanat galerisine dönüştü. Etkinlik kapsamına dünyanın en iyi lüks ayakkabı tasarımcılarından Gil Carvalho’nun koleksiyonundan bir seçme Forum İstanbul’da sergilendi. Sergide, Gil Carvalho’nun Museum of London gibi bazı kurumlar ve bağımsız projeler için tasarladığı konsept ayakkabıların yanı sıra Madonna, Kylie Minogue, Dannii Minogue, Elizabeth Hurley ve Fergie gibi dünya starları için tasarladığı ayakkabı modelleri yer aldı.

Forum Fashion Week defilelerine dünyanın en ünlü moda akademileri Paris Esmod, Londra Saint Martins, Berlin Esmod ve Milan Domus ile İstanbul moda akademilerinden genç tasarımcılarının kreasyonları damgasını vurdu. Avrupalı Genç Tasarımcılar Buluşması kapsamında İstanbul moda akademilerinden 3 genç tasarımcı Gülçin UzunalanAsu Aksuve Asu Somer; Milano Domus Akademi’nin gelecek vaad eden italyan öğrencileri Marco Corso ve Barbara Pala; Londra Saint Martins’in temsilen Lady GaGa, Jamelia, Sabrina Washington, Buttafly, Junior Brat, Roses gibi ünlüler için giysiler tasarlayanAra Jo; ekolojik tasarımlarıyla Avrupa’da geleceğin tasarımcısı seçilen Berlin Esmod’un başarılı öğrencileri Julia Knüepfer, Pheobe&Hess ile Martin Eichler; Paris Esmod’dan, moda çevrelerinin erkek giyiminde çığır açan gençler diye niteledikleri Luise&Frank,çarpıcı tasarımlarıyla büyük beğeni topladılar. Özgün tasarımları Brezilya’dan Yunanistan’a, Çek Cumhuriyeti’nden İspanya’ya, Amerika’dan Almanya’ya kadar çeşitli ülkelerden dünyaca ünlü modeller sundu.

Modeller göz aldı

Forum Fashion Week defilelerinde Forum İstanbul’daki markaların 2010-2011 sonbahar kış koleksiyonları dünyaca ünlü modeller tarafından podyuma taşındı. Forum İstanbul ve Flash Model Management desteğiyle gerçekleşen “YeniYüzler Modellik Yarışması’nda finalde yarışan model adayları da ilk kez profesyonel mankenlerle podyumdaydı. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen model adayları, izleyicilerden tam not aldı. Pierce Brosnan’ın çektiği reklam filminde oynayan ve pek çok uluslararası üne sahip starla reklam filmlerinde kamera karşısına geçen ünlü Brezilyalı top modelFernanda Carvalho, 5 ayrı defilede podyuma çıktı. A plus organizasyonlarda ve pek çok markanın katalog çekimlerinde yer alan İspanyol model Elisabeth Maymo; Türkiye’de Hakan Yıldırım gibi isimlerle de çalışan Yunanlı ünlü top model İoanna Ntenti; Cengiz Abazoğlu, Hakan Yıldırım ve Bahar Korçan gibi ünlü tasarımcıların defilelerinde yer alan, New York ve Milano gibi moda kentlerinde düzenlenen fashion show’ların vazgeçilmez ismi Çek Cumhuriyeti’nden Monika Doskocilova Forum Fashion Week’in yıldızları oldular. 5 gün süren defilelerde Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerden 10 erkek model görev yaptı. 

ELLE Shopping Festival

Forum Fashion Week bünyesinde 8-9-10 Ekim tarihlerinde düzenlenen ELLE Shopping Festival, indirimler, sanat etkinlikleri, güzellik ve stil önerileri ve defilelerle dolu bir hafta sonu fırsatısundu. ELLE dergisi ve ELLE Shopping Book işbirliğiyle düzenlenen festival, cemiyet hayatının önde gelen simalarının bir araya geldiği bir VIP parti ile başladı. Partide ilk mağazasını 6 Kasım’da Forum İstanbul’da açacak olan H&M, 2010-2011 koleksiyonundan bir seçki sundu. ELLE moda direktörü Melis Ağazat ve moda editörü Hafize Çeliktürk’ün Forum İstanbul’daki birçok mağazada seçtiği ürünler sürpriz indirimlerle satışa sunuldu.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Hayat karmaşık değidir. Karmaşık olan bizleriz. Hayat basittir, ve basit olan doğru olandır. Oscar Wilde

  2. Yirmisinde güzel, otuzunda kuvvetli, kırkında zengin, ellisinde bilge olmayanlar, hiçbir zaman güzel, kuvvetli, zengin ve bilge olamazlar. George Herbert

  3. AYÇİÇEK ARTAÇ

    Aşk bir deliliktir. Shakespeare

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂