FİREFOX KULLANMAYIN TEHLİKEDESİNİZ!

Internet Explorer’ın ardından en çok tercih edilen web tarayıcısı olan Mozilla Firefox’ta güvenlik açığı tespit edildi. Alman hükümeti de Firefox’taki bu açığa dikkat çekerek kullanıcılarından Firefox’tan uzak durmalarını istedi. Mozilla da bu uyarının ardından ay sonunda yayınlayacağı güncellemeyi hemen kullanıcılara sundu.

Microsoft‘un popüler web tarayıcısı Internet Explorer’ın ardından kullanıcıların ikinci tercihi olan Mozilla Firefox’ta ciddi bir güvenlik açığı tespit edildi. Mozilla’dan yapılan açıklamada son sürüm Firefox’ta kritik bir açık bulunduğu belirtilirken, Mart ayının 30’unda yeni bir güncelleştirmenin yayınlanacağı duyurulmuştu.

Ancak bu açıklamayla birlikte Alman Bilgi Güvenliği Federal Ofisi’ne bağlı BürgerCERT, Firefox’ta görülen açığın kullanıcılar için ciddi bir tehdit olduğunu belirterek, güncellemenin yayınlanacağı 30 Mart tarihine kadar vatandaşlarından Firefox’tan uzak durmalarını istedi. Bu açıklamanın ardından ise Mozilla, Firefox 3.6.2 sürümünü apar topar çıkarttı.

Normalde 30 Mart denilirken, bugün kullanıcılar tarayıcılarını bu sürüme güncelleyebiliyor.

Firefox 3.6.2’nin en büyük artısı, kiritk güvenlik açığını kapatması. Mümkün olan en kısa sürede Firefox kullanıcılarının güncelleme yapması gerekiyor.

Selim Öztürk-Hürriyet.com.tr

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. “Cahil insan, gül ise de koklama.” Aşık Veysel

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂