FACEBOOK HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Cosmopolitan

Günümüzde sosyal ağlar hayatımızın bir parçası halini aldı ve biz her ne kadar dirensek de zamanla bağımlısı oluyoruz. Artık Facebook profili olmayan insanneredeyse yok gibi. Başında uzun zaman geçirdiğimiz Facebookhakkındaki bilinmeyen gerçekleri sizin için araştırdık.

Siber casuslar dikkat çekici başlıklar sayesinde Facebook hesaplarını kontrol altına alabiliyorlar. “Clickjackers” diye anılan bu casuslar, kullanıcıları kandırarak bir takım videoları kendi profillerinde yayınlamalarını sağlıyorlar. Mesela “Usame Bin Ladin’in ölümü” başlıklı videoya pek çok insan tıklıyor ve siber casuslar bu sayede Facebook kullanıcılarının hesaplarını kontrol altına alabiliyor.

En popüler Facebook sayfası 43.9 milyon hayranıyla “Texas Hold’em Poker”. Eminem, 38.7 milyondan fazla hayranıyla Facebook’un en popüler ünlüsü. Lady Gaga (36.6 milyondan fazla), Rihanna (35.7 milyondan fazla), Michael Jackson (34.6 milyondan fazla) ve Shakira (32.1 milyondan fazla) ise Facebook’un diğer en popüler ünlülerinden.

FarmVille gibi online oyunları oynayarak bu tarz profilinize yüklenmesi için yetki veriyorsunuz. Bu da kişisel bilgilerinizin üçüncü şahıslarla olanak sağlıyor.Facebook  bu bilgilerinizi reklam verenlerle . Örneğin, bebek satan bir  mağazanın reklamı belli bir yaş grubundaki kadınlarla, onlara hitap edecek şekilde paylaşılıyor. Facebook, bilgilerinizi paylaşarak kullanıcılara göre odaklanmayı kolaylaştırıyor.

Eğer profilinize bir takım gizlilik kısıtlamaları getirmediyseniz bu, arkadaşınız olmayan kişilerin Google ya da diğer arama motorları üzerinden bilgilerinize rahatça ulaşmalarına imkan sağlıyor.

İlk kurulduğunda Facebook’un ana sayfasında kısmen gizlenmiş bir erkek suratı beliriyordu ve bu Al Pacino’nun manipüle edilmiş bir fotoğrafıydı.

Geçtiğimiz yıl Facebook’ta “The Leaky B@@b” adında emziren annelerle iletişime geçilip sorular sorulabilen bir grup, sosyal ağdan silindi. Facebook, bu gruba, oylamaya açık şekilde emziren annelerin fotoğraflarını yayınladığı ve sözleşme kurallarına uymadığı için dava açtı.

Facebook bazı profilleri isimlere dayanarak, sahte oldukları düşüncesiyle silebiliyor. Örneğin adı Mark Zuckerberg olan sıradan biri bundan ötürü silinebilir.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

 1. Öfkeyi sevgiyle, kötülüğü iyilikle yen. Açgözlülüğü cömertlikle, yalanı gerçekle yen. Buddha

 2. Hergün mutlaka başım ağrır benim sorunuma çözüm hep haptı ama artık haplarda kesmiyor, umarım bu fayda sağlar. lehce türkce ceviri

 3. metabolizmayı hızlandırmak için pek çok şey duydum bu ilginç geldi denemekte yara var içsel

 4. Dikkat edin kendine güveni olan insanların hepsi dik duruşludur. Ayrıca bel ve boyun sağlığı açısından da çok önemli dik durmak. iş iş iş

 5. HASAN SAĞANAK

  4 tane cd almak istiyorum siz hangilrini öneriesiniz para cevir

 6. ABİİ FİZİĞE BAYILIYOM YA = MÜMİN SEKMAN’IN KUANTUM ZAYIFLAMA VE GEÇ BOŞALMA + KİŞİSEL GELİŞİM + YEMEK TARİFİ KİTABINI OKUDUM başarı

 7. Hem sağlığıma hemde cebime zarar veriyor bende bırakmak istiyorum bunu denemeliyim. degistirmek istiyorum

 8. eğitim sistemimizin sonucu olan utangaclık ve karsı cinsle rahat olamamaya çare gibi gözüküyor portekizce şarkılar

 9. Ali bey ürünlerinizden hızlı okuma telkin cd’sini almıştım ve 3 gündür dinliyorum.Gerçekten özenle hazırlanmış cd’ler..Yalnız bir sorum olacak.Bu cd’leri dinlerken başka işlerle meşgul olmak,etkisini azaltır mı?Yoksa sakin bir zamanımızda, hiçbir işle meşgul olmadan mı dinlemeliyiz? teşekkürler… 62 çekmek ne demek

 10. öncelikle nazik mesajınız için çok teşekkür ederim. kredi kartı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂