FACEBOOK FOTOLARINA DİKKAT!

Facebook fotoğraflarına çok dikkat edin!

Facebook’ta paylaştığınız fotoğrafları sildiniz ama gerçekten ne oluyor? İşte utanç manzarası…

Facebook’ta utandırıcı bir fotoğrafınız mı yayınlandı? Farketmeden yüklediniz ya da bir arkadaşız, önemli olan hemen silinmesi ve hasarın azaltılması.

Ancak bir fotoğrafı silseniz bile hemen ortadan kaybolduğunu sanmayın. Facebook sunucularından bu tür silinen fotoğrafların tamamen kaybolması günler değil aylaralabiliyor. 16 ay kadar bir süre boyunca o fotoğrafın sunucuda durduğunu bilmek biraz rahatsız edici olabilir.

Ars Technica’dan Jacqui Cheng bunu denemiş. 2009 Mayıs’ında sildiği fotoğraf hala sunucularda duruyor. Bağlantılar ortadan kalksa da URL’yi bilen herkes hala bu fotoğrafa erişebiliyor.

ENGLİSH

Facebook photos, very careful!

You delete photos you share on Facebook, but really what’s going on? That view is shame …

Is Facebook published an embarrassing photo? You have installed or are friends noticing a significant reduction of the immediate removal and damage.

Do not assume that even if you delete a photo, however, immediately disappeared. Complete disappearance of such images deleted from Facebook servers not days. Standing for a period of up to 16 months on the server know that the photo may be a bit annoying.

Ars Technica’s Jacqui Cheng tried it. Photo wipes it on servers in May 2009 still stands. Links in this picture still have access to anyone who knows the URL gets eliminated.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Bazen stresden stres doğuyor bu stressiz bir yaşam için denenmeli.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂