Ana Sayfa / Teknoloji / FACEBOOK, ESKİ SEVGİLİYİ YENİSİNE GÖSTERMEYECEK!

FACEBOOK, ESKİ SEVGİLİYİ YENİSİNE GÖSTERMEYECEK!

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, ‘anıları gizlemek’ için yeni değişiklikler yaparken, özel hayatlara giderek daha fazla nüfuz etmeye başladığını da ortaya koyuyor.

Facebook’un “fotoğraf hafızası” uygulamasında yaptığı yeni değişikliklerle, eski sevgililer veya eşlerle olan fotoğraflar ve albümlerin sayfada durmaya devam etse de ‘yeni sevgili’ tarafından görülmemesini sağlayacağı belirtiliyor.

Sitenin bu uygulaması, kişi başka fotoğraflara bakarken, o sırada bakılmayan ve otomatik olarak seçilen (genelde kasıtlıolmasa da eski partnerlerle çekilmiş olanlardan) fotoğraf ve albümleri gösteriyordu.

Facebook, yeni değişikliklerle bu tür istenmeyen fotoğrafların görünmesinin engellendiğini, ancak bunun kullanıcının ilişki durumlarını değiştirerek, kiminle ilişkide olup kiminle olmadığını Facebook’u bilgi sahibi olmasını sağlamasına bağlı olduğunu belirtiyor.

Bu durumda Facebook kullanıcının kimden ayrılıp, kimle birlikte olduğunu da bilecek ve kişinin özel hayatındaki değişiklikleri yakından takip edebilecek.

ENGLISH

The world-famous social networking site Facebook, ‘memories of hide’ for the new changes, while also beginning to penetrate more and more private lives are revealed.

Facebook’s “image memory” of the new changes in the former lovers or peers continue to stay on the page, although the photos and the albums ‘new lovers’ provided by the not? Said.

The site of this application, another person looking at the photos, taken care of at that time and automatically selected (usually the former partners, drawn from those kasıtlıolmasa) showing photos and albums.

Facebook, the new changes to appear in this kind of unwanted images blocked, but changing the user’s relationship status, with whom the relationship is not who is the owner to provide information on Facebook and says that.

In this case, Facebook users from leaving, with whom you also know that the person’s private life and to follow closely the changes.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. Eğer kendinize yön arıyorsanız yolunu kaybetmiş birine sormayın.

  2. Başarı istediğini elde etmektir. Mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. La Fontaine

  3. okul hayatımı zevkli hale getirmek istiyorum yardımcı olursanız size minnettar kalırım

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.