Çarşamba , Nisan 24 2019
Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

SICAK YAĞ TEDAVİSİ

Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın.Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu bakım türü, özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır.

HİNTYAĞI TEDAVİSİ

Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırırıp sıktığınız havluyla sarın.

Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.

ZEYTİNYAĞI VE BAL TEDAVİSİ

Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derisinize ovarak ve tarayarak yedirin.

Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

PROTEİN TEDAVİSİ

Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin.

Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

KAKAO YAĞI TEDAVİSİ

Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın.

Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

ENGLİSH

HOT OIL TREATMENT

Dry and damaged hair treatment oil is the best method of resuscitation. To feed your hair shine and warm 2 tablespoons olive oil. I slowly ate all the hair on your skin. A towel soaked in hot water when you turn your head like a turban sarın.Havlu common cold after a while, repeat this process two or three times, starts to suck the oil well. After washing your hair, rinse thoroughly. This type of care, are especially useful for quickly breaking the hair.

Castor oil TREATMENT

Half a cup of tea after hintyağını heating oil to your hair by rubbing your skin starts to suck. Crawl slowly in boiling water to your hair with a towel to wrap your favorites batırırıp.

After you do this for half an hour wait and wash with shampoo. This treatment, too thin, easily broken, is good for dry hair.

TREATMENT OF OLIVE OIL AND HONEY

Half a cup of green tea and honey and mix with olive oil, a tea cup cottage. This liquid rinse thoroughly by shaking and allow to rest for a few days. Rub this mixture and then starts scanning derisinize to eat.

However, when this process begins in the teeth of the comb Take care not to sink into your skin. Put your head in a plastic bag, make sure to maintain the temperature of the head. After waiting a half hour mix in your head, rinse your hair with plenty of water. This process becomes radiant and shine of dark hair helps.

PROTEIN THERAPY

Made with egg protein therapy is appropriate for almost every type of hair. Gradually beat in two eggs and a tablespoon of olive oil, one tablespoon of glycerin, one tablespoon of vinegar (apple cider vinegar, if possible) and add.

Once your hair after shampooing your hair take this mixture and wait for 15-20 minutes. Thoroughly rinse your hair after you notice that your hair will come alive in a very short time.

Cocoa Butter TREATMENT

A dark-haired people can apply in other respects the method described below, this mixture. In a wide saucepan of boiling water into a smaller container, snap. Half a cup of tea, sunflower oil, cocoa, 1 tablespoon oil, 1 tablespoon of anhydrous lanolin in the second pot, melt. When all these fat melting pots from boiling water and mix thoroughly into the flour.

From this mixture, taking up to 1 tablespoon water, add 1 tablespoon of it, mix well. Apply the liquid by rubbing it on your own and in this case between 15 minutes to half an hour wait. Rinse and then wash your hair. With dark hair, this treatment gives a new vitality and shine.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

20 yorumlar

  1. yılllardır benimle birlikte yaşayan migren ilaçların etkisizliği yüzünden halen yanımda artık migrene ilaçsız bir çözümüm var , bu cd ler çok iyi

  2. Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir. Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir. Martin Luther King

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by