Çarşamba , Şubat 12 2020

Tag Archives: Görecelilik Yasası

Görecelilik Yasası

Görecelilik Yasası

Evrende herşey şimdiki zamanda vardır ve herşeyi anlamlandıran yine bizleriz. Geçmiş deneyimlerimize, bilgilerimize, düşüncelerimize ve kararlarımıza göre her olguya, olaya anlam veren insan bilincidir. Hiçbir şey salt iyidir, ya da salt kötüdür diyemeyiz. Bizim için iyi olan birşey bir başkası için kötü olabilir. Bir olaya vereceğimiz tepkiye özgür irademizle karar veren yine bizleriz.

Devamını Oku »

Kaçış

Dört deli bir gün kaçma planları yaparlar ve birbirlerinin fikirlerini dinlerler delilerden biri: -“Helikopterle kaçalım.” der. Hepsi birden hoplar: -“Olmaz salak helikopteri nerden bulacagiz.” İkinci deli: -“Gardiyanı öldürelim.” der. Yine digerleri: -“Olmaz gardiyana yanaşamıyoruz bile.” derler. Üçüncü deli: -“Duvarı deleriz.” der. Ona da olmaz derler ve dördüncü deli: -“Ben buldum.” der. Hepsi merakla bekler acaba fikri nedir? -“Kapı deliğinden kaçacağız.” …

Devamını Oku »

Bizim Karı

Mahkemede hakim, Temel e sormuş; – Kiminle evlisin? – Bizum kariylan! Hakim sinirlenmiş,; – E, herhalde. Sen hiç erkekle evlenen duydun mu? – Duydum tabi, nasil duymadum! – Kimmiş,? – Bizum kari.

Devamını Oku »
Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by