Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / ESTETİK AMELİYATLARINDA SON TRENDLER

ESTETİK AMELİYATLARINDA SON TRENDLER

Prof. Dr. Akın Yücel Estetik ve plastik cerrahideki trendleri, önerileri ve sağlık turizmi ile ilgili bilgileri paylaştı…

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel plastik cerrahi ve estetikte dünyadaki son gelişmeleri Türkiye’ye taşıyor. Özellikle estetik meme cerrahisi, estetik burun cerrahisi, karın germe, liposuction ve vücut şekillendirme, endoskopik yüz cerrahisi, kanser sonrası meme rekonstrüksiyonu alanlarında uzman Prof. Dr. Yücel, tıptaki gelişmelerle birlikte estetik ameliyatların kısa sürelerde yapıldığını ve hastaların ameliyat sonrası çok daha hızlı iyileştiğini açıkladı. Prof. Dr. Yücel, estetik ve plastik cerrahide, Türkiye’nin Avrupa’dan daha ileri olduğunu da sözlerine ekledi.

Birçok insan yüzündeki yaşlanma belirtilerini gördüğü zaman estetiğe yöneliyor. Kimileri ise bedeninde gördüğü bir kusuru bir an önce değiştirmek için estetik ve plastik cerrahiye başvuruyor. Sebebi ne olursa olsun, estetik ve plastik cerrahi artık hayatımızın içinde yer alıyor. Alanında uzman Prof. Dr. Akın Yücel, estetik ve plastik cerrahide çok konuşulan ancak hala tam olarak bilinmeyen son gelişmeleri, dünyadaki en başarılı ülkeleri ve bu alandaki trendleri sıraladı.

İşte son trendler
Tıp ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak estetik cerrahinin birçok alanında yeni gelişmeler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yücel, bu gelişimdeki temel noktaları hastaları hastanede yatırmadan daha çabuk evlerine yollamak (günübirlik cerrahi), daha az izli ameliyatlar yapmak ve daha doğal sonuçlar elde etmek şeklinde özetledi. Prof. Dr. Yücel, anestezi tekniklerindeki gelişmeler ve yeni anestezi ilaçları ile artık uzun süren ameliyatlardan sonra bile hastaların aynı gün evlerine rahatlıkla gidebildiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Yücel, endoskopik cerrahinin, estetik cerrahide son yıllardaki en önemli gelişmelerden biri olduğunu belirterek, “Bu teknik, özellikle alın germe ve kaş kaldırma ameliyatlarında kullanılıyor. Bu ameliyatlarda eskiden olduğu gibi saçlı deri içine uzun kesiler yapmak yerine 3 noktadan 2’şer santimlik kesiler yapılıyor ve optik kamera yardımıyla alın derisini geren ve kaşları kaldıran işlemler gerçekleştiriliyor. Endoskopik cerrahi bazı uygun hastalarda yüzdeki ve boyundaki sarkıklıkları toplamak amacıyla da kullanılabiliyor. Doğumlara bağlı oluşan karın duvarı gevşemelerinde de endoskopik cerrahi ile karın duvarı plastisi yapılabiliyor” dedi.

Meme dikleştirme ameliyatının hastanın kendi dokuları ile yapıldığını belirten Prof. Dr. Yücel, “Meme dokusu çıkarılmadan koni şeklinde şekillendirilir ve bollaşan derinin fazla kısımları çıkarılır. Eğer meme dokusunda fazlalık varsa, meme gerektiği kadar küçültülebilir (meme küçültme). Eğer meme dokusu hacim olarak yetersiz ise bu durumda meme dikleştirme ameliyatı sırasında silikon meme protezi ile meme büyütme birlikte yapılabilir.” açıklamasında bulundu. Meme küçültme ameliyatlarında son yıllardaki en büyük gelişmenin “vertikal mamoplasti” adı verilen teknik olduğunu belirten Prof. Dr. Yücel, bu tekniğin avantajının meme altı kıvrımında iz bırakmaması olduğunu ancak sadece meme başında ve meme başından aşağı dikine bir iz gerçekleşebileceğini belirtti. Prof. Dr. Yücel meme büyütme ameliyatlarında daha doğal sonuçlar elde etmek için gözyaşı damlası şeklinde silikon meme protezlerinin kullanım alanına girdiğini de belirterek, “Bu protezler ile meme üst kısmında daha az dolgunluk oluşuyor ve daha tabii sonuçlar elde edilebiliyor” dedi.

Liposuction ve high definition liposuction
Liposuction (yağ emme) ameliyatlarının bundan 10 yıl kadar önce hastalarda ciddi miktarda kan kaybına neden olabildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Yücel, “Artık ‘ıslak teknik’ dediğimiz teknik ile çok az kan kaybıyla önemli miktarda yağın çekilebilmesi mümkün oluyor. Bu teknikte yağların emileceği bölgelere içinde adrenalin dediğimiz kanamayı durduran bir ilaç ve lokal anestezik bulunan sıvı enjekte ediliyor. Böylece yağların kolay ve kansız emilebilmesi sağlanıyor. Bu işlem genel anestezi vermeden hastanın kısmen uyuduğu sedasyon anestezisi ile de gerçekleştirilebiliyor” dedi. Prof. Dr. Yücel, high definition liposuction ile ilgili olarak ise, amacın kas bölgelerini kaplayan yüzeysel ve derin yağları şekillendirmek olduğunu belirterek, “High definition liposuction karın kaslarına, göğüs kaslarına, sırt kısmının aşağı kısımlarına ve kalçaların görünümlerine form vermek için gerçekleştirilmektedir. High definition liposuction’da, standart liposuction’dan farklı olarak daha gelişmiş form verici teknikler kullanılır ve deneyimli bir cerrah kontrolünde gerçekleşir” dedi.

Prof. Dr. Yücel,burun estetiğindeki en büyük gelişmenin bu organın estetik öneminin yanında fonksiyonel öneminin daha iyi anlaşılması ve burundaki kıkırdak, kemik gibi oluşumların nefes alma fonksiyonlarına yönelik koruyucu ve geliştirici tekniklerin uygulama alanına girmesi olduğuna dikkat çekti. “Burnun yüzün tam ortasında en çok göze çarpan organ olmasının yanı sıra nefes alma gibi önemli bir fonksiyonunun da olması burun estetiğini, estetik ameliyatların en zor ve incelikli ameliyatı konumuna getiriyor” açıklamasında bulunan Prof. Dr. Yücel, “Biz yaklaşık 12 yıldır burun estetiği ameliyatlarından sonra burun içerisine tampon koymuyoruz. Eskiden olduğu gibi alçı kalıplar yerine ameliyat sonrası burun üzerine ince plastik ateller yerleştiriyoruz. Ameliyat esnasında buruna enjekte ettiğimiz adrenalinli lokal anestezik solüsyonları ile hem hasta ameliyat sonrası hiç ağrı hissetmiyor hem de ameliyat esnasında ve sonrasında hiç kanama olmuyor” dedi.

Karın germe
Karın germe ameliyatlarının karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınması ve karın duvarı kaslarının sıkılaştırılmasını içeren bir ameliyat olduğunu belirten Prof. Dr. Akın Yücel, bu operasyonlarda sarkan karnın gerilerek düzeltildiğine de dikkat çekti. Prof. Dr. Yücel, çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçaların sarkabileceğine de dikkat çekerek, “Belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve kalça üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir, dikişler mayo altında kalır. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10-15 gün evde istirahat ettikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir” dedi. Prof. Dr. Yücel, ayrıca karın bölgesinde cilt fazlalığı olmayan, sadece yağ fazlalılığı olan ve karın kaslarında gevşeklik olan hastalara endoskopik karın germe yönteminin uygulandığına dikkat çekti. Prof. Dr. Yücel, “Bu ameliyatın asıl amacı karın bölgesinde sarkma olmayan, fakat karın kasları gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını sağlamaktadır” dedi.

Sağlık turizmi ve plastik cerrahi
Prof. Dr. Akın Yücel plastik ve estetik cerrahi alanında Türkiye‘ye gelen yabancıların gerek maliyet, gerekse yüksek kalite ve teknoloji standartları nedeniyle Türk hastanelerini ve doktorlarını tercih ettiklerini belirtti. Prof. Dr. Yücel, Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi alanında dünya standartlarında sağlık hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi. Türkiye’deki hastanelerin üst düzeyde teknoloji ile donatılması, yabancı hastaların ülkemizdeki sağlık hizmetlerini tercih etmelerinin başlıca nedeni olduğunu belirten Yücel; “Yabancı hasta gelişi hem ekonomik açıdan hem de gelişmiş teknoloji kullanma açısından ülkemize ciddi avantajlar getirecektir” dedi. Yücel sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık turizminin ülkeye getirisi yüksek. Türkiye estetik, plastik cerrahide Avrupa’dan çok daha önde ve tüm dünya bunun farkında” dedi.

Bu 3 öneriye dikkat!
Türkiye’nin plastik ve estetik cerrahi konusunda Avrupa’dan daha ileri olduğunu, Amerika, Brezilya ve Türk ekolünün önde gelen 3 büyük ekol olarak görüldüğü belirten Prof. Dr. Akın Yücel, estetik ve plastik cerrahi operasyonu yaptıracaklara da şu 3 altın öneride bulundu:
►Ameliyatınızı yaptıracağınız uzmanın diplomasını kesinlikle görün. Bu
çekinilecek bir konu değildir.
►Doktorun gerçekleştirdiği estetik cerrahi sayısını ve yaptıracağınız operasyonla ilgili olarak ne kadar ameliyat yaptığını ve kaç yıllık profesyonellik deneyimi olduğunu
sormanızda ve bunları baz almanızda önem var.
►Mümkün ise daha  önce ameliyat olmuş hastaların resimlerini görmek

istemelisiniz.

Prof. Dr. Akın Yücel Hakkında:
Prof. Dr. Akın Yücel, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı ve El Cerrahisi Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak eğitim vermekte, ameliyatlarını üniversite ve çeşitli özel hastanelerde gerçekleştirmektedir. Prof. Dr. Yücel özellikle estetik meme cerrahisi, estetik burun cerrahisi, karın germe, liposuction ve vücut şekillendirme, endoskopik yüz cerrahisi, kanser sonrası meme rekonstrüksiyonu konuları ile ilgilenmektedir. Prof. Dr. Yücel, 2003 yılında Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin Yönetim Kuruluna girdi ve 6 yıl Genel Sekreter olarak görev yaptı. Halen aynı derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. 2006-2008 yılları arasında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin Yönetim Kurulunda Genel Sekreter olarak çalıştı. Üyesi olduğu diğer meslek kuruluşları arasında Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, İnterplast-Türkiye, ISAPS (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği), IPRAS (Uluslararası Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği) ve ASAPS (Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği) sayılabilir.

ENGLİSH

Prof. Dr. Raids in Yucel Aesthetic and plastic surgery trends, advice and shared information about health tourism …

Specialist Professor of Plastic and Aesthetic Surgery. Dr. Raids in Yucel and aesthetic plastic surgery in Turkey brings the latest developments in the world. Especially in breast aesthetic surgery, aesthetic nose surgery, abdominal stretching, liposuction and body shaping, endoscopic facial surgery, breast reconstruction after cancer specialist Professor in the areas. Dr. Glorified, together with advances in medicine, cosmetic surgery is done in a short time after the surgery and the patient is healed much faster than announced. Prof. Dr. Yucel, aesthetic and plastic surgery in Turkey is more advanced in Europe, he added.

Many people in the face when he saw signs of aging are turning to esthetics. While others see a flaw in the body for a moment before the change is applied to aesthetic and plastic surgery. Matter what the reason, aesthetic and plastic surgery is no longer involved in our lives. Prof. experts in the field. Dr. Akin Yucel, aesthetic and plastic surgery is still unknown but much-discussed topic in recent developments, the most successful country in the world and trends in this area were listed.

Here are the latest trends
Medical and technological developments as the new developments in the field of plastic surgery as many pointed out that the Professor. Dr. Sublimation, the basic points of this development from hospitalized patients to more quickly sent home (outpatient surgery), followed less to do with the operation and to obtain more natural results summarized in the form. Prof. Dr. Glorified, and new developments in anesthesia techniques and longer lasting anesthesia drug after surgery, even patients on the same day pointed out you could go safely to their homes. Prof. Dr. Yucel, endoscopic surgery and aesthetic surgery in recent years the most important developments is one and said, “This technique is particularly taken lift and eyebrow lift surgery in being used. These surgeries as before the scalp into the long incisions instead of three-point 2’şer-inch incisions are made and optical camera with the help of the skin of the stretcher and brow lift procedure is carried out. endoscopic surgery, some eligible patients with facial and neck sagging in order to collect can be used. on the induced abdominal wall relaxation the endoscopic surgery abdominal wall plastisi can be made, “he said.

Breast lift surgeries are being performed with the patient’s own tissue Prof. Dr. Glorified, “Breast tissue removed without conical shaped and large become the skin more parts are removed. If the breast tissue and excess if any, the breast as much as necessary to reduce the (breast reduction). If the breast tissue by volume is insufficient in this case, breast lift surgery during the silicone breast prosthesis and breast augmentation can do together. ” found in the description. In breast reduction surgery last year, the biggest growth in “vertical mamoplasti” indicating that the technique called Prof. Dr. Sublimation, the benefits of this technique is not a trace of the breast in six-fold, but only the beginning of teat and udder can perform a trace, said vertically. Prof. Dr. Elevate breast augmentation surgery in the natural search results to get the teardrop-shaped silicone breast prosthesis use of the field, he also stated, “This prosthesis breast top less fullness occurs and more natural results can be,” he said.

And high-definition liposuction liposuction
Liposuction (liposuction) surgery in patients of this 10 years ago, you could cause serious blood loss in the amount of attention the Professor. Dr. Glorified, “Now ‘wet techniques in the technical with very little blood loss and a significant amount of oil drawn can is possible. The technique of fat absorption to be areas within the adrenalin that we call stop the bleeding a drug or local anesthetics which fluid is injected. So fat easy and bloodless em be is provided. Follow this procedure is part of the patient from general anesthesia with sedation and anesthesia can be done, “he said. Prof. Dr. Exalted, high-definition liposuction in relation to the objectives of the safe zones covering the superficial and deep fat to form in and said, “High-definition liposuction abdominal muscles, chest muscles, the back portion, bottom and hips look of the form to give is realized. High definition liposuction’da, Unlike the more advanced form liposuction’dan standard techniques used and the transmitter in the control of an experienced surgeon to perform, “he said.

Prof. Dr. Yucel, rhinoplasty biggest development of this organ to the aesthetic significance besides the functional importance of understanding and nasal cartilage, bone, such as the formation of the breathing function for the protection and development techniques and applications to enter as noted. “The nose of the face in the middle of the most prominent organ, as well as breathing, an important function to include rhinoplasty, the cosmetic surgery of the most difficult and delicate operation position is” in the description which Prof. Dr. Glorified, “we nearly 12 years, rhinoplasty surgery after his nose into the buffers do not put. As before, plaster molds instead of postoperative nasal on the thin plastic splints build the. Intraoperatively nose injected the adrenaline with a local anesthetic solution with the patient after surgery no pain does not feel as well as does not have any bleeding during and after surgery, “he said.

Abdominal strain
Abdominal stretching surgery excess skin and fatty tissue in the abdomen and abdominal wall muscles to be tight, indicating that an operation with Prof. facilitate. Dr. Akin Yucel, these operations are configured in fixed trailing by stretching of the abdomen was also noted. Prof. Dr. Yucel, very loose-skinned and excessive weight loss in humans hips sag may also pointed out, “the waist or hips over the last kesilerle, waist, the hips and the top section hanging skin and fat part of a generation, such as by subtracting the hips up, drawn, stitched jersey will remain under. General anesthesia 4-5 hours in the hospital with a surgery is done. Patients in the hospital after one day can go home. 10-15 days after resting at home can slowly return to social life, “he said. Prof. Dr. Sublimation, as well as excess skin in the abdomen, not only the stability and more abdominal fat in patients with endoscopic abdominal muscle tension relaxation method has been practiced noted. Prof. Dr. Glorified, “The goal of this operation is not sagging in the abdominal region, but the abdominal muscles abdominal muscles in patients who recover to its former provides tension,” he said.

Plastic surgery and health tourism
Prof. Dr. Yucel raids in the area of plastic and aesthetic surgery for foreigners coming to Turkey should cost, high quality and technology standards because they prefer the Turkish hospitals and doctors said. Prof. Dr. Yucel, Turkey in the field of plastic and aesthetic surgery at world-class health care services they provide, he added. Hospitals in Turkey for high-level technology and equipping of foreign patients in our country health services preferred main reason indicating Yucel, “Foreign patients developed both economically and advanced technology in terms of our country seriously advantages will bring,” he said. Of glorification that continued as follows: “Health tourism in the countries with high yields. Turkey aesthetic plastic surgery in Europe than in the front and the whole world aware of it,” he said.

Attention to these three proposals!
Plastic and aesthetic surgery in Turkey is more advanced in Europe, America, Brazil and three great schools of the leading Turkish schools were seen as indicating Prof. Dr. Akin Yucel, aesthetic and plastic surgery performed under the following three recommendations were:
► Make your operation, you will definitely see the specialist’s diploma. This
be free is not an issue.
► The doctors performed plastic surgery operations in relation to the number and how you will do and how many years of professional experience in the operation is done
There are some important you take your asking them.
► If possible to see pictures of the patients had previous surgery
You should ask.

About Prof. Dr. Akin Yucel:
Prof. Dr. Akin Yucel, Istanbul University Faculty of Medicine, Department of Plastic and Reconstructive Surgery and Hand Surgery at the Faculty of Science is taught as a member, performs the operation of the university and several private hospitals. Prof. Dr. Particularly exalted aesthetic breast surgery, aesthetic nose surgery, abdominal stretching, liposuction and body shaping, endoscopic facial surgery, breast reconstruction after cancer and is involved with issues. Prof. Dr. Sublimation, in 2003, the Board entered the Society of Aesthetic Plastic Surgery and has served six years as General Secretary. Currently, the association has been working as a member of the Board. Between 2006-2008, the Turkish Society of Plastic and Reconstructive Surgery, he worked as General Secretary of the Board. Is a member of other professional organizations in Reconstructive Microsurgery Association, Interplast-Turkey, ISAPS (International Aesthetic Plastic Surgery Society), İPRAŞ (International Plastic Surgery Society) and the ASAPS (American Aesthetic Plastic Surgery Association) be considered.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. Bir kişi eğer yapacağı şeye kısıtlama koyuyorsa, bu kişi yapabileceklerine de sınır koymuş demektir. Charles M. Schwab

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by