Pazartesi , Haziran 14 2021

ERKEKLERE CİLT BAKIM TÜYOLARI

Zamane erkeğinin bakımlı ve dış görünümüne düşkün olduğunu bilmeyen kalmadı artık! Etkileyici ve sağlıklı bir görüntü için atılacak ilk adımın temiz ve bakımlı bir cilt olduğunu söyleyen Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; modern çağın metroseksüel erkeklerine basit ama etkili bakım tüyoları verdi:

Erkeklerde cilt bakımının temeli; cilt temizliği, nemlendiriciler ve güneş koruyucu kremlerdir.  Ayrıca akne izi sorunu olanlar peeling ve lazerden, derin çizgileri oluşanlar ise botoks ve dolgu gibi neştersiz yöntemlerden yararlanabilir. Yıllara meydan okuyan ve yaşlanmayı geciktirmek isteyen erkekler ise retinoik asit, vitamin C ve meyve asidi içeren kremler kullanabilir

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; dış görünümüne önem veren, akıp giden yıllara teslim olmak istemeyen erkekler için bakım reçetesi yazdı:

• ERKEKLERİN CİLDİ DAHA KALIN: Erkeklerin cilt yapısı kadınlardan farklıdır. Testesteron hormonu, cildin daha kalın, daha yağlı, gözeneklerin daha geniş olmasına neden olur. Yağ salgısının fazla olması aknenin erkeklerde daha şiddetli ve daha uzun sürmesine yol açar. Kas geliştirmek üzere veya atletik performansı arttırtmak amacıyla anabolik steroid değimiz ilaçların kullanılması da şiddetli akne formlarının ortaya çıkmasına neden olur.
• SİVİLCELERİNİZİ SAKIN SIKMAYIN: Akne tedavisinde dıştan uygulanan ve ağızdan alınan ilaçlardan yararlanılır. Akneden kaynaklanan izlerin engellenmesi açısından tedavinin mümkün olduğunca erken başlanması ve sivilcelerin kesinlikle sıkılmaması gerekir. Akne izleri kişinin ileri yaşamında büyük bir sorun olabilir.
• AKNE İZİ OLANA PEELİNG GEREK: Akne izlerinin tedavisinde peeling (deriyi soyma), deri tıraşlama ve lazer işlemlerine başvurulur. Akne izinin şiddeti kullanılacak yöntemin çeşidini belirler. Peeling; hafif, orta ve derin şiddette derinin soyularak atılması, alttan yeni sağlıklı daha az izli bir derinin gelmesini hedefler.
• ERKEK DAHA GEÇ YAŞLANIYOR: Kollajen salgısı erkeklerde daha fazladır. Derinin kalın, kollajenin fazla olması erkeklerde cilt yaşlanmasının daha geç başlamasını sağlar. Deride incelme, çizgilerde belirginleşme 40-50’li yaşlarda kendini belli eder. Ancak dışarıda geçirilen zamanın daha fazla olması ve güneş koruyucu kullanımına önem verilmemesi, dışsal faktör kökenli yaşlanmanın erkeklerde daha belirgin olmasına sebebiyet verir ki; bu yüzden de erkeklerde derin kırışıklar daha belirgindir.
• ÇİZGİLER ÇIKTIYSA BOTOKS ZAMANI: Derin çizgilerin ortadan kaldırılması için botoks, dolgu enjeksiyonu ve lazer yöntemine başvurulur. Botoks ve dolgu kişinin günlük yaşamını etkilememesi ve kısa sürede yapılması açısından tercih edilmektedir.
• GENÇ KALMAK İSTEYENLERE VİTAMİNLİ KREM: Yaşlanmayı geciktirmek amacıyla retinoik asit, vitamin C, meyve asidi içeren kremlerden faydalanılır. Sigara ve alkol tüketiminin az olması, düzenli beslenme ve spor da yaşlanmanın gecikmesinde etkili olmaktadır.
• EN ETKİLİ PEELİNG TIRAŞ: Erkeklerin günlük yaptıkları sakal tıraşı; sakalların ve ölü deri tabakasının atılmasını sağlar. Tıraş aslında bir çeşit peeling görevi görür. Ancak cilt tıraştan dolayı hassaslaşır. Bu yüzden tıraş öncesi alkol ve mentol içermeyen tıraş kremleri tercih edilmelidir. Tıraşın, kılların yönüne göre yapılmasına özen gösterilmelidir.
• TIRAŞ SONRASI NEMLENDİRİCİ ŞART: Özellikle kıvırcık kıl yapısına sahip kişilerde deriden kabarık şekilde kendini belli eden kıl batıkları görülebilir. Kıl batığı kişiyi kozmetik olarak rahatsız etmenin yanında enfeksiyona da yol açabilir. Tıraşta hijyene önem verilmelidir. Tıraş sonrası ise cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürülmelidir. Alkol içeren after-shave losyonlar ciltte yanma, batma ve karıncalanma gibi şikayetlere neden olur.
ERKEKLERE DE EPİLASYON YAPILIR: Erkeklerin son yıllarda dermatologlara başvurdukları sorunlardan biri de vücut kıllarından uzaklaşma yöntemleridir. Boyun, sırt ve göğüs kılları erkek hastalarda kozmetik olarak sorun yaratmaktadır. Lazer epilasyon; bu bölgelerdeki kılların uzaklaştırılmasında etkili olmaktadır. Lazer epilasyon sadece kozmetik bir tedavi yöntemi olmayıp, boyun bölgesinde tıraştan kaynaklanan kıl batıklarını da tedavi edilmektedir.
• TERLEYEN ERKEKLERE BOTOKS: Ter bezleri sayısı erkeklerde kadınlara göre daha fazladır. Fazla salgılanan ter, hastayı kozmetik olarak rahatsız etmenin yanında bakteri ve mantar enfeksiyonu gelişimine zemin hazırlar. Terin azaltılması amacıyla hafif vakalarda dıştan uygulanan ilaçlara başvurulur. Terleme çok ileri durumlardaysa botoks enjeksiyonu bu yönde de etkili olur.
• HER ERKEĞİN KABUSU SAÇ DÖKÜLMESİ: Testesteron hormonu, genetik olarak yatkınlığı olan kişilerde, erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz saçın ön kısmında açılmaya neden olur. Dökülme otuzlu yaşlarda kendini belli eder. Genetik faktörlerin yanında yetersiz beslenme, kullanılan ilaçlar ve stresin de dökülmede arttırıcı rolü vardır. Kimyasal maddelerin saça çok fazla uygulanması dökülmeyi arttırıcı diğer sebeplerdir. Erkek tipi dökülme medikal ve cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Medikal tedavilerin uzun süreli olduğu konusunda hastalar bilgilendirilmelidir.

BAKIMLI ERKEKLER BUNLARI MUTLAKA YAPIN!

• Erkeklerde cilt bakımının temel öğeleri cilt temizliği, nemlendiriciler ve güneş koruyuculardan oluşur.
• Cilt günde iki defa temizlenmelidir. Ciltteki yağ ve kir artıkları bu şekilde uzaklaştırılır.
• Cildinizi her gün nemlendirin. Kullanılacak nemlendiricinin güneş koruyucu içermesi, dışsal kaynaklı yaşlanmanın engellemesinde de etkili olur.
• Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız, cildinizin tıraşa uyumunu sağlar.
• Cildin tahriş olmasını önlemek için tıraş bıçağınızı haftada bir yenileyin.
• Tıraş sonrası cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürülmelidir.
• Düzenli uyumaya özen gösterin. İyi bir gece uykusu yaşlanmaya karşı en etkili yöntemlerden biridir!
• Cildinizin kurumaması için günde iki litre su içmeye özen gösterin.

ENGLİSH

And external appearance of the well-groomed man of Zamane men do not know that did not stay longer! Impressive and the first step for the image of a healthy skin clean and well-kept saying that the Medical Park Hospital, Dermatology Specialist Dr. Bahcelievler. Gokhan Okan; modern era of metrosexual men has a simple but effective maintenance tips:

The basis for men skin care, skin cleansing, moisturizing cream and sunscreen are. In addition, those who have the problem of acne scars from peeling and laser, with deep lines of the non-scalpel method, such as Botox and fillers can benefit from. Challenging year and the aging men who want to delay the retinoic acid, vitamin C and can use creams that contain fruit acids

Medical Park Hospital, Dermatology Specialist Dr. Bahcelievler. Gokhan Okan, attaches importance to skin, flowing into the year for men who do not want to surrender care prescription wrote:

• Volume of the  MEN: Men’s skin structure is different from women. Hormone testosterone skin thicker, more oily, would result in larger pores. Oil is an excessive secretion of acne in males leads to more severe and longer riding. To increase athletic performance to muscle or order to use anabolic steroid drugs we Until the emergence of severe form of acne causes.
• Do not SIK SAKIN your acne: Acne is applied externally in the treatment and oral drugs are utilized. Arising from traces in terms of the prevention of acne treatment of acne as early as possible and certainly tired should not be started. Acne scars can be a major problem in the person’s next life.
• ACNE MARKS SHOULD BECOME Peeling until: peeling in the treatment of acne scars (scarification), skin shaving and laser procedures to apply. The severity of acne scars will be used will determine the kind of method. Peeling; light, medium and deep peeling of the skin in the violence to be taken, viewed from below with a less healthy new skin to come targets.
• LATE THAN AGING MALE is: Collagen secretion in men is greater. Thick skin, collagen skin aging in men is more than the later start allows. Thinning of the skin, lines and certain self-evident is in 40-50s. However, more time is spent outside and use sunscreen of no importance, external factors to the origin of aging in men can lead to more pronounced that this the reason why men are more pronounced deep wrinkles.

If the OUTPUT TIME LINES
• Botox: Botox for the elimination of deep lines, filler injections and laser methods are referred to. Botox and fillers affect a person’s daily life and not be done in a short time is preferred in terms.
• WANT TO STAY YOUNG CREAM :those vitamins: in order to delay aging retinoic acid, vitamin C, fruit acids are benefiting from the cream contains. A lack of smoking and alcohol consumption, nutrition and sports regularly in the aging delay is more effective.
• EFFECTIVE Peeling SHAVE: Man of the daily shaving of their beards, beards and laid the dead skin layer provides. In fact serves as a kind of shaving peeling. However, due to shaving the skin becomes sensitive. Therefore, before shaving shaving cream does not contain alcohol or menthol should be preferred. Shave, hair care should be made according to the direction.
• Moisturizing AFTER SHAVE CONDITIONS: Especially in people with curly hair structure to express itself through the skin swollen ingrown hair that can be seen. As a person uncomfortable ingrown hair cosmetic factors may lead to infection of the next. Shaving should be given to the importance of hygiene. Irritating to the skin after shaving should not take moisturizer. After-shave lotions contain alcohol, skin burning, stinging and tingling cause such complaints.
• MEN’S DE epilation to TO: Men in recent years, dermatologists have applied to the problem One of the methods of body hair are removed from. Neck, back and chest hair as a cosmetic problem for patients are men. Laser hair removal, hair removal in these regions is more effective. Not just a cosmetic treatment Laser hair removal, ingrown hair caused by shaving the neck area also can be treated.
• Sweating Botox to the MEN: Sweat glands is greater than the number of men and women. Secreted more sweat, the patient as a cosmetic addition to bacteria and fungal infection disturbing factors prepare the ground for development. With the aim of reducing sweat in mild cases to apply externally applied drugs. Sweating too far in this direction in case Botox injections are effective.
• HER MALE HAIR of the LPC :Testosterone hormone, in people with genetic predisposition, male pattern hair loss also causes a drop in the front of the hair. Thirties is shedding itself in particular. In addition to genetic factors, malnutrition, drugs used and the role of stress has also spilled enhancer. Application of chemicals to the hair too much are the other causes hair loss enhancer. Medical and surgical treatment of male pattern is shedding. Long-term medical treatment that patients should be informed about.

Are well-groomed guy THEM NOW!

• In men, skin care items, the basis of skin cleansing, moisturizing and sun screen consists of.
• Skin should be cleaned twice a day. Skin oil and dirt residues in this way will be removed.
• Dampen your skin every day. The sunscreen contains moisturizing to be used, external source is also effective in preventing aging.
• If your washing your face with warm water, shaving your skin to ensure compliance.
• To prevent irritation of the skin once a week to refresh your razor.
• Irritating to skin after shaving should not take moisturizer.
• Make sure regular sleep. A good night’s sleep is one of the most effective method against aging!
• to keep your skin dry day Take care to drink two liters of water.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

22 yorumlar

 1. Hayatta tek bir kişi bile, siz yaşadığınız için rahat nefes alıyorsa, siz başarılı ve amacınıza ulaşmış bir insansınız. Ralph Waldo Emerson

 2. Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız. Greg Anderson

 3. bu telkinin kadınlar için olanı da çıkmalı:))

 4. en çok denemek istediğim bu.

 5. Benim 15 yıllık sorunum olan uyku bozukluğunu 21 günde çözeceğim gibi, geceleri uyumuyorum ühühü:(( koçluk nedir

 6. GÜN İSFENDİYAR

  SON UYARIMDIR:Bu sayfa Kişisel Gelişim – Kuantum Düşünce,Sprituel Yaşam ile ilgili bir sayfadır.Amacımız… https://t.co/6FoA6xMP yaşamsal gelişim

 7. — Alo ablacığım merhaba, ben Ziya, mp programı indir

 8. zor kullanmanın veya ortamda bağırarak konuşmanın iddialı olmak olmadığını öğretir. iddialı olduğunu düşünenlerinde uygulaması gerekir… bilinçaltı telkin

 9. Hafize hanım, eğer dinlerken yorulmuyorsanız birden fazla ürünü arka arkaya dinleyebilirsiniz. italyanca bilen eleman

 10. Mp3Telkin’e çok çok teşekkürler… ispanyolca öğrenmek

 11. kendim için çok harika bir program teşekkürler. kelime ingilizce

 12. CD’leri dinleme aşamasını tamamlamış arkadaşlar da yaşadığı değişimleri yazarlarsa memnun olurum. Deneyimlerimizi paylaşalım lütfen. portekizce konuşan ülkeler

 13. benim sırtım çok ağrıyor,daha bu yaşta bel kaslarım düzleşmiş,onun dışında omuriliğim de ağrıyor.yataktan kalkarken bile zorlanıyorum.gerçekten denemeliyim. lehçe çeviri

 14. sınav zamanları çok geriliyorum inşaallah bu cd bana yardımcı olacak alkolü bırakma

 15. YEŞİM EGEHAN

  — Seni özledim… https://t.co/7RlqpbV2 erkek penis

 16. sigarayı hatımdam silmek istiyorum bu telkin bana yardımcı olacağını düşünüyorum. ruh eşi

 17. Sanıyorum bakışımız değiştiğinde bedenimiz de olumlu yönde değişecektir.. dikkat geliştirici çalışmalar

 18. Mantıklı düşünmek, akıllı hareket etmek ve bu sayade doğru kararlar alıp hayatta daha hızlı ilerleyebilmek. Her insanın olduğu gibi benim de hep hayalim olmuştur. degiştirmek istiyorum

 19. her başlangıcın ardından sürekli devamsızlığa başladığım bir konu.. iş hayatında başarı cd nizden yola çıkarak bunu da cd niz ile başarabileceğimi düşünüyorum.. bulgarca öğreniyorum

 20. Bunu arkadaşım Halile tavsiye edeceğim migrenden çok çekti. insan beyni

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂