ERKEKLER KADINLARDA NE ARAR?

Seksapelin sırrı bulundu

Üzgünüz… Yaptığınız diyetler, giysilere harcadığınız maaşlar boşuna. Bilim adamlarına göre erkeklerin kadınları çekici bulma sebepleri akla hayale gelmeyecek kadar özel.

Son 60 sene içinde çekicilik üzerine yapılan hemen her araştırma şairler, ressamlar ve yazarların son 6 bin yılda yazdıklarıyla aynı sonuca ulaşıyor: Bir kadının görünümü, vücudu ve bunlarla yapabilecekleri, bir erkek için zekâsı ve bilgisiyle yapabileceklerinden çok daha ilginç!

İşte bilim adamlarının araştırmaları çerçevesinde bir erkeğe neden ve nasıl çekici geldiğimiz. 21′nci yüzyıl erkeğinin bir kadında ilk gördüğünde aradığı şeyler, büyük büyük büyük büyükbabalarıyla aynı. Fark ise, uzun dönemli ilişkide aradıkları özelliklerde ortaya çıkıyor. Unutmayın ki, aşağıda belirteceğimiz özellikler, bir erkeğin, bir kadını tanımadan ya da az tanıdığında ona doğru çekilmesine sebep olan özelliklerdir.

ız

Kadınlar, dudakları ağzın içinde değil de dışında olan tek memeli! Zoologlar, dudakların kadının genital organlarının aynası olacak şekilde sonradan geliştiğine inanıyorlar. Çünkü vücudun bu her iki parçası da aynı büyüklük ve kalınlıkta ve seks anında her ikisi de genişleyip kanla doluyor. Bu “genital eko” denen olay, erkeğe verilen ilk sinyallerden.

Küçük burun: Küçük bir burun, çocuksuluğu çağrıştırırken, erkekte koruma içgüdülerini uyandırır. Çizgi film yaratıcıları, kahramanlarını bu yüzden hep kocaman gözlü ve küçük burunlu çizerler.

Uzun saç: Sarışın kadınların, esmer kadınlara göre östrojen hormonlarının daha yüksek olduğu tespit edilmiş. Bu, erkek gözünde sarışınların daha verimli olarak kodlanmasına sebep olur. İngiltere’de yapılan bir araştırmada, erkeklerin yüzde 74′ü uzun saçlı kadınları tercih ettiğini söylerken, sadece yüzde 12’si kısa saçlı kadınlar için oy kullanmış.

Atletik vücut

Seksapelite listesinin başındaki özellik, atletik bir vücut. Aslına bakarsanız, antropolojik olarak güçlü, fit bir vücut erkeğe sağlıklı çocuklar taşıyabilecek ve gerekirse tehlikeden koruyabilecek bir dişi imajı veriyor. Birçok erkek, dolgun vücutlu ya da kilolu bir kadını, zayıf bir kadına tercih etmelerinin esas sebebinin, vücuttaki daha fazla yağın daha iyi emzirme demek olduğunu bilmiyordur sanırım. Çok az kadın, dünyanın en seksi kadınlarından biri olan Marilyn Monroe’nun 44 beden olduğunu ve tombul ayaklara sahip olduğunu biliyordur herhalde…

Uzun bacaklar

Hiç düşündünüz mü uzun bacaklar neden daha seksidir? Bunun arkasındaki prensip aslında çok basit. Bir kadının bacakları uzadıkça bu iki bacağın birleştiği kısım göze daha çok görünür olur. Eğer bir kadının cinsel organı kollarının altında olsaydı, inanın bacaklarına ikinci bir bakış bile atılmazdı! Bir kız çocuğunda, bebekken bacak boyu kısayken, ergenlik çağında kandaki hormonlar sebebiyle bacaklar uzamaya başlar. Bu erkek cinsine, çocuk taşıyabileceği mesajını vermektedir. Barbie bebeklerin de, güzellik yarışmalarındaki finalistlerin de bacakları uzundur. Her ne kadar anneleri kızsa da, genç kızların kısa etekler giyerek bacak boyunu uzun gösterme çabalarının altında da, tüm kadınların verdiği rahatsızlıklara rağmen topuklu ayakkabılar giymelerinin altında da bu sebep yatar aslında…

Büyük göğüsler

Bir kadının göğüsleri, yağdan oluşur. İnsanoğlu dört ayak üzerinde yürüdüğü zamanlarda göğüsleri bugünkü kadar önemli değildi, çünkü erkek cinsi dişisini arkadan görüntüsüyle seçiyordu. İnsanoğlu, iki ayak üzerine geçtikten sonra göğüsler karşıdan gelen erkeğin ilgisini çekmek için büyüdü.

Çok ilginç bir araştırma sonucu daha:

Periyodumuzun 14 ve 18′inci günleri arasında, yani tam da yumurtlama döneminde daha yüksek topuklu ayakkabılar ve daha çarpıcı elbiseler giyeriz. Ayrıca düz bir karın, yuvarlak kalçalar, düzgün ve kavisli bir sırt, uzun bir boyun yine erkeklerin kadınlarda seksi bulduğu özellikler. Bir de unutmadan, binlerce yıl boyunca kulak memesi erotik simge olarak kabul edildi. Şu anda Afrika’da, Kenya kabilelerinde hala kulak memelerini uzatmak için ağırlıklar takılır. Modern kadınsa aynı etkiyi yaratmak için uzun küpe kullanıyor artık. Avize küpe modası boşuna değil!

ENGLİSH

Found the secret of sex

Sorry … your diet, the salary expenditure for clothes for nothing. According to scientists, men and women find attractive enough to undreamt-specific reasons.

Within the last 60 years, almost all research on the attractiveness of poets, painters and authors, written in the last 6 thousand years, we are reaching the same result: a woman’s view, the body can do them, for a man with intelligence and information can do much more interesting!

Here is a scientist and research within the framework of the why and how it attractive to the men. The first sees a woman of the century 21’nci men are looking for something, a big big big büyükbabalarıyla same. Difference is that the long-term relations between features emerge. Remember, we will specify the following characteristics, a man, without a woman or less familiar are the features caused him to withdraw the right.

Mouth

Women, not the lips are out of the mouth, the only mammals! Zoologist and lips of the woman’s genital organs are believed to mirror, to be developed later. Because both part of the body the same size and expand in thickness and both sex and blood running out immediately. This “genital echo” called the event, the first signal is given to men that.

Small nose: a small nose, the childishness of the association, in men instinctively protect their wake. Cartoon creators, big-eyed heroes and this is why it will draw a small-nosed.

Long hair: the blonde women, brown women found to be higher by the hormone estrogen. This is more efficient as a blond man in the eye to cause code. In a research made in England, 74 percent of men prefer long-haired woman said, only 12 percent had voted for short-haired women.

Athletic body

Seksapelite feature at the top of the list, an athletic body. In fact, anthropological as strong, fit man to a healthy body and, if necessary, may move children from danger is to protect the image of a female. Many men, chubby or overweight women bodied, weak mainspring of a woman to choose, more fat in the body know that breastfeeding is not better I think. Very few women, which is one of the world’s most sexiest female body, and that Marilyn Monroe’nun 44 to have chubby legs is probably … you know

Long legs

Did you ever think about why long legs are more sexy? The principle behind this fact is very simple. A woman’s legs as the two legs lengthen the portion of the combined risk would be more visible. If a woman’s sexual organ under the arm if you believe you know the pins of a second glance, never rolled! A daughter, the baby boy while the short legs, while the age of puberty because of hormones in the blood starts to stretch legs. This male sex, the child may move to give the message. Of Barbie dolls, the leggy beauty is also a finalist in the competition. Although her mother, they are young girls wearing short skirts on the long leg length in efforts show, all women, despite the discomfort of wearing gold-heeled shoes so lies in the fact …

Large breasts

A woman’s chest and is made up of fat. When walking on all fours in human breast was not so important today, because the men were selected for display at the back of the female kind. Human, two feet from the face of the chest after the man grew to be of interest.

A very interesting research results further:

Between 14 and 1 days of the period, that is exactly the period of spawning more and more outstanding high-heeled shoes will wear a dress. Moreover, a flat stomach, round hips, a smooth and curved back, a long neck also features men find sexy in women. I also forget, the thousands of years earlobe was accepted as erotic icons. Currently in Africa, Kenya tribes still attached weights to stretch the earlobe. To create the same effect as if the modern woman is using a long earrings anymore. Chandelier earrings fashion is not in vain!

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. sıkıntılı bir iki sene geçirdim şu an lise üç te okuyorum bu iki sene yakamı bırakmıyor

  2. Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapama kitabı. ‘Kitabın bütün sayfalarını çevirdim, ona rastlamadım.’ Belki de kitaptır umut. Edmond Jabes

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by