Cumartesi , Eylül 18 2021

ERKEK ADAMA LAZIM BAHARATLAR

Erkek adamın sağlığına direkt etki eden ve iyi gelen baharatlar neler? İşte faydalarıyla baharatlar.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Zehra Akören, yemeklerimizi tatlandırmak için kullandığımız baharatların aynı zamanda hastalıklara karşı bir elektrik süpürgesi vazifesi üstlendiğini söylüyor.

Parkinsona karşı: Safran

Safranın parlak kırmızı-turuncu rengi krosetin isimli doğal bir asitten geliyor. Araştırmalar bu maddenin Parkinson gibi nörolojik bozuklukları önleyebileceğini gösteriyor. Tavuklarınızı kızartırken kullanabileceğiniz safran, aynı zamanda içerdiği bal aromasıyla da farklı bir lezzet.

Unutkanlar için: Zerdeçal

Zerdeçalın içindeki kurkumin beyinde biriken ve Alzehimer’a neden olan amiloid plakları engelliyor. Kurkumin en iyi pişirilerek emiliyor. Çorba, sos ve et suyunuza ekleyebileceğiniz zerdeçalın tadı biraz sert, o yüzden küçük dozlarda kullanmakta yarar var.

Antioksidan Kaynağı: Kimyon

Bu tohumların sadece yarım çay kaşığında yarım kase doğranmış domatesteki ve orta boy bir havuçtaki kadar antioksidan bulunuyor. Bu açık kahve-koyu sarı renkteki baharatın kullanım alanı ise acı-tatlı biber tadı verebileceğiniz çorba ve soslar.

Toksinlere karşı: Kakule

Bu baharatın her birinin bağımsız tatlar için çok fazla çeşidi bulunuyor. Fakat hepsinin ortak noktası yüksek miktarda antioksidan içermesi. Aynı zamanda hücreleri toksinlere karşı koruyan glü-tasyon seviyesinin normale getirilmesine de yardımcı oluyor. Çayınıza ekleyebilirsiniz.

Potasyum için: Rezene

Kan basıncını düşürmek için potasyum alımı yapmak, tuz veya sodyum alımını azaltmak kadar önemlidir. Rezene bu açıdan mucize bir bitkidir. Ananas kadar potasyuma sahip olan taze rezeneyi sinüslerinizi açacak bir çay hazırlamak için kullanabilirsiniz.

Pankreas kanserine karşı: Kişniş

Kişniş bitkisinden elde edilen tohumlar, pankreas kanserli hücrelerin gelişimini engellemeye yardımcı olan kaempferol yağı içerir. Yemeklerinize limon aroması verir.

ENGLİSH

Directly affecting the health of his men, and what’s good for the spicy? Here are the benefits of spices.

Yeditepe University Hospital, Nutrition and Diet Expert Akören Zehra, the spices used to sweeten our food but also serves as a vacuum cleaner taken against diseases, he said.

Against Parkinsona: Saffron

The bright red-orange color called saffron crocetin comes from a natural acid. Studies of this article may prevent neurological disorders like Parkinson’s show. While you can use chicken fried saffron, honey also contains a different flavor or aroma.

For the forgetful: Turmeric

Curcumin in turmeric into the brain of amyloid plaques that accumulate in and cause Alzehimer’a blocks. Curcumin is absorbed best by cooking. Soups, sauces and gravy you can add it to your taste of turmeric a little hard, so are best used in small doses.

Antioxidant Source: Cumin

In just half a teaspoon of these seeds in half cup of chopped tomatoes and carrots in a medium has much antioxidant. Light brown to dark yellow color of the spice in this area you can not taste the bitter-sweet pepper soup and sauces.

Against toxins: Cardamom

Independent of each of these spices for taste is so much variety. But they all have in common with high amounts of antioxidants. At the same time protecting the cells against toxins Glu-tasyon also helps to bring levels to normal. You can add to your tea.

For potassium: Fennel

Potassium intake to lower blood pressure to do, it is important to reduce salt or sodium intake. Fennel plant is a miracle in this regard. Pineapple, fresh fennel, which has potassium so it will open your sinuses can be used to prepare a tea.

Against pancreatic cancer: Coriander

Coriander seeds obtained from plants, to prevent the development of pancreatic cancer cells to help contain kaempferol oil. Lemon flavor gives your meals.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

  1. Vicdansız bilim, ruhun çöküntüsüdür. Rabelais

  2. Ben de insanın yaratıcılığından kazanç elde etmesinden yanayım.

  3. ahhhhh migren günlük yaşantımı alt üst etti..

  4. tam babama göre bir telkin. dikkati güçlendirme

  5. Yaşasın uyumak, çok önemli benim için. En kısa zamanda bu CD yi alacağım. kızlar nasıl boşalır

  6. nasıl bişey olduğunu merak ettim ve demoyu dinlemek istiorum almanca çeviri

  7. babam çok farklı yetiştirilmiş.gerçekten babamın problemi içsel çatışma.. telkinler

  8. İş hayatında başarı cd nizi aldım ve sonuçlardan oldukça menunum, dinlemeye devam ediyorum şivava fiyatları

  9. bunu sadece ben mi kullanmalıyım yoksa eşimde kullanmalı mı ? kilo verme telkini

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂