EN İYİ BUTİK PASTANELER

Dünyada çok eskilere dayanan butik pastacılığı, son yıllarda hızla Türkiye’deki yerini de aldı. Houte Coutre tasarımlardan, rengarenk masallara kadar uzanan kişiye özel tasarım pastacılık furyası gün geçtikçe ilgi görmeye başladı. Biz de sanat eseri sayılabilecek bu tasarımları hazırlayan en iyi butik pastaneleri araştırdık ve sizin için derledik…

Coccolat
2000 yılından bu yana, butik pastacılık konusunda hizmet veren Coccolat’da yaklaşık 700 pasta çeşidi bulunuyor. Özel pasta siparişleri için en az 2 gün öncesinden randevu alınması gerekiyor. Coccolat’ın en çok beğenilen ürünleri arasında draje şam fıstıklı, portal glaseli, parça çikolata ve vişneli pastalar bulunuyor.

Pasta dilim fiyatlarının 8,5–18 TL arasında değiştiği Coccolat’ta, amatör ve profesyonellere pastacılık, pasta süslemeciliği ve de yemek okulu alanlarında kurslar düzenleniyor.
https://www.coccolat.com

Cake Studio
Cake Studio olarak, 2003’ten beri, yerli ve yabancı cafe zincirlerine, otellere, restoranlara donuk cheesecake, pasta ve unlu mamüller üreterek sevkiyatını yapıyor. Özellikle Cheesecake’leriyle isim yapmış, ev yapımı lezzetine sahip ürünlerinin yanı sıra, genel taleplere göre özel ürün de üretip seri üretime geçiyor.

Dilim fiyatı 8-12 TL aralığında olan pastaların siparişlerinin, doğum günü pastaları için maksimum 4 gün, düğün pastaları için ise 1 hafta önceden verilmesi gerekiyor.
https://www.cakestudio.com.tr

Hansel ve Gratel

Temalı pasta ve kurabiyeler üzerine kişiye özel üretim yapan Hansel ve Gratel Pastanesi’nde pastalarının tasarımına göre dilim fiyatı 10-16 TL arasında değişiyor. Siparişlerinizi 3-4 gün öncesinden vermeniz gerekiyor.

3 boyutlu tasatımlarıyla öne çıkan Koşuyolu’ndaki butik pastane, ayrıca amatörler için çeşitli pastacılık kursları da veriliyor.
https://www.hanselvegretel.com

Foodie
Ulus ve Nişantaşı’nda iki şubesi bulunan Foodie’de 50 ‘ye yakın pasta çeşidi bulunuyor. İçinde hiç un ve şeker olmayan diyet pasta çeşitlerini bulmak mümkün. Çikolata sufleli, kayısı ezmeli tartlar Foodie’nin beğenilenleri arasında.

Pasta fiyatları kişi başı hesaplanıp, malzeme ve modele göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlarına gelince dilimi 3.75 TL’den başlıyor. Ayrıca web sitelerinden online sipariş verebiliyorsunuz.

Home

Cafe Di Dolce
19 yıldır İstanbul’un ilk butik pastanesi olarak işletilen Cafe Di Dolce’nin Kuruçeşme ve Bodrum’da şubeleri bulunmakta. 1 Mayıs’ta Kandilli, 1 Eylül’de Katar’da yeni şubelerini açmaya hazırlanan pastanenin ürünlerinde un ve yağ kullanılmıyor. Yerine badem ezilerek un haline getiriliyor, çikolatanın kendi yağı ve şekeri yeterli oluyor.

Diyet ürünler ve kişiye özel çalışmalar yapan pastanenin vazgeçilmez ürünü Browni’yi, beyaz çikolata ve çilekli pastası takip ediyor. Cafe Di Dolce’de dilim pasta fiyatları ise 10-20 TL arasında değişiyor.
https://www.alladolce.com

Butterfly
Her dönem için ayrı kreasyon hazırlayan Butterfly Handmade Chocolate, özellikle haute couture tasarımlar üzerinde yoğunlaşıyor. 2003 yılında kurulan Butterfly, pastane ve çikolata evi olarak 2 üretim yerinden oluşuyor. Çikolatalarının tamamı organik olan Butterfly ürünlerini tadabileceğiniz bir de cafeleri var.

Pasta ve çikolataların üretim yeri büyük bir camla kaplı ve müşteriler üretim aşamasını böylelikle izleyebiliyorlar.
Alkent, Etiler Akmerkez ve İstinye Park Life’ta bulunan 3 şubeleri var. Pasta dilim fiyatları 10-14 TL arasında değişiyor ve siparişlerinizi 1 hafta önceden vermeniz gerekiyor.
https://www.butterfly.com.tr

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. İyi bir bitrici olduğununuza inanmak için, kendinize bunu kanıtlayacak bir dizi bitirilmiş görevler ortaya koymalısınız.

  2. Başarı sürecindeki ilk adım, ne yapmak istediğinizin görüntüsüne sahip olmaktır. Steve Chandler

  3. Kusursuz dost arayan dostsuz kalır. (The one who seeks a foultless friend, will be left friendless.) Mevlana Celaleddin-i Rumi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂