EL VE AYAK BAKIMI İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Her mevsim bakımlı el ve ayaklara sahip olmak ister misiniz? İpeksi dokunuşlar ve yumuşacık ayaklar için pratik önerilerimizi uygulayın, kendi evinizde güzellik merkezi yaratmanın keyfini çıkarın.
El ve ayak bakımı yapmak için en uygun zaman sıcak bir banyo sonrasıdır. Açılan gözenekler ve yumuşayan deri uyguladığınız bakım kremi kolayca emer ve etkili sonuçlar almanızı sağlar.
El ve ayak tırnaklarınızı nemliyken cam bir törpü yardımıyla şekil verin. Uzun parmaklarınız varsa yuvarlak uçlu; kısa parmaklarınız varsa küt uçlu tırnak şeklini tercih edebilirsiniz.
Tırnak etlerinizi kesmek yeniden çıktıklarında kötü bir görüntü oluşturmalarına neden olur. Bu nedenle tırnak etlerinizi kesmek yerine yumuşatıcı bir krem sürerek geri doğru itin. Manikür ya da pedikür setinizin içinde bulunan itici aparat sayesinde bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.
Tırnaklarınızı güçlendirmek için besleyici bakım yağlarını masaj yaparak sürün. Oje sürmeden önce bakım özelliği olan ürünleri kullanmak tırnaklarınızın kırılmasını ve sararmasını önler.
El ve ayaklarınızı mutlaka nemlendirici kremle kremleyin. Özellikle temizlik ve banyo sonrası kuruyan cildinizle beraber ve ayaklarınıza krem sürün.
Sertleşen topuklarınızı yumuşatmak istiyorsanız gece yatmadan önce bolca vazelin sürün. Pamuklu bir çorap giyerek uyuyun. Sabah uyandığınızda topuklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
Topuklarınızda çatlaklar varsa ayak törpüsü ve nane özlü ayak peelinglerini haftada bir kez kullanabilirsiniz. Çok kuru topuklar için her gün mutlaka nemlendirici krem sürmeye özen gösterin.
Ayak mantarına karşı koruma için temizliğe ve ayaklarınızı iyice kurulamaya özen gösterin. Aynı ayakkabı her gün giymeyin. Böylece hem ayakkabının içindeki nemin kurumasını ve hem de ömrünün uzamasını sağlarsanız.
Ayağınızda nasırların oluşmasını engellemek için kaliteli ayakkabılar tercih edin. Var olan nasırları gidermek için iyileştirici özelliği olan ayak nasır bantlarını kullanabilirsiniz. Nasırları kazımak ya da kesmek enfeksiyona neden olur ve ayak sağlığınızı tehlikeye atarsınız.
İlerlemiş ayak nasırları için mutlaka doktorunuzla görüşün.
ENGLİSH
practical suggestions for hand and foot care
Having a well-kept hands and feet every season Do you want to? Silky touch and practical suggestions for follow-soft feet, creating your own home Enjoy the beauty center.

Hand and foot care to make the most appropriate time is after a hot bath. Offered pores and soften skin care cream that you apply it absorbs easily and effectively allows you to receive results.
Hand and foot when wet your nails with the help of a glass rasp to shape. If you have long finger-tipped round, if you have short finger nails blunt-ended way you can choose.
Be re-cut your nails when they create a bad image causes. Therefore, instead of cutting your nails to a softening cream to the back of it. Manicure or pedicure in your set this process which can easily thanks to the driving apparatus.
To strengthen your nails in nourishing massage oils crawl. The product before you take care of nail polish to use features of your nails to crack and prevents yellowing.
Hands and feet moisturizing necessarily the kremlin kremlin. Especially after cleaning and drying the skin with your bath and feet crawling cream.
If you want to soften your hardened heels before going to bed at night crawling Vaseline generously. Wear cotton socks to sleep. Morning when you wake up the handle of your heels you’ll see.
If there are cracks in your heels and feet rasp once a week you can use mint concise peelinglerini feet. Very dry heels every day, they pay attention to driving moisturizing cream.
To protect against athlete’s foot to clean and take care to dry your feet thoroughly. Do not wear the same shoes every day. Thus, the moisture inside the shoe to dry and do provide both life elongation.
To prevent the formation of calluses on your feet shoes prefer quality. To resolve the calluses have curative properties that you can use tape foot calluses. Excavation or cut calluses to cause infection and compromise your health, you throw up.
Advanced for foot calluses, contact your doctor definitely.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. daha hızlı daha verimli. ben çok sevdim bu yöntemi

  2. Bütün bilim, her günkü düşüncenin mükemmel şekilde ıslah edilmesinden başka bir şey değildir. Einstein

  3. Neyi arzuluyorsanız,bütün dikkatinizi onun üzerinde yoğunlaştırın; eninde sonunda gerçekleştiğini göreceksiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂