Perşembe , Temmuz 29 2021

DÜŞÜK KALORİLİ İÇECEKLER

Diyetinizi düzenli bir şekilde yapıyorsunuz, yediklerinize dikkat ediyorsunuz ama kilo vermek bir yana, kilo alıyorsunuz. Farkında değilsiniz belki ama, gün içinde tükettiğiniz içecekler kilo almanıza sebep olabilir.

Kalori denince akla önce yemekler geliyor. Düşük kalorili bir listede hafif yemekler olması beklendiği için de sebze, meyve ve salata çeşitleri hemen baş köşeye yerleşiyor. Peki ya içeceklerin kalorisi? Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz, 1000 kalorilik sıkı bir diyet uygulamanıza rağmen farkında olmadan tükettiğiniz içeceklerden ötürü verdiğiniz tüm kalorileri geri almanız mümkün.

Sıvı içeceklerden gün içinde ne kadar kalori alıyorsunuz?
Su, siyah çay, bitki çayları, maden suyu şeker içermedikleri için kalori oranları çok yüksek değil. Bu içecekler dışındaki diğer içecekleri tüketirken kalorilerini 1 küp şeker = 20 kalori diye hesaplayabilirsiniz.

ÖRNEK
Her gün iki şekerli altı, yedi bardak çay ile iki fincan şekersiz kahve içiyorsanız ne kadar kalori alıyorsunuz?

7 bardak çay içerken 14 küp şeker x 20 = 280 kalori
2 fincan kahve ile 4 küp şeker x 20 = 80 kalori

Günlük toplam 360 kalori sıcak içecek tüketirseniz, ayda 10.800 kalori, yılda ise 130 bin kalori almış oluyorsunuz. Eğer bu içeceklerden aldığınız kalorileri yakamıyorsanız, yılda sırf tükettiğiniz çay ve kahveden dolayı 15 ila 18 kilo almanız mümkün. Tabii daha iyimser bir bakış açısı bu hesabı tersine çevirebilir. Her gün tükettiğiniz 18 küp şekeri hayatınızdan çıkarırsanız, yıl sonunda bu kadar kilo verebilmeniz de mümkün.

Farkında olmadan tükettiğiniz kalorili içecekler
• Konsantre meyve suyu
• Şekerli limonata
• Kremalı ve aromalı kahve
• Şekerli ve gazlı içecekler
• Alkollü içkiler

Yukarıdaki içeceklerin fazla kalorili olmalarının sebebi içerilerinde bulunan şeker, alkol ve kremadır. Kahvenizi şekersiz ya da yağsız tercih ederseniz daha az kalori almış olursunuz. Aynı hesaplamaya alkollü içeceklerde baktığımızda ise alkol oranı düşük olanları seçmek daha az kalori almanızı sağlıyor. Bira en az alkol oranına sahipken, rakı ise en fazlasına sahip.

Düşük kalorili içecekler
Maden suyu ve beyaz şarap:
İkisini karıştırarak daha düşük alkol, daha düşük kalori, daha fazla sıvı ve elektrolit almış olursunuz.

Şeftali püresi ve madensuyu: Yalancı Bellini gibi düşünebilirsiniz. Bol buz ve biraz limon suyu da yakışacaktır.

Köpüklü elmalı limonata: Taze sıkılmış elma suyu, biraz limon suyu, taze nane veya fesleğen maden suyu ile karıştırılabilir.

Light limonata: Şeker yerine tatlandırıcı kullanarak, limon suyu, limon kabuğu rendesi ve bol buzlu su ile kalorisiz bir limonata hazırlayabilirsiniz.

Maden suyu ve domates suyu: Taze hazırlanmış domates suyu, biraz limon ve maden suyu ile karıştırılabilirsiniz.

Light milk shake: Bir şeftali veya yarım muzu yarım bardak light süt ile blender’dan geçirin. Daha sonra üzerine bir top light dondurma ekleyerek çırpmaya devam edin.

ENGLİSH

LOW CALORIE DRINKS

Your diet on a regular basis do, but do be careful what you eat to lose weight to one side, do you gain weight. Perhaps do not realize, but the beverages consumed during the day can lead to weight gain.

Calorie food is mentioned, before coming. A list of low calorie foods to be expected for mild vegetables, fruits and salads are placed immediately into a corner. What calorie drinks? If you do not have information on this issue, a strict diet of 1000 calories you consume without even being aware all the calories you drink because you’re not able to get back.

How much calories do you drink fluids during the day?
Water, black tea, herbal tea, mineral water is not very high rate of calories for not saccharine. These drinks and other beverages except when consumed calories = 20 calories and 1 sugar cube he can calculate.

EXAMPLE
Every day, two sugar six, seven cups of tea with two cups of coffee without sugar how many calories you get?

7 cups of tea drinking sugar cube 14 x 20 = 280 calories
2 cups brown sugar cube to 4 x 20 = 80 calories

If you consume 360 calories daily total hot drinks per month, 10,800 calories, calories per year is 130 thousand would have received. If you can not burn calories you get from these drinks, tea and coffee per year just because you’ve exhausted able to get 15 to 18 pounds. Of course, a more optimistic perspective can reverse this account. Every day that you eat 18 sugar cubes out of your life, you can also end of the year given so much weight.

Beverages with calories you consume without realizing
• Concentrated fruit juice
• sweetened lemonade
• cream and flavored coffees
• sweetened and carbonated drinks
• Alcoholic beverages

The above-calorie drinks to be more in the cause of the problem in the sugar, alcohol, and is cream. If you prefer your coffee without sugar or fat-free will be receiving fewer calories. When we look the same to calculate the alcohol content in alcoholic beverages with low calorie ones to receive fewer offers to choose. Beer has a minimum alcohol content, while the maximum with raki.

Low-calorie drinks
Mineral water and white wine: Two by mixing lower alcohol, lower calorie, more fluid and electrolytes will be receiving.

Peach puree and Mineral: Liars can think like Bellini. And a little lemon juice will also fit plenty of ice.

Sparkling apple lemonade fresh squeezed apple juice, a little lemon juice, fresh mint or basil can be mixed with mineral water.

Light lemonade: a substitute for sugar as a sweetener, lemon juice, grated lemon peel and calorie-free lemonade with plenty of ice water can be prepared.

Mineral water and tomato juice: Fresh prepared tomato juice, mixed with a little lemon and seltzer water.

Light milk shake: half a banana or a peach half a glass of milk with light to pass in Blender. Then a ball on ice by adding light continue to flap.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Bu konuda seminerlere fazlasıyla katıldım bu sette yanında iyi bir alternatif olarak görünmekte.

 2. Tek başına olan bugün yola çıkabilir; ama bir başkasıyla seyahat edecek olan, diğeri hazır olana kadar beklemek zorundadır ve ikisinin de hazır olması çok uzun zaman alabilir. Henry David Thoreau

 3. Make sure you visualize what you really want, not what someone else wants for you. Jerry Gillies

 4. Evet evet evet bu soruların hepsinin cevabı evet sanırım bu telkine benim çok ihtiyacım var.. iş hayatında ilişkiler

 5. @dennisbjk Besiktas adamda psikoloji birakmiyo ki mecburen kisisel gelisim kitaplarina yoneliyoruz. korece öğren

 6. Merhaba, cd’lerin tamamını site haritası bölümünden görebilirsiniz. ah kadınlar

 7. Çocuğum için dikkat eksikliği motivasyon satın aldım. tukce sozluk

 8. ŞAYESTE SONEDA

  fenle başım dertte.düşündüğüm gibi olursa süper olur.2.dönem karnemi çerçeveletip asarım:)) alkolü bırakma

 9. annemin migren ağrılarını biliyorum korkunç annem için mükemmel olacak beyninizi kullanın

 10. RT @denizalparslan2: @CimenOnur Kişisel gelişim drsleri veriliyor traji komik:) Biz kişisel kabulünü tamamlayamamış bir toplumuz?:) haydar dumen

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂