Cumartesi , Temmuz 18 2020

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI 12 YİYECEĞİ


ABD’de yayınlanan Forbes dergisi, sağlık sayfalarında “Dünyanın en sağlıklı 12 yiyeceği” ne yer ayırdı. Liste, Amerikalı ünlü beslenme uzmanı Jonny Bowden tarafından kaleme alınan ve haftalarca çok satanlar listesinde kalan The 150 Healthiest Foods On Earth (Dünyanın En Sağlıklı 150 Yiyeceği) isimli kitaptan derlendi. İşte dünyanın en sağlıklı gıdaları:

Yeşil çay: Mesane, kolon, nefes borusu, pankreas, rektum ve mide kanserlerine yakalanma riskini azaltır. Kilo kontrolünü kolaylaştırır.

Nar: Antiokidanlar bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

Elma: Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren K vitamini içerir. Yemeklerden 30 dakika önce tüketildiğinde iştahı bastırmaya yardımcı olur.

Brokoli: Tüm kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları çok yüksektir. Ayrıca vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara sahiptir.

Yumurta: Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından zengin ama kalorisi düşük. Beyni korur ve göz sağlığını güçlendirir.

Kırmızı et: İşlemden geçirilmemiş kırmızı et, omega-3 bakımından zengindir. Makul miktarda tüketildiğinde kanserden korur. Protein ve B12 vitamini kaynağı.

Fındık- fıstık: Haftada 5 kez tüketmek kalp krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30-50 arasında azaltıyor. Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık yeterli.

Süt: Vitamin, mineral ve yararlı bakteriler bakımından zengin olan süt, kanserle savaşan CLA asidini de içerir.

Somon: En iyi anti-aging gıdası. Omega-3 beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.

Fasulye: Kiloyu dengeler, kan şekerini düzenler. Kolon kanseri ve kalp hastalığından korur. Günlük tavsiye edilen lif miktarı 25-38 gram. Bir fincan fasulye ise 11-17 gram lif içerir.

Yaban mersini: Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılar. Lif bakımından zengindir.

Soğan – sarımsak: Mide, prostat, yemek borusu kanserlerine karşı korur. Kalp hastalığı riskini yüzde 20 azaltır.

ENGLİSH

World’s 12 most healthy food

Forbes magazine published in the United States, health pages, “the world’s 12 most healthy food,” what was taking place. List, American celebrity by nutrition expert Jonny Bowden and the pen-selling list for weeks remaining in The 150 Healthiest Foods On Earth (World’s Top 150 Food for Healthy) was compiled from the book. Here is the world’s most healthy foods:

Green tea: bladder, colon, trachea, pancreas, rectum and stomach cancer reduces the risk of catching on. Facilitates weight control.

Pomegranate: Antiokidanlar is rich. Balances blood pressure, protects the vessels and prevents the growth of tumors.

Apple: Lung cancer, protects against asthma and diabetes. Contains vitamin K strengthens bones. Consumed 30 minutes before meals helps to suppress the appetite.

Broccoli: reduces all cancer risk. Minerals and vitamins are very high rates. Moreover, the chemical has a body free of toxins.

Egg: Nature’s most perfect food is defined as. Rich in protein but low calorie. Protects the brain and eye health is strengthened.

Red meat: The operation has not been through the red meat, is rich in omega-3. Protects from cancer is consumed in moderate amounts. Source of protein and vitamin B12.

Hazelnut-Pistachio: 5 times per week to eat the risk of heart attack and heart disease between 30-50 per cent decrease. 25 grams for each day, almonds, walnuts, peanuts, nuts enough.

Milk: Vitamin, mineral and milk are rich in beneficial bacteria, includes acid with cancer fighting CLA.

Salmon: The best anti-aging food. Omega-3 protects the brain and heart. Mood and blood sugar balance in the layouts.

Beans: Weight is a balance, regulates the blood sugar. Colon cancer and heart disease holds. Daily recommended amount of 25-38 grams of fiber. A cup of the bean contains 11-17 grams of fiber.

The wild myrtle: contains antioxidants to protect from cancer and makes the memory stronger. Life is rich.

Onions – garlic: the stomach, prostate, protects against cancer of the esophagus. 20 percent will reduce the risk of heart disease.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

15 yorumlar

  1. Çok şükür bu konu ile alakalı bir sıkıntım yok ama arkadaşıma tavsiye edeceğim teşekkürler.. bilinçaltının gücü

  2. ilgi çekmek birinin sizinle ilgilendiğini görmek açısından faydalı bir çalışma. koitus nedir

  3. Topluluk önünde konuşamama berbat bi durum her zaman kendini bi topluluk önünde konuşur düşünürsün ama yapamazsın bu yüzden ulaşılmaz olur kafanda. italyanca öğreniyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂