Cumartesi , Temmuz 17 2021

DÜNYANIN EN PAHALI YİYECEĞİ VE SIRRI

Dünyanın en pahalı yiyeceği kabul edilen siyah havyar, kilosu 7.5 milyar liradan satılıyor.Siyah havyarı alabilmek için balık diri diri kesiliyor.

Çeşit çeşit havyarlar içerisinde en kıymetli olanı Mersin Balığı’ndan alınan siyah havyarlardır. Bunun için özel havuzlarda itina ile döllendirilen Mersin Balığı, daha sonra ameliyat ediliyor. Balığın karnı diri diri yarılıyor.Karnından havyar alındıktan sonra tekrar dikilip suya salınıyor.

Siyah havyar çok pahalı olduğu için neredeyse bu yumurtalar tek tek yeniliyor.

Havyar: Balık yumurtası. Her çesit balık yumurtasına havyar denilir ancak bazı balıkların yumurtaları özel bir yiyecek olarak ayrıca değerlidir. Bunlar özellikle Hazar denizinde yaşayan mersin balığından ve bir mersinbalığı olan çirozdan elde edilen yumurtalardır. Bunlar içinde siyah havyar en değerlisidir. Mersin ve çiroz balıkları canlı olarak yakalanır içlerinden yumurtaları çıkarılır karınları dikilerek tekrar suya bırakılır. Bu şekilde bir balıktan 3-4 kez havyar elde edilebilir. Tuzlanıp kutulanan havyarlar yüksek fiyattan bütün dünyaya satılır. Siyah havyarın en makbul ve pahalı cinsi beluga havyarıdır. Somondan elde edilen kırmızı havyar siyahı kadar değerli değildir.

ENGLİSH

World’s most expensive black caviar adopted food, weight of 7.5 billion lira to receive satılıyor.Siyah caviar fish are cut up alive.

Most precious thing in all kinds of caviar taken from Sturgeon caviar is black. For this, special attention in the pool that was fertilized with Sturgeon later being operated. Belly of the fish taken alive again after a steep yarılıyor.Karnından whether caviar are released into the water.

This is almost too expensive black caviar eggs one renews.

Caviar: Fish eggs. All kinds of fish eggs called caviar but some fish eggs as a food is also valuable. These are living, especially in the Caspian Sea sturgeon, and obtained eggs from a dried mackerel that are mersinbalığı. These are the most valuable in black caviar. Mersin and the live fish caught in weedy eggs are removed from the abdomen and the back water is left to steep. In this way, a caviar from fish 3-4 times can be obtained. The high price of caviar is salted and boxes are sold all over the world. Beluga caviar black caviar is the most accepted and expensive category. Obtained from black to red salmon caviar is not valuable.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

 1. Bazı hataları erken yapmanın hayatınıza çok büyük yararları olacaktır. Thomas Huxley

 2. 21 günde strese son demek bi ömür boyu mutluluk demektir.

 3. ders çalışmak için proğram yapıyorum fakat bir müddet sonra dikkatimi toplayamıyorum umarım bu cd bana yardımcı olur

 4. İnsan saygıyı hakeden bir varlıktır.Kendine saygı duymamak yenilmesi gereken bir hastalıktır.

 5. Aslında zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, biz cesaret edemediğimiz için zordur. Seneca

 6. Ne kadar güzel konular işlenmiş böyle. mp3telkin.com ekibini yürekten kutluyorum… masturbasyon nedir

 7. BARIŞHAN ÜLGER

  bazen değiştirmek gerek karşı tarafı, değişmesini istediğiniz erkek arkadaşlarınıza hediye etmelisiniz bu cd yi penis vajina

 8. kişisel gelişim ve hırs meselesi: https://t.co/PuHcplZD @youtube aracılığıyla mp3 özellikleri

 9. GÖKMEN GÜZÜN

  Ali bey, bu cd nizle hayatımdaki büyük bir sorunu çözebileceğim inancıyla edineceğim.. zira bu konuyla ilgili engelleyici sebeplerin bilinçaltımda gizli olduğuna ben de çok inanıyorum ve denemek için heyecanlanıyorum.. imaj yenileme

 10. sigaradan kurtulmak isteyen arkadaşlarım kendinde o gücü bulamayınca tekrar başlıyor ama bu cd ler 21 günlük tekrarlarla sizi sigarasız hayatın MÜPTELASI yapıyor… mp3 telkin

 11. Genç Mühendislere Kişisel Gelişim Semineri italyanca öğreniyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂