DÜNYANIN EN HIZLI İNTERNETİ NEREDE?

Dünyanın en hızlı internetinin genelde Kore ya da Japonya’da olduğu sanılır. Ancak geçen hafta web sunucusu şirketi olan Akamai’nin kamuoyuyla paylaştığı rapor, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Berkeley şehrinin en hızlı internete sahip olduğunu ortaya koydu.

18,7 Mbps internet bağlantı hızıyla Berkeley şehrini dünyanın en hızlı internetine sahip şehiri haline getiren Berkeley Üniversitesi, 2009 yılının son çeyreğinde bu hıza ulaşarak Güney Kore ve Japonya’yı geride bırakmayı başardı.

Dünya genelinde 61 bin sunucuya sahip olan ve internet trafiğinin yüzde 20’sini kontrol eden Akamai, Berkeley Üniversitesi’nin dünya çapında diğer ülkelerle karşılaştırıldığında ABD’nin internet hızı ortalamasını da yükselttiğine dikkat çekti.

T24.com.tr

ENGLİSH

World’s fastest internet in general is believed to be in Korea or Japan. But last week the company web server which is shared with the public Akamai’nin report in the state of California, Berkeley, U.S. cities have the fastest internet was demonstrated.

Internet connections with speeds of 18.7 Mbps, the city of Berkeley has the world’s fastest internet that made the city of Berkeley University, this rate reached in the last quarter of 2009 as South Korea and Japan has managed to leave behind.

Having 61 thousand servers worldwide and 20 percent of Internet traffic, which Akamai controls, Berkeley University’s world-wide compared with other countries to increases in the average U.S. Internet speed was remarkable.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir. Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir. Martin Luther King

  2. matamatik hayatımızda çok önemli ama malesef başarılı olamıyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂