Perşembe , Mart 12 2020

DR.YASEMİN AMATO’NUN GENÇLEŞMEK İÇİN TOP 10 KURALI

Bu hafta sizlere gençleşmek, zamanı durdurmak için 10 seçenek listesi hazırladım… Gelin, beraber göz atalım…

Dr. YASEMİN AMATO // Şamdan

Yaşlanmayı geciktirmek hepimizin istediği bir olay… Biliyormusunuz, yıllar aslında ihtiyarlamak için yeterli değildir. İnsanlar 80 yaşına gelerek değil, ideallerini ve coşkularını terk ederek yaşlanırlar. Evet, yıllar cildimizi biraz kırıştırabilir ama heveslerimizi kaybetmek çok farklıdır. Endişeler, kuşkular, korkular ve öfkeler! Yaşlanmanın doğası bu gibi olumsuz duygularda gizlenir. Bu hafta sizlere gençleşmek için, zamanı durdurmak için en iyi 10 seçenek listesi hazırladım. Gelin, beraber gençleşme uygulamalarına bir göz atalım…

1. KREMLER

Krem satın alırken mevsime, yaşa, cilt tipine ve var olan probleminize göre seçim yapmalısınız. Kremlerden mucize değil, koruma beklentiniz olmalı. Retinoidler, matrixyl cream , güneşten koruyucular,bitkisel östrojen (özellikle soya) içeren kremler, C ve E vitamini içeren antioksidanlar, retinoid içeren tretinoin (akne ve izleri, ince kırışıklıklar) ve peptit içeren kremleri tercih edebilirsiniz.

2. MEKANİK PEELING’LER

Eskiden bayanlar güzelleşmek ve temizlik amacı ile keselenirlerdi; gerçektende temizlik zaten güzelliktir. Aslına bakarsanız hamamda keselenmek de bir mekanik peeling sayılır. Şimdi o vazifeyi mikrodermabrazyon yapıyor. Alüminyum oksit kristalleri sayesinde cildi yeniliyor, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor, sivilce izleri, kaza izleri ve doğum sonrası deri çatlaklarında etkili oluyor.

3. PEELING’LER

Peeling konusunda kozmetik tıp baya ilerleme kat etti. Önceleri sadece kimyasal ve meyve asitleri ile peeling yapılırken şimdi geliştirilmiş formüllü peelingler piyasaya çıktı. Gözaltı morluklar için peelingler, daha derin lekeler için enzimatik peelingler yeni piyasaya çıktı ve başarıyla uygulanıyor.

4. ANTI-AGING DESTEKLER

Antioksidanlar, likopen, E vitamini, üzüm çekirdeği, C vitamini, balık yağları, omega 3, selenyum, betakeroten (lekede bile etkili) cildin yeniden yapılandırmasında, minimum 3 ay kullanıldığında, oldukça etkililer.

5. BOTOKS

Biz hanımların tartışmasız vazgeçemediğimiz tek uygulama, botoks uygulaması… Sanırım yeteneği ve etkisi hepimiz tarafından kabul gördüğünden olsa gerek!

6. DOLGU

Dolgu ile birçok yaşlanma etkisini düzeltmek mümkündür. Yüzdeki dengesizlikler ve asimetri bile onarılabilir. Ancak tüm kozmetik işlemler gibi dolgularında başarısı, yüzünüzün doğal görünmesi, bütünlük içinde olması ve dengelerin korunmasına bağlıdır.

7. YAĞ ENJEKSİYONLARI

Karın bölgesinden alınan yağlar özel bir işlemden geçtikten sonra istenilen bölgeye enjekte edilir. Bir bakıma cilt altını doldurma işlemidir de diyebiliriz, ancak deneyimli doktorlar, özellikle dermatologlar veya plastik cerrahlar bu uygulamayı yapmalıdır. Doktorun bir estetik görüşü olması, yüz ve yaşlanma anatomisini,kemik yapısını çok iyi bilmesi, derinin kalınlığını titizlikle incelemesi gerekir. Aksi halde başarılı bir uygulama sonucu beklemek nafiledir…

8. PLAZMA PRP TEDAVİSİ

Bir cilt hasarını en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, kan plazmasında bulunan plateletlerdir. Bu nedenle plazma uygulaması damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü, plateletleri harekete geçiren bir yöntem olarak geliştirilmiştir.

10. RADYO FREKANS TEDAVİSİ

Yüz ve boyun bölgesindeki hafif gevşeme, kırışma ve sarkmalar, çene altı (gıdı) gevşemeleri, akne izlerinin giderilmesi gibi konularda radyo frekansı son derece etkilidir. Yüzün yanı sıra; hızlı zayıflama, doğum sonrasında oluşan deformasyonlar, kol, bacak sarkmaları, gevşemiş meme derisi ve karın sarkmalarında hatta sellülit tedavilerinde bile uygulanabilir.

ENGLISH

An event we all wanted to delay the signs of aging … you know, years in fact is not enough to grow old. People come to the age of 80, not by abandoning the ideals and enthusiasm get older. Yes, many years, but  our skin to lose a little bit different. Concerns, doubts, fears and rage! The nature of aging and other negative emotions that are hidden. This week to rejuvenate you, to stop the time I prepared a list of the top 10 choices. Come, let’s take a look at the applications with the rejuvenation of …

1. CREAMS

Cream buying season, age, skin type, and according to the existing problem is the need to choose. Miracle creams, but expect to be protected. Retinoids, Matrixyl cream, sunscreens, plant estrogens (especially soy) containing creams that contain vitamin C and E are antioxidants, including retinoid, tretinoin (acne and scars, fine wrinkles) and peptide-containing creams may be preferred.

2. MECHANICAL Peel

I used for the purpose of cleaning ladies and keselenirlerdi flourish; really cleaning is already beauty. In fact, a mechanical peeling is considered in the hammam scrub. Now that task is doing microdermabrasion. Aluminum oxide crystals, renews the skin, makes pores sıkılaşmasını, acne scars, accident scars and post-natal skin cracks is effective.

3. Scrub

Peeling in the cosmetic medicine has come a pretty progress. Previously, when only chemical peeling with fruit acids and improved formula is now peeling, was released. Detention for bruises peeling, stains more deeply and successfully applied for the enzymatic peeling was released in the new.

4. ANTI-AGING SUPPORT

Antioxidants, lycopene, vitamin E, grape seed, vitamin C, fish oils, omega 3, selenium, betakeroten (stain, even effective) re-configuration of the skin, using a minimum of 3 months, is quite influential.

5. Botox

We are the undisputed vazgeçemediğimiz ladies single application, Botox application is accepted by all of us seeing … I think I will have the ability and influence!

6. FILLER

The effect of aging is possible to fix a lot of filler. Imbalances and asymmetry can be repaired even in the face. However, the success of all cosmetic procedures such as fillings, natural look of your face, and balances to protect the integrity of the dependent.

7. FAT INJECTIONS

After passing a special process oils from the abdominal region is injected into the desired region. In a sense we can say in the process of filling the bottom of the skin, but experienced physicians, especially dermatologists or plastic surgeons should make this application. The doctor to have an aesthetic view of the face and the anatomy of aging, bone structure, very good to know, need to review carefully the thickness of the skin. Otherwise, the result of a successful application nafiledir wait …

8. PLASMA TREATMENT OF PRP

A skin damage, the most effective, fastest and most natural form of the building serviceable, plateletlerdir in blood plasma. Therefore, application of plasma circulating in veins of this magical power, was developed as a method of activating platelets.

10. RADIO FREQUENCY THERAPY

Slight relaxation in the face and neck, wrinkling and sagging, jowls (go) to relax, a highly effective acne scar removal, such as radio frequency. In addition to the face, rapid weight loss, after the birth of the deformation of the arms, legs sagging, loose skin of the breast and abdomen sagging even be applied even in the treatment of cellulitis.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

  1. cd lerden 3 yada dört tanesini almak istiyorum.telefonunuz cevap vermiyor.3 defa aradım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by