Çarşamba , Nisan 14 2021

Dönüşüm Yasası

Dönüşüm YasasıDönüşüm Yasası

Enerji devamlı olarak form değiştirmektedir. Fiziksel boyutta maddeler katı, sıvı ya da gaz şeklindedirler. Görünürde bir değişim yokmuş gibi durmaktadır ancak her madde değişmektedir. Bir ağaç parçası zamanla ufalanır, küçülür ve parçalanır. Ancak bu o kadar yavaş olur ki, bunu çoğu zaman fark edemeyiz. Bir su damlası buharlaşır ve gaz haline geçer, daha sonra soğur ve yeniden sıvı durumuna döner. Bütün maddeler sürekli değişmektedir.  Eğer bir odun parçasını yakarsak bu durumda değişim çok daha hızlı olacaktır. Burada odunun enerjisini pasif enerji, ateşe atıldığı zaman ortaya çıkan enerjiyi aktif enerji olarak tanımlayabiliriz. Aktif enerji hızlıdır, kolaylıkla farkına varılır ve güçlüdür.
Biz herhangi bir düşünceye bilinçli olarak odaklandığımız zaman artık ortada aktif bir enerji vardır. Birisine bilinçli olarak düşüncelerimizi gönderdiğimiz zaman, enerjiyi diğer kişiye aktif olarak gönderiyoruzdur ve pasif olan enerjiyi aktif hale dönüştürüyoruzdur. Bu durumda enerji bizden dalgalar halinde evrene yayılır. Düşüncemize odaklama şeklimiz, süremiz ve gücümüz enerjinin şiddetini belirler. Herhangi bir şeyi istediğimiz zaman, istek enerjisi ilk başta pasif bir enerjidir. Ancak isteğimize odaklanındıkça, isteğimizi güçlü olarak sürdürürdükçe ve dikkatimizi istediğimiz şeye vermeye devam ettikçe, enerjiyi pasif durumdan aktif duruma geçirmiş oluruz. Bu noktada en önemli konu, odaklanmak ve buna devam etmeyi başarmaktır, aksi halde pasif bir enerjiyi aktif hale geçirmek mümkün olmayacaktır.

Dönüşüm YasasıDönüşüm yasası sadece enerjiyi pasif halden aktif hale geçirmekle ilgili değildir. Özellikle titreşim yasası ile birlikte çalışma özelliği vardır. Olumsuz bir titreşimin, olumlu hale gelmesi de bu yasa ile mümkündür. Olumsuz her türlü duygunuzu ve korkunuzu dönüştürmeniz de yine bu yasa ile mümkün olmaktadır. Bunun için afirmasyonlar, enerji çalışmaları, niyetler, meditasyon gibi teknikleri kullanabilirsiniz.

Dönüşüm yasasını anlamak size ne kazandıracak?

1-) Olumsuz duygularınızı ve düşüncelerinizi, olumlu duygulara ve düşüncelere dönüştürmeyi öğreneceksiniz.

2-) Bir şeyi başka bir şeye dönüştürmek için enerjinizi yönlendirmeyi öğreneceksiniz.

Dönüşüm Yasasını kullanmak

Bu yasayı kullanmak için önce dönüştürmek istediğiniz olumsuz bir durumu seçin ve bu durumu değiştirmek için enerji kullanmanız gerektiğini hatırlayın. Bu yasanın kullanımı oldukça geniş bilgi gerektirdiği için burada tam olarak anlatmak çok zor ama meditasyonla, reiki ile, afirmasyonla bu dönüşümü sağlayabilirsiniz.

kaynak: www.reikiturk.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın. Nossrat Peseschkian

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂