DOMUZ GRİBİNDEN KORUNMAK İÇİN 6 ETKİLİ YÖNTEM!

Sağlığınız yerinde ve H1N1 hastalık belirtileri göstermiyorken virüsün vücutta üremesini, belirtilerin daha da şiddetlenmesini ve ikincil enfeksiyonların gelişmesini önlemek için dikkatimizi N95 veya tamiflu gibi ilaçları stoklamaya vermek yerine çoğu bildirgelerde bahsedilmeyen bazı çok basit önlemleri uygulayabiliriz.

Ellerinizi sık sık yıkayın.

Ellerinizle yüzünüze dokunmayın. Yemek, banyo ve yara bakımı gibi zorunluluklar dışında yüzünüzün herhangi bir yerine dokunmaktan kaçınınız.

Ilık tuzlu suyla günde iki kere gargara yapınız ( tuza güvenmiyorsanız listerin kullanınız). H1N1 ‘in boğaz ve burun boşluklarında çoğalıp Enfeksiyona sebep olarak karakteristik belirtileri göstermesi için 2 -3 güne ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir kişinin ılık, tuzlu suyla gargara yapmasının etkisi hastalığa yakalanmış olan bir kişinin tamiflu kullanması ile aynıdır. Bu basit ucuz fakat güçlü önleyici yöntemi küçümsemeyiniz.

önleme benzer olarak; Burnunuzun içini en az günde bir kere ılık tuzlu suyla temizleyiniz. *Günde bir kere burnunuzu sümkürün ve sonra ılık tuzlu suya batırılmış pamuk tamponlarla silerek temizleyiniz. Bu yolla burnunuzda bulunak virüs sayısını etkili bir şekilde azaltmış olursunuz.

Narenciye suları gibi C vitamin bakımından zengin olan yiyecekler kullanarak doğal bağışıklığınızı güçlendiriniz. Eğer ilave olarak C vitamin kullanmak zorunda iseniz emilimi artırmak için mutlaka Çinko ile birlikte alınız.

Bitkisel çaylar, çay, kahve gibi sıcak veya ılık içeceklerden içebildiğiniz kadar çok içiniz. * Sıcak içecekler içmek gargara yapmakla aynı etkiye sahiptir fakat ters yöne doğru. Sıcak içecekler virüsleri yaşamaları mümkün olmayan ortama sahip olan mideye doğru yıkayarak götürürler. H1 N1 virüsü mide’de çoğalamaz, herhangi bir zarar veremez ve hayatiyetını devam ettiremez.

milliyet

ENGLİSH

Your Health site, and H1N1 viruses’re not showing symptoms of the disease in the body to produce, exacerbated the symptoms and prevent secondary infection to the development of our attention, such as N95 or tamiflu drugs to stocking Instead of giving often not mentioned in the declaration, some very simple measures can be implemented.

Wash your hands frequently.

Do not touch your face with your hands. Meals, bathing and wound care, except as required Avoid touching your face anywhere.

Twice daily with warm salt water gargle here (do not trust listern use salt). H1N1 in throat and nasal cavity and the infection that is causing the increase in the characteristic symptoms of the need to show is 2 to 3 days. A healthy person’s warm, salty water to gargle with the effect that a person has been infected with tamiflu use is the same. Do not underestimate this simple inexpensive but powerful preventive method.

Similar prevention; the inside of your nose at least once a day with warm salt water, and clean. * And then blow your nose once a day warm salt water soaked wipe clean with cotton pads. This way your nose effectively reduce the number of virus bulunak will.

Citrus juices are rich in vitamin C such as using food to strengthen your natural immunity can create one. If you have to use as additional vitamin C to enhance absorption sure if you are restricted with zinc.

Herbal teas, tea, hot or warm drinks such as coffee drink so much you can drink from. * Hot drinks have the same effect as drinking mouthwash to do right but in the opposite direction. Hot drinks are not able to live viruses that have the stomach to the environment by washing their lead. H1 N1 virus can not replicate in the stomach, can not cause any harm and can not continue hayatiyetını.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Vizyon ve gerçeklik birdir. Dünya senin vizyonundur. Kendini değiştir, dünya da ebediyen değişecektir! Senin dünyaya yapabileceğin en büyük yardım budur. Dreamer

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by