DOĞUM KONTROL HAPLARI HAKKINDAKİ 10 ÖNEMLİ GERÇEK

Doğum kontrol hapları fayda ve zararlarını tam bilmeden kullanıyor. Cosmopolitan dergisi bu hapların özelliklerini 10 maddede özetliyor…..

1 Eğer hapı her gün aynı saatte kullanırsanız, hamile kalma olasılığınız yüzde 0.1 gibi bir orana denktir. Bu, hap kullanan 100 kadından birinin bile hamile kalma riski olmaması anlamına gelir. Kadın doğum uzmanı Suzanne Merill- Nach´e göre, kaza sonucu oluşan hamileliği engellemenin en iyi yöntemi de doğum kontrol hapını düzenli olarak kullanmak.

Unuttuğunuz günü telafi edin
2-
Adet döngünüzün herhangi bir noktasında doğum kontrol hapını almayı unutursanız hatırladığınız anda iki tane alın ki hamile kalma riskiniz aynı oranda engellensin. Eğer iki gün boyunca unutursanız hemen o gün iki, ertesi gün iki adet daha kullanın.

Kanaması daha ağrısız
3
New York Üniversitesi Tıp Fakültesi kadın doğum profesörü Steven R. Goldstein, hap kullanırken oluşan kanamanın adet kanaması değil geri çekilme kanaması olduğunu söylüyor. Bu kanama normal bir adet kanamasından daha kısa ve hafif atlatılıyor.

Kesinlikle şişmanlatmaz
4-
Doğum kontrol hapı kullanan bazı kadınların 1.5 kilogram kadar su ağırlığı topladıkları doğru. Ancak incelenen 39 klinik vakada, hapların kilo artışına sebep olduğuna dair kanıt bulunamamış.

Adetinizin ilk günü başlayın
5-
Eskiden jinekologlar doğum kontrol haplarının 28 gün boyunca kullanılması gerektiğini, hormonların ancak o süre içinde etkili hale geldiğini söylüyorlardı. Ancak Dr. Merrill-Nach, doğum kontrol hapına adetinizin ilk günü başlarsanız tüm döngü süresince korunacağınızı belirtiyor.

Kilolularda daha az etkili
6-
Vücut kitle indeksi 27.3´ten fazla olan kilolu kadınların hamile kalma olasılığı yüzde 60, 32.2 olan obez kadınların ise yüzde 70 daha yüksek. Dr. Merrill-Nach, doğum kontrol hapının içinde bulunan hormonların etkili olabilmesi için damarlarınızda dolaşması gerektiğini söylüyor. Bir kadının vücut kite indeksi çoksa dolaşım uzun zaman alıyor ve zorlaşıyor.

Kansere meydan okuyor
7-
Doğum kontrol hapı kanserle de savaşıyor. Amerikan Kanser Derneği, üç ve daha fazla yıl boyunca doğum kontrol hapı kullanan bir kadının yumurtalık kanseri olma riskinin yüzde 30 ila 50 arasında azaldığını belirtiyor.

Yan etkileri var
8- Doğum kontrol hapının yan etkileri de var. Dr. Goldstein, hapların içindeki östrojen hormonunun kan pıhtısı yapabildiğini ve pıhtının ciğerlere giderek olumsuz sonuçlar doğurabildiğini söylüyor. Hapın bir başka yan etkisi de migren.

En uygun olanı bulun
9- Aynı doğum kontrol hapı herkes için uygun olmaz. Piyasada 80´den çok çeşit var. Uzmanlar en doğru olanı bulmak adına birkaç marka denenmesini öneriyor.

Libidonuzu düşürebilir
10- Doğum kontrol hapı kullanan bazı kadınlar libidolarının düştüğünü ve boşalmakta zorlandıklarını belirtiyor. Uzmanlar, düşük libido ve doğum kontrol hapı arasında bağ olduğunu kabulleniyor ve böyle bir durumda jinekoloğunuzu aramanızı öneriyor.

(Sabah)

ENGLİSH

BİRTH CONTROL PİLLS

Birth control pills are used without knowing their full benefits and losses. Cosmopolitan magazine, the properties of these tablets is summarized in Article 10 … ..

1 If the pill at the same time every day if you use your chance of conceiving such a rate is equivalent to 0.1 percent. This is one of the 100 women who use pills even means there is no risk of becoming pregnant. Gynecology specialist Suzanne Merrill-Nach’e According accident which is the best method to prevent pregnancy, also to use as regular birth control pills.


Compensation from the day you forget
2 – Copies of your cycle at any point if you forget to take birth control pills as soon as you remember two taken at the same rate that prevents your risk of conceiving No matter. If you forget for two days just on that day two, the next day two more use.

More painless bleeding
3 – New York University School of Medicine professor of obstetrics Steven R. Goldstein, consisting of bleeding when using the pill is not a withdrawal bleeding menstruation says. This is a normal menstrual period bleeding From the shorter and lighter is being circumvented.

Certainly does not get fat
4 – Some women who use birth control pill weight of water had collected up to 1.5 kilograms. However, the 39 clinical cases examined, the pill causes weight gain evidence that could not have.

Start the first day of your pieces
5 – the past, gynecologists birth control pills should be used for 28 days, but the hormones were told that become effective within the period. However, Dr. Merrill-Nach, birth control pills on the first day of your units to protect it begins to says during the entire cycle.

Less effective in overweight
6 – body mass index 27.3 with more than 60 percent likelihood of overweight pregnant women, 32.2 percent of the obese women, higher than 70. Dr. Merrill-Nach, birth control pills within the vessel to be effective in circulating hormones have to say. Index to a woman’s body kit takes a long time and it is hard çoksa circulation.

Cancer challenges
7 – Birth control pills are in the war with cancer. American Cancer Society, three or more years of a woman uses birth control pills increased risk of ovarian cancer decreased between 30 to 50 per cent of the report says.

There are side effects
8 – Birth control pills also have side effects. Dr. Goldstein, the hormone estrogen in the pill can make blood clot and the clot in the lungs can lead to negative consequences of increasingly says. Another side effect of the migraine pills.

What is best found
9 – the same birth control pill is not suitable for everyone. There are many varieties on the market 80. To find the right thing on behalf of the experts proposed to try a few brands.

You can decrease your libido
10 – Some women who use birth control pill decreased libido, and that says they’ve been difficult to discharge. Experts, low libido and birth control pill is a connection between that and accept the offers in such a situation to call your gynecologist.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

9 yorumlar

 1. Başkaları ne der düşüncesiyle hep yapmak istediğimiz şeylerden geri kaldık. Artık buna bir son vermenin zamanı geldi. egzersiz

 2. evet başkalarının ne dediğinin önemi kendimi geliştirmemde engel. hizli okuma

 3. dişlerime bakmama rağmen genetik olarak sağlıksız olduklarını düşünüyordum ancak artık çaresiz olmadığımı anladım, sağlıklı dişler sağlıklı gülüşler için… o harfi

 4. kendi çapımda bişeyler yazıyorum,ama böyle birşey benim için süper olur ilerisi için gelişim nedir

 5. Sağlık ile ilgili olan cd lerinizi daha fazla ön plana çıkarmalısınız. Bu konuların bu şekilde çözülebileceğini sitenizi incelemeden önce bilmiyordum.. alfa erkeği

 6. Stresli insanlar için tavsiye ettiğim beğendiğim setlerden biri kişisel gelişimin ilk adımları.. boy uzatan hareketler

 7. SEZER HÜSEYİN

  Sigara hem sağlımızı bozmaktadır hem de maddi olarak hiç de azımsanmayacak kayıplar verdirmektedir. Bu telkine vereceğimiz cüz’i bir ücret karşılığı bu illetten kurtulabiliriz. aykü testi nerede yapılır

 8. RT @TUTEV: Çorum tütevde “Kişisel gelişim ve beden dili” beceriler

 9. fen hocasına çok saygı duyuyorum.derslerim kötü olunca utanıyorum.bu cd bana çok gerekli. bulgarca öğrenmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂