Çarşamba , Ekim 28 2020

Doğrudan Satış ve Kadınlar

Kadınların sayıca çoğunlukta olduğu bir iş kolu var ki o da doğrudan satış işidir. Bu oran çoğu ülkede %80’lerdedir, hem de bazı yerlerde %90’a yaklaşır. Türkiye’de bu konuda yapılmış ciddi bir araştırma yok fakat oranın çoğunlukla aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
doğrudan satış doğrudan satış Doğrudan Satış ve Kadınlar ya ekip kurars  n
Doğrudan satışın (Network Marketing) kadınlara bu denli hitap ediyor olmasının çok geçerli nedenleri vardır;
Her şeyden evvel dogrudan satış, evden çalışarak yapılır. Başka bir deyişle sabah 9-akşam 6 evin dışında, bir iş yerinde bulunma zorunluluğu yoktur. Bu, evin ve çocukların işini yüklenmiş ev kadını için harika bir çözümdür.
Doğrudan satıs, kişinin kendisinin (sadece kendisinin) istediği kadar çalışabildiği çok özel bir iş koludur. Böylelikle ev kadınları, evlerinin işlerinden arta kalan zaman ne kadarsa, o kadar çalışarak bu işi yürütebilirler.
Bazı ailelerde kadının rolü sadece ve kesin olarak “ev kadını” olarak belirlenmiştir. Bu, kendisine bu rolü biçen otoriteye bir tehdit oluşturmadan ek roller de üstlenebileceği çok ciddi bir fırsattır.
Kadın parasal imkansızlıklar sebebiyle ya da sosyal manada kapalı bir toplumda büyüdüğü için eğitimini tamamlayamayıp bir meslek sahibi olamadıysa eğer bu hiç problem değildir. Dogrudan satışta, öncesinde bir mesleksel eğitim almanın lüzumlu olmadığını biliyoruz. Eğitimi yarım kalmış kadının da çok başarılı olup büyük kazançlara ulaşma şansı kadın ve erkek herkesle eşittir.
Kadın, dogrudan satis yaparak, “iş dünyasında” da başarılı olup hem aile ve hem de yakın çevresi içindeki konumunu daha yukarılara taşıyabilir. Bu durumun ne kadar gurur verici olduğunu görmek için herhangi bir çok katlı pazarlama şirketinin ödül etkinliğine gitmeniz yeterli olacaktır.
Ve son olarak tabiki artık öğrendiği bir işi olduğu için kadın, aile bütçesinde olabilecek herhangi bir sarsıntıda çalışma süresini kolaylıkla artırıp aile bütçesini toparlayabilir.
Doğrudan satışta kısaca, kadının hem psikolojik ve hem de maddi olarak kendisini güçlendirebildiği ve en az bunun kadar mühimi, bu gücü başka kadınlara da aktarabildiği bir yoldur.
Kadınlar bu işi severek yaptıklarında kadınlarla da erkeklerle de başarılı bir şekilde çalışabilmektedirler. Kadın, doğası gereği işi anlama aşamasında ve işini büyütme aşamalarında erkeğe nazaran daha hırslı ve azimlidir. Kolay kolay da vazgeçmemektedir. Vazgeçme koşulları erkeğe oranla daha fazla olmasına karşın devam etme oranı daha fazladır. Doğrudan satış işi yapılan firmalarda özellikle kişisel gelişime dayalı eğitimlerin fazla olması kadının kendini geliştirebilmesine de olanak sağlamaktadır. Burası bir nevi okul gibidir.
Doğrudan Satışdoğrudan satışdoğrudan satışDogrudan Satis
Şimdi Değişme Zamanı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

6 yorumlar

  1. Eşim yeni aldı, merakla dinlemeye devam ediyor.. sonuçları bekliyoruz.

  2. kesinlikle yarıda bırakmadan sıkılmadan 21 gün boyunca dinlemenizi öneririm. zaten oluşan değişiklikleri fark ettiğinizde vazgeçemeyeceksiniz ve dinleme isteğiniz artacak

  3. Problemi çözemiyorsan, kurallarına göre oynadığındandır. Paul Arden

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂