Cumartesi , Temmuz 17 2021

DİYET YAPMADAN ZAYIFLAYIN…

Diyet esnasında zararlı sayılan gıdaları hiç almamak, sonunda farklı bir biçimde geri teper. Yasaklı tatları daha da çok istemeye başlarsınız. Bu sebeple diyet yaparken kendinizi kontrollü bir biçimde ödüllendirmeniz ve yemek çeşitlerini değil, yemeklerin miktarı sınırlamanız daha doğru olacaktır. 

Örneğin dondurma… Dondurma tüketirken, porsiyondaki kalori miktarına muhakkak bakın. Tükettiğiniz besin düşük kalorili olsun fakat tadı hiç de dondurmaya benzemeyen, sıfır yağlı ya da şekersiz bir şey olmasın.

Hiç değil, az!

Burada önemli olan bir defada ne kadar yediğinizdir. Her seferinde yalnızca yarım bardak yeter. Bu kurala sadık kaldığınız müddetçe, buzdolabınızda dondurma bulundurmanızda hiçbir zarar yoktur. Fakat sınırı aştığınızı fark ederseniz, bir müddet dondurma tüketmeyin, eve sokmayın. Evde bulunanları da bitirmeleri için çocuklara dağıtın.

Çikolatada da aynı kuralları uygulayın. Daha kontrollü ve sağlıklı olması için, çikolata kaplı fındık ya da bademli çeşitleri deneyin. Günlük çikolata tüketiminizi dört beş taneyle sınırlayın. Bu arada her gün birkaç siyah çikolatanın kanı sulandırma özelliğiyle kalp damar hastalıklarına iyi geldiğini de yeri gelmişken söyleyelim.

Yasak koymayın!

Çocukların beslenmesi de sizin beslenmenizden hiç farklı değildir. Çocuklara sevdikleri bir yiyeceği yemeyi yasaklarsanız, dışarıda bir yerde onu bulur ve fazlasıyla ondan yerler. Onlara hiçbir besin için yasak koymayın fakat her şeyi de evde hazır bulundurmayın. Seçimler farklı yapılabilir. Örneğin kolalı içecekler, şeker ve cips eve almayın.

Aza olsa dışarıdaki yemeklerde ya da çocuğunuz arkadaşlarıyla birlikteyken, onun ne yiyeceğine kendisinin karar vermesine izin verin. Onlar için zararlı olduğunu düşündüğünüz yiyecekleri kendi harçlıklarıyla almalarını söyleyin. Unutmayın ki, küçük yaşlarda kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlıkları çok daha kalıcı olur.

Pek çok hastam açık büfelerde, gittikleri davetlerde çok zorlandıklarını, kendilerini tutamadıklarını ve bunun sonucu olarak da kilo aldıklarını söyler. Bu durumlarda şöyle bir yöntem kullanabilirsiniz. Yemek esnasında girerek her şeyden sırayla almak yerine, önce bir servis edilenleri gözlemleyin. Böylece hem canınızın en çok istediklerini alırsınız, hem de diyet kurallarınıza uyabilirsiniz.

Zevk alın!

Söz gelimi tabağınıza öncelikle bolca salata koyun. Böylece diğer çeşitlere daha az yer kalacaktır. Tatlılara gelince; yemeye eğer size sunulanlar arasında meyve varsa yemeye öncelikle meyveyle başlayın.

Tatlı ihtiyacınızı bu şekilde törpüledikten sonra, buna rağmen hala canınız istiyorsa diğer tatlılardan alın. Her gün kalori saymayın veya yediklerinizin listesini yapmayın. Yediklerinizden zevk alın ve bunu yaşam biçimi haline getirmeye çalışın.

İyi yemek hayatın en öenmli tatlarından biridir. Sevdiğiniz her şeyden yiyin fakat bu yedikleriniz nefsinizi tatmin edecek oranda olsun. Tüm bunlara rağmen kilo almaya başlarsanız porsiyonlarınızı küçültün. Diyet anlayışınız kısıtlama olsun, yasaklama değil!

23.07.2009
Kaynak : Maksimum.com

ENGLİSH

DİET

 

Not receive any food during the diet, the number of pests, will eventually backfire in a different format. You start to taste even more like banned. For this reason, when you diet and eat a controlled manner kinds of awards, not to limit the amount of food is better.

For example, eat ice cream … ice cream while sure to see the amount of calories in a serving. Get low-calorie foods you eat, but do not like ice cream flavor at all, zero fat or sugar to get something.

Not at all,

What is important here at a time until the one you have to. Half a cup at a time enough. As long as you stick to this rule, no harm in your possession is no ice in your refrigerator. But if you notice that you exceed the limit, do not eat ice cream for a while, do not put home. For those children to complete at home or distribute.

Chocolate also follow the same rules. For more control and be healthy, chocolate-covered nuts or almonds, try variations. Limit your intake of chocolate daily for four or five grains. In the meantime, a few dark chocolate every day, the blood dilution is good for cardiovascular diseases also feature in let’s say apropos.

Do not hedge!

Nutrition of children in your diet is no different. They like to eat a forbidden food to children, you will find him out in one place and more than ten places. Do not put any food forbidden to them, but everything at home also not ready. Different choices can be made. For example, cola drinks, candy and chips do not get home.

Although outside food or decreasing in your child with their friends, while it allowed to decide what food to his name. Foods that you think is harmful for them to receive, say their own pocket money. Remember, healthy eating habits acquired at an early age are much more permanent.

Many patients in my buffets go, they’ve been very difficult for the invitation, and consequently can not hold themselves as they gain weight tells. In these cases you can use a method as follows. Above all in the order received during the meal, instead of entering, first it may be a service happens. Thus, most of your life what they want and receive, as well as you can fit your dietary rules.

Enjoy!

Place salad on your plate first instance in abundance. Thus, less space will remain for other types. When it comes to dessert, to eat fruit if you have presented to you between Start with fruit to eat first.

This way you need dessert after rasp, although you still want your life taken from other sweets. Do not count calories or eat each day to those that do not make the list. Enjoy the lifestyle of what you eat and you try to make.

Good food is one of life’s most pivotal taste. But this is her favorite thing to eat at the rate ones will get to satisfy your soul. Despite all of this weight gain, reduce your portion begins. Get your understanding of dietary restrictions, not ban!
 
23/07/2009

Source: Maksimum.com

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

 1. 2 yıllık ilişkim sona erdiğinde hayattan koptum.sonra sitenizle tanıştım.ardından son derece sağlıklı ilişkiler yaşadım ve bağlanma gibi bir sorunum kalmadı

 2. bu cd de en yakın zaman da denemek istediklerimden…

 3. Duygusal Zekanızı Geliştirmek İçin Öneriler https://t.co/2v58aemt nlp mp3

 4. Günümüzde çok yaygın olan bir söylem vardır stres bütün hastalıkların başlangıcıdır diye, hakkaten de öyledir. Stresli olmayan insan mutlu ve huzurlu olur. Huzurlu olan insanın hayatı mutlulluk içinde geçer Telkini dinlemek gerek. bilinçaltı mesajları

 5. Hergün mutlaka başım ağrır benim sorunuma çözüm hep haptı ama artık haplarda kesmiyor, umarım bu fayda sağlar. telkin

 6. evet aralıksız 21 gün dinlenmelidir. hizli okuma teknikleri

 7. Kabızlığa en iyi çözüm ilk önce insanın kendisinin bunu düşünce olarak halletmesidir. Örneğin nasıl masturbasyon yapıyoken başka birini düşünürsek spermler çabuk geliyor buda onun gibi birşey, beyni ona göre yorumlamak gerekiyor. sinüzoidal nedir

 8. erkekler için bal bu bal.. korkularınızı aşmanın zamanı geldi kendi kendine hipnoz

 9. @ahmetdurul Hiçbir kişisel gelişim kitabının faydası olmaz!!.. Sahibine bile.. Maddi açıdan çoğaltır belki ama maneviyat düşük kalır, baki.. degiştirmek istiyorum

 10. işe yararmı acaba ben tam bir sigara bağımlısıyım iç güdü

 11. Kredi çekmek bu ekonomik şartlarda pe çok insanı mağdur etmektedir. Temkinli haracamalar yapmak için bütçeyi iyi ayarlamak gerekmektedir. Bu ise insanın şahsi düşünceleriyle çok zor olmaktadır. Özenle hazırlanmış bu telkini dinleyerek belli bir plan dahilinde cebimizi kontrol altına alabiliriz. reklam nedir

 12. Başkaları ne der düşüncesiyle hep yapmak istediğimiz şeylerden geri kaldık. Artık buna bir son vermenin zamanı geldi. çek nedir

 13. Doğru karar verebilmek için denenmesi gerekir. kız ayarlama

 14. BİLGÜN GÖKALP

  RT @ugurkaraboga: Kişisel gelişim, kişisel gelişim kitaplarıyla değil; tarih, felsefe, şiir vs. kitaplarıyla olur… Kıssalardan hisseler çıkarmakta cabası… sürtünme yoluyla ilişki nedir

 15. tam bana göre bir set teşekkürler. vikipedi harita

 16. Quantum Düşünce Metodu https://t.co/79HuGcW5 korece turkce ceviri

 17. Terlemek fiziksel olarak iyi birşey ama sürekli terlemek sosyal yaşamda önemli sorunlara neden oluyor o yüzden bu çalışmayı faydalı buluyorum. depresyondan kurtulma yolları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂