Cumartesi , Ağustos 17 2019
Ana Sayfa / Sağlık / DİŞLERİ KORUMAK İÇİN 3 MUCİZEVİ YÖNTEM

DİŞLERİ KORUMAK İÇİN 3 MUCİZEVİ YÖNTEM

Dişleri fırçalamak ya da diş ipi kullanmak dişlerinizi korumanın için yeterli bir silah değildir.

Günde iki defa dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak, diş hekimine yapılan ziyaretler sağlıklı dişler için iyi bir başlangıç olabilir ama yeterli değildir. Bunların yanında sağlıklı beslenme, alkol ve sigara kullanımının da ağız ve diş sağlığımızı etkilediğini belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bizi bu konuda aydınlatıyor.

1. Yediklerimiz Çok Önemli; Bir ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmak için yediklerimizin de önemi azımsanamayacak kadar çoktur. Yedikleriniz tüm vücudunuzu ne kadar etkliyorsa aynı kural dişler içinde geçerlidir.

* Kalsiyum İçeren Yiyecekler Tercih Edin; Fast food adı verilen aperatif yiyeceklerde az miktarda bulunan kalsiyum balık, süt, peynir gibi yiyecekeler de  bol miktarda bulunmaktdır. Yiyecekler dışında güneşinde D vitamini kaynağı olduğunu belirten Diş Hekimi Kazandı özellikle bu aylarda güneşten bol bol yararlanarak vücudumuzun kalsiyum  ihtiyacını biraz olsun karşılayabiliriz diyor. Yediklerimizin dişlerimiz üzerinde etkisi olduğunu belirten Kazandı sağlıklı beslenme alışkanlığının daha çocuk yaşlarda elde edildiğini bunun içinde çocuklarınızı bu duruma alıştırmanız gerektiğini söylüyor.

* Şeker faktörü; Şeker tatlı bir besin maddesi olmasına rağmen dişlerimize olan etkisi hiç de tatlı değildir. Her yediğiniz ya da içtiğiniz şekerli besinden bir saat sonra dişleriniz asid saldırısına maruz kalır ki bu da zamanla dişler de çürüklere neden olur. Ancak sadece yenilen şeker değil içinde şeker bulunan kekler, kurabiyeler hatta ekmek bile diş çürüklerine neden olabilir. Bu durumdan daha az etkilenmek için şekerli şeylere karşı koymayı deneyin ya da şekerli bir şeyler yedikten sonra en azından ağınızı çalkalayın.

* Asitli içecekler; Asitli içecekler ister şekerli ister şekersiz olsunlar dişleriniz için bir tehlikedirler. Bu tür içecekler zamanla diş hassasiyetine ya da çürüklere neden olabilirler. Bunu engellemek için ise bu tür içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun, içtiğiniz zaman ise pipet kullanın.

2. Diş eti hastalığı; Tahmin edilenin aksine diş kaybının en önemli sebebi diş çürükleri değil  diş eti hastalıklarıdır. Diş eti hastalıklarının ise en önemli sebebi diş bakımının yeterince iyi yapılmaması ve ağızda biriken plaklardır.
3. Sigaraya hayır deyin; Eğer sağlıklı bir yaşam ve de sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız sigaraya kesinlikle hayır demelisiniz. Sigara kullanımı dişlerinizde renkleşmeye, ağız kokusuna, dişeti hastalığına, akciğer kanserine neden olabilir. Eğer bir günde 20 ya da daha fazla sigara içiyorsanız içmeyen birine oranla ağız kanserine yakalanma oranınız 6 kat daha fazladır.

3. Fazla alkol kullanımı; Alkol balımlığının vücuda bir çok kötü etkisinin olmasının yanında ağız ve diş sağlığında da önemli olumsuz etkileri vardır. Bunlardan en önemlisi alkol bağımlısı olan kişilerin ağız kanserine yakalanma oranlarının kullanmayanlara göre daha yüksek olmasıdır.

ENGLİSH

To protect teeth

Brushing teeth or floss your teeth to use a weapon is not sufficient for protection.

Brushing teeth twice a day, use floss, visits to the dentist for healthy teeth may be a good start but it is not enough. Besides these, a healthy diet, alcohol and smoking also affect oral and dental health dentists stating that Mehmet Zahid Won advise us this is.

1. Ye Essentials; a lifetime of healthy teeth to have much that can not be underestimated is the importance of what we eat. Eat your whole body in Your teeth are the same rules applies to how etkliyorsa.

* Calcium Containing Food Preferences Edin; Fast food snack food called the small amount of calcium in fish, milk, cheese yiyecekeler also abundant as bulunmaktdır. Food as a source of vitamin D from the sun outside stating Dentist Won plenty of sun, especially during these months by taking advantage of our body get a little calcium can meet the need she says. Our teeth have an impact on what we have to indicate Won more healthy eating habits in the children’s ages were obtained in this case your children need to get used to, he says.

* Sugar factors; Sugar is a sweet food, although the effect of our teeth is not at all sweet. Here you eat or drink sugary foods one hour later than the teeth are exposed to acid attack, which over time will cause tooth decay also. However, not only in renewable sugar with sugar cakes, cookies, even bread and even can cause tooth decay. Be less affected by this situation, try to resist anything with sugar or sugar after eating something at least rinse your network name.

* Acidic beverages; acid or sugary drinks like a threat to your teeth whether they are sugarless. This type of drinks or decay over time can cause tooth sensitivity. To prevent this is to stay away from such drinks as much as possible, at any time within the pipette use.

2. Gum disease, contrary to the predicted most important cause of tooth loss is dental caries gum disease. The most important cause of gum disease, dental care and not do well enough in the mouth are the accumulated plaque.
3. Say no to smoking, if you have a healthy life and healthy teeth you want to be smoking should definitely say no. Non-use of color to become your teeth, mouth, smell, gum disease, can cause lung cancer. If 20 or more a day in someone who does not smoke, cancer of the mouth than 6 times higher than your money.

3. Alcohol use, alcohol abuse affects many body balım addition to being the negative effects of oral and dental health are also important. The most important of alcohol-dependent people who develop oral cancer rates higher than their non-use is.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

13 yorumlar

  1. Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir. Çin Atasözü

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by