DİŞ ETİ SAĞLIĞINIZ İÇİN ADAÇAYIYLA GARGARA YAPIN

 

Adaçayı ve deniz suyu ile yapılan ağız gargaraları diş eti rahatsızlıklarına birebirdir. Adaçayı ve deniz tuzunun iltihap kurutucu, antiseptik nitelikleri sayesinde yaralar iyileşir, sıkıştırıcı nitelikleri sayesinde ise diş etleri sertleşir.

MALZEMELER:

250 ml. kaynar su

2 tatlı kaşığı kuru adaçayı

1/2 tatlı kaşığı deniz tuzu

HAZIRLANIŞI:

Adaçayının üzerine kaynar su ilave edin, kapağını kapatıp 15 dak. demlendirin. Süzdükten sonra deniz tuzunu ilave edin ve ılınana kadar bekleyin. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 60 ml. solüsyonla gargara yapın. Kalan sıvıyı iki gün içinde tüketmeye çalışın.

ENGLİSH

gargle with sage for your health in gingival

Sage, and salt water gargle for mouth and gum disorders and one is made. Sage and sea salt inflammation of the dryer, is a good antiseptic properties through wounds, astringent quality thanks to the teeth is hard.
 Materials:
250 ml. boiling water
2 teaspoon dry sage
 1 / 2 teaspoon sea salt
Preparation of:
 Add boiling water on Adaçayının, cover off and 15 mins. dem is important. Add sea salt and the chill of the strain until the wait. After brushing your teeth 60 ml. Make a mouthwash solution. Try to eat within two days remaining liquid.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

26 yorumlar

  1. Bağdat’ı almaya çalışmak, Bağdat’ın kendisinden daha mı güzeldi ne! IV. Murat

  2. size ayrıntılı bilgi veren bir e.posta gönderilmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂