Perşembe , Nisan 15 2021

DİKKAT! AİLE HEKİMİ KAPIYA GELMEZ!

Image and video hosting by TinyPic
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı (AHEF) Başkanı Dr. Hasan Eraydın son zamanlarda Aile Hekimliği kisvesi altında işlenen hırsızlık ve dolandırıcılık vakaları ile ilgili açıklama yaptı!

Üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz ki kendini Aile Hekimi olarak tanıtan bazı kişiler, geldikleri evlerde, aşı yapmak bahanesi ile, hırsızlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunmuşlardır.

Bu durum bize göstermiştir ki halkımız hala Aile Hekimi’nden nasıl yararlanacağını bilmiyor. Aile Hekimliği Sistemi, çok özel durumlar hariç Aile Sağlığı Merkezleri’nde verilen bir hizmettir. Kapı kapı dolaşarak hekimin verdiği bir hizmet değildir.

Aile Hekimliği Hizmeti, Aile Sağlığı Merkezleri’nde verilir ve halkımızın kendi aile hekimini bulması ve merkeze gitmesi en temel ilk harekettir.

Aile hekimliği adı altında size evinizde kan alma,enjeksiyon yapma gibi bir talep geldiği durumda kesinlikle yaptırmayınız mutlaka emniyet güçlerine haber veriniz

Aile hekiminizi öğrenmek için bulunduğunuz ilin Sağlık Müdürlüğü ya da İl Aile Hekimliği Derneği sitelerindeki ilgili bölümlerine girmeniz yeterlidir.

Sağlık Bakanlığı’nın da https://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ adresinden aile hekiminize ulaşabilirsiniz. Lütfen bunun dışında kendini Aile Hekimi olarak tanıtan kişilere itibar etmeyiniz.

Şayet vatandaşamız Sağlık Bakanlığı’nın https://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ adresinden TC Kimlik Numarası ile Aile Hekimi’ni bulamıyor ise, kendisine en yakın Aile Hekimliği Merkezi’ne başvurup kaydını yaptırabilir.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu olarak özellikle üzerinde durduğumuz konu vatandaşlarımızın kesinlikle kapıya gelen kişilere itibar etmesi ve kendileri için belirlenen Aile Hekimlerini tespit edip onlarla tanışmaları için Aile Sağlığı Merkezlerine başvurmalarıdır.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. FERİDUN SEVİ

    “Uykusuzluğu çözün” mp3′ü ile “doğal uyku yardımcısı” mp3′ünün ne gibi bir farkı var acaba ? word work

  2. canım annem kaç yılın acısı var içinde.anneciğime çok güzel bir hediye olur. vajina sulanması nedir

  3. ŞİMŞEK TILSIM

    Okul hayatım boyunca fen derslerinde hep sıkıntı çektim daha önce keşfetmediğim için çok şanssızım. ruh

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂