Perşembe , Aralık 12 2019
Ana Sayfa / Haberler / DENİZ BAYKAL İSTİFA ETTİ!

DENİZ BAYKAL İSTİFA ETTİ!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP lideri Baykal, gizli kamera kayıtlarıyla ilgili bugün saat 13.30’da basın toplantısı düzenledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açıklamaları şöyle:

“* Günlerdir beklenen kararımı açıklıyorum. Bu kaset olayı bir komplodur.

* Komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken, bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara gizli kameralar yerleştirirsiniz. İnsanların en korunaksız görüntülerini alırsınız kesersiniz biçersiniz montaj yaparsınız çarpıtırsınız.

* Böyle yaparken de insan mahremiyetine tecavüz edersiniz. İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Şantaj, ticari kazan için düzenlenmemiştir. Sİyaset için yapılmıştır. Ahlak ve vicdanlarına uygun bir siyaset.

Yıllardır bekleyen bir kaset çıkmamış bir komplo icat edilmiştir. Cumhuriyeti hukukun üstünlüğüne sahip çıkan sivil diktaya karşı verilen mücadeledir.

* Son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tazedir günceldir. İleri teknoolji ile tezgahlanan bu görüntüler, fütürsuzca bu kadar icra edilmesi iktidar olmadan mümkün değildir.İktidarın bilgisi dışında yapılamaz.

* ABD’den Pensilvanya’dan aldığım destek mesajlarının samimiyetine inandığımı söylerim.

* Üzülenlere söyleyecek bir şeyim var. Ahlaksız komplolar diyerek komployu savunamazsınız. Komplocuya hayat alanı açanlar “çok ayıp…” diyenlerdir.

* Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebilecekleriniş hep beraber göreceğiz. Bu tablo karşısında bane de teslim olamayacağım.

* Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP’den ayrılmaksa bu bedeli öderim.

* Benim istifa etmem kaçmak anlıma gelmez. Tam tersine meydan okumadır.

* İstifa ediyorum. Bunun hedefi ben değilim, CHP’dir. Benim isitfa kararım Türkiye’yi CHP’yi yeniden tanzim etmek isteyenlere imkan verecektir.

* Yalansız duruş sergilemek sadece benim işim olmamalı. Umarım bu yaşananlar ve benim istifam yeni bir başlangıç olur.

* Umarım şerden bir iyilik çıkar, doğru dürüstlük kazanır. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Siz de hakkınızı helal edin.

Baykal yazılı olarak hazırladığı konuşmayı tamamladıktan sonra hiçbir soruya imkan vermeden ayrıldı.

BAYKAL’IN YERİNE KİM VEKALET EDECEK?

CHP MYK, istifa eden Baykal’ın yerine vekalet edecek isim için toplanıyor.

İSTİFAYA İLK TEPKİLER

DSP Genel Başkanı: Baykal’ın kendi kararı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa kararını “Bu konuda bir şey söylemek mümkün değil. Baykal’ın kendi kararıdır. Bu konuda yapılan bir şantajı Sayın Baykal’ın siyaset hakkına engel hareketi olarak görüyorum. Olayın içyüzünü bilmiyorum. İstifayı kendisinin baskılara karşı mücadelesini sürdürmek için yaptığı bir davranış olarak görüyorum” diye değerlendirdi. ANKA’nın sorularını yanıtlayan DSP Genel Başkanı Türker, “Baykal’ın istifa kararını bekliyor muydunuz?” sorusuna, “Biz farklı bir partiyiz, partisinde değiliz. Hiç bu konuda düşünmedik” demekle yetindi.

ENGLİSH

CHP leader Deniz Baykal, said resigned.

CHP leader Baykal, hidden camera records about 13:30 hours today at his press conference. CHP leader Deniz Baykal’s statements as follows:

“* I am announcing my decision expected in days. This tape is a conspiracy case.

* An organized conspiracy is unlawful immoral. When a conspiracy, do you sometimes raped households. You place hidden cameras in the walls. Most people get their cut unprotectedness images you’ll reap will distort the assembly do.

* While doing so would violate the privacy of people do. In honor of the people they care about is not. Blackmail, for commercial gain is not regulated. were made for politics. Morality and conscience in accordance with the policy.

Have not been waiting for years, a tape was invented a conspiracy. Republic of the rule of law is the struggle against the civilian dictatorship.

* In the last two weeks have been edited and released. Is the actual plot is fresh. With the machine that displays the advanced teknoolji, fütürsuzca değildir.İktidarın been possible without the power to exercise such information can not be done outside.

* I have received messages of support from the United States of Pennsylvania say I believe in sincerity.

* I have nothing to say sorry. Depraved conspiracy you can not defend as well as conspiracy. Conspirators who opened the field of life “is a very shameful …” de ones.

* The credibility of those who plot together, we’ll see how far gidebilecekleriniş. This table can not be delivered against the bane as well.

* I will not allow anyone to question me. If you have the price and the price I pay for this cost is to leave from the CHP.

* I do not resign to run concurrent does not come. Opposite challenge.

* I quit. I’m not the target of this, the CHP is. I decided I isitfa Turkey, the CHP will enable those who wish to be re-arranged.

* stance is not just my job. This happened and I hope my resignation would be a new beginning.

* I hope the good out of evil, true honesty wins. We would be lawful for me my rights. Your right you see halal.

Baykal you finish writing a speech prepared as possible without any questions left.

KIM PLACE TEMPORARY REPRESENTATION BAYKAL’s will?

CHP FMC, Barnes resigned to acting instead of the name are collected for.

Reactions to resign FIRST

DSP Chairman: Barnes’s own decision

DSP Chairman innocent Türker CHP leader Deniz Baykal’s resignation decision “on this issue to say anything is impossible. Baykal’s own decision is. The subject made a blackmail, Mr. Baykal’s political right to interfere with the movement as I see. Event of the insiders do not know. to resign themselves to continue the struggle against repression as a behavior that I see, “he evaluated. Phoenix answering the questions of DSP Chairman Turker, “Baykal’s decision to resign Did you expect?” he replied: “We’re a different party, the party will not. I did not think about it,” he merely said.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

18 yorumlar

  1. herşey beyinde başlar ama beynimizi kontrol etmek düşünce yapımızı değiştirmek gerçekten zor. bu teknoloji buna yardımcı olabilir

  2. İnsan yapısı gereği sosyal bir varlıktır. Gelişmiş sosyal becerisi olan insanların daha mutlu olduğu herkes tarafından bilinir. Bu konuda da eksiklerim var.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by