DAHA UCUZ İ PHONE GELİYOR!

Apple’ın Eylül’de iki yeni model çıkaracağı söylentileri oldukça yayılmış durumda.

Apple iPhone akıllı telefonunun yeni modeline ilişkin söylentiler ‘somut’ bilgilere dönüşmeye başladı. Son olarak Fortune dergisinin Deutsche Bank’ta şirket içi yayımlanan bir belgeye dayanarak verdiği habere göre Apple bu yılın üçüncü çeyreğinde iki yeni iPhone modeli çıkaracak.

Halen piyasadaki iPhone 4 modelinin devamı olarak anılan iPhone 5, neredeyse kesinleşen söylentilere göre, hız (işlemci) ve ekran kalitesi açısından daha gelişmiş olacak. Tasarımının önceki modelden çok farklı olmaması beklenen iPhone 5, Eylül’de ABD ve Avrupa’da raflarda olacak.

Ancak Deutsche Bank analisti Chris Whitmore’un şirket içi memosuna dayanan asıl ilginç haber, Apple’ın daha düşük fiyat segmentinde bir iPhone modelini daha piyasaya sürecek olması. Habere göre iPhone 4S olarak adlandırılacak yeni model, yüksek fiyatı nedeniyle çok satış yapılamayan Afrika, Güney Amerika ve Asya gibi pazarları hedefleyecek.

Fortune dergisi, 300-500 dolar aralığında fiyatlandırılacağını iddia ettiği modelin, Nokia ve Samsung’un hakim olduğu orta fiyatlı akıllı telefon segmentinde ciddi bir alternatif olacağı ve rakiplerinden pay kapabileceği yorumunu yapıyor. iPhone 4 modelleri bugün Türkiye’de 1800-2200 TL arasında fiyatlarla satılıyor.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

  1. Çok uzun yıllar var ki tam bir uyku uyuyamadım. Kafam sürekli yaşadığım gün ve bir sonraki günle ya da geçmişle meşgul. Çoğunlukla hayal bile kurmakta zorlanıyorum. Deliksiz ve mutlu bir uykuyu çok özledim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂