ÇÖREKOTU MUCİZESİ VE KULLANIM ALANLARI

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Biyokimya Klinik Şefi Prof. Dr. Necat Yılmaz, antiviral tedavi gören kişilerde çörek otunun insülin direncini azalttığının tespit edildiğini bildirdi.

Prof. Dr. Yılmaz, yaptığı açıklamada, çağın salgını obezite ve tip 2 diyabetin insülin direnci ile birlikte gelişen çok önemli bir sorun olduğunu, uzun süreli antiviral tedavi gören kişilerde çörek otunun insülin direncini azaltarak hastaları antiviral tedavinin yan etkilerinden koruyabildiğini belirtti.

Yaş ilerledikçe alınan fazla kaloriler ve hareketsiz yaşam tarzının kanda şekeri düzenleyen insülin hormonunun giderek etkisizleşmesine yol açtığını ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Etki edebilmek için daha fazla insülin pankreas bezinden salgılanır ve kanda insülin seviyesi artarak hiperinsülinemi (şeker metabolizması bozukluğu) oluşur. Hiperinsülinemi kişinin kolay kilo almasına yol açar ve bu kişiler kilo vermekte de zorlanırlar.
Hiperinsülinemisi olan kişiler özellikle göbek çevresinde yağ tutar ve zamanla kan şekeri yükselir ve şeker hastası, yani Tip 2 diyabet geliştirirler. Hiperinsülinemiye yol açan nedenler arasında bir diğer faktör de antiviral ilaçların uzun süreli kullanımıdır. Özellikle AIDS hastalarında veya domuz gribi gibi viral hastalıklara karşı kullanılan ‘yüksek aktivitede antiretroviral tedavi’ hiperinsülinemi yan etkisi yapmaktadır.”
Amerikalı bazı araştırmacıların yaptıkları bir çalışmada bu yan etkileri çörek otu kullanarak azalttıklarını ve antiviral terapinin hiperinsülinemi etkisini azalttıklarını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, ”Can J. Physiol Pharmacol dergisinin nisan sayısında çıkan bu çalışmada, Tulane Üniversitesi’ndeki bu araştırmacılar insülin direnci gelişen kişilerin tedavilerinde çörek otunun önemini göstermişlerdir” şeklinde konuştu.

İnsülin direncinin özellikle 45 yaş civarı kilo verme sorunu olan kişilerde mutlaka ölçülmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, ”HOMA indeksi kullanılarak kişinin insülin direncinin olup olmadığı değerlendirilir. HOMA indeksi 3.8’den büyük çıkan kişiler insülin direnci olan ve mutlaka izlenmesi ve tedavi edilmesi gereken kişilerdir” dedi.

Prof. Dr. Necat Yılmaz


ÇÖREK OTUNUN KULLANIM ALANLARI

Astım ve Bronşiyal Problemler için Çörekotu kullanımı
Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörekotu yağı karıştırılır. Günde iki defa alıır. Aynı zamanda, her gece Çörekotu yağı ile göğüs ovulur ve kaynar su içindeki Çörekotu yağının buharı nefesle içeri çekilir.
Sırt ağrısı ve diğer Romatizma çeşitleri için Çörekotu kullanımı
Az bir miktar Çörekotu yağı hafifçe ısıtılır ve daha sonra romatizmalı bölgeye masaj yapılarak sürülür. Günde üç defa da yağdan bir çay kaşığı içilir.
Şeker Hastalığı için Çörekotu kullanımı
Bir fincan bütün Çörekotu, bir fincan su teresi veya hardal tohumu, yarım fincan nar kabuğu ve yarım fincan şahtere otu karıştırılır. Toz haline getirmek için mikserden geçirilir. Bir ay boyunca, Hergün kahvaltıdan önce bir çay kaşığı Çörekotu yağı ile birlikte bir çay kaşığı karışım alınır.
İshal için Çörekotu kullanımı
Bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı Çörekotu yağı karıştırılır. Belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa tüketilir.
Kuru Öksürük için Çörekotu kullanımı
Kahve içerisine bir çay kaşığı Çörekotu yağı karıştırılır ve günde iki defa alınır. Göğüs ve sırt Çörekotu yağı ile ovulur.
Grip ve Burun Tıkanıklığı için Çörekotu nasıl kullanılır?
Herbir burun deliğine 3-4 damla Çörekotu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.
Saman Nezlesi için Çörekotu nasıl kullanılır?
Bir yemek kaşığı Çörekotunu bir bardak limon suyuna karıştırın. Belirtiler giderilinceye kadar, günde iki kez alın.
Baş ağrısı (Genel)
Alın ve kulaklara yakın yüz kısımları Çörekotu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. Aynı zamanda bir çay kaşığı Çörekotu kahvaltıdan önce alınır.
Sağlıklı Cilt (Hindistan)
Bir çorba kaşığı Çörekotu yağı ile bir çorba kaşığı zeytin yağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. Sabunla yıkanır ve durulanır.
Yüksek Tansiyon için Çörekotu nasıl kullanılır?
Kahvaltıdan önce her sabah iki diş sarmısakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı Çörekotu yağı karıştırarak alın. Çörekotu yağı ile bütün vücudunuzu ovun ve üç günde bir kez 1.5 saat güneş ışınlarına maruz bırakın. Bu işlemlere bir ay devam edin.
Uyuşukluk ve Yorgunluk için Çörekotu nasıl kullanılır?
Bir bardak saf ve taze portakal suyu ile bir çorba kaşığı Çörekotuna her sabah 10 gün boyunca devam edilir.
Hafıza Düzeltme için Çörekotu nasıl kullanılır?
100 mg kaynatılmış nane içerisine bir çay kaşığı Çörekotu yağı karıştırılır ve 15 gün içmeye devam edilir.
Kas Ağrıları için Çörekotu nasıl kullanılır?
Ağrıyan yerler Çörekotu yağı ile ovulur.
Sinirsel Tansiyon Stresi için Çörekotu nasıl kullanılır?
Bir fincan çay veya kahve ile bir çay kaşığı Çörekotu günde 3 kez alınmaya devam edilir.
İktidarsızlık için Çörekotu nasıl kullanılır?
200 g zeytin yağlı öğütülmüş Çörekotu tohumu, 100 g günlük, 50 g Çörekotu yağı, 50 g zeytin yağı, 200 g saf bal güzelce karıştırılır. Her öğünden sonra bir çorba kaşığı alınır.
Uyku Bozukluğu için Çörekotu nasıl kullanılır?
Balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı Çörekotu yağı ilave edilip akşamları içmeye devam edilir.
Diş ağrısı ve Diş eti iltihabı için Çörekotu nasıl kullanılır?
Önce sirke ile birlikte Çörekotu tohumları pişirilir. Çörekotu yağı ilave edilir. Diş ağrısı ve diş eti iltihabını gidermek için bu karışımla ağızda gargara yapılır.

Ülserler(Yaralar) için Çörekotu nasıl kullanılır?
Ateş üzerinde Çörekotu tohumları kavrulur. Süsen kökü yağı ile veya kına bitkisi yağı ile karıştırılır ve merhem haline getirilir. Daha sonra cerahatlı yaralar üzerine yayılır. Sonra sirke ile muamele edilerek yıkanır.

ENGLİSH

NİGELLA SATİVA

Antalya Education and Research Hospital Chief of Medical Biochemistry Clinical Professor. Dr. Necat Yilmaz, antiviral therapy in people with insulin resistance reduce the black seed has been identified said.

Prof. Dr. Yilmaz, in his statement, the era of epidemic obesity and type 2 diabetes developed in conjunction with insulin resistance is a problem that is very important, long-term antiviral treatment of black seed in people with insulin resistance in patients by reducing the side effects of antiviral therapy could protect said.
Progresses, the more calories and still be age lifestyle in the blood sugar regulating hormone insulin, which represents the increasingly ineffective led Prof. Dr. Yılmaz, it continued as follows:
Effect of insulin to be able to”more is secreted from the pancreas gland and blood insulin levels increased hiperinsülinemi (sugar metabolism disorder) occurs. Easily leads to weight gain and Hiperinsülinemi people, these people also are struggling to lose weight.
People with fat, especially around the belly Hiperinsülinemisi amount and timing of blood sugar rises and diabetes, namely type 2 diabetes develop. Between causes of hyperinsulinemic Another factor is the prolonged use of antiviral drugs. Especially in patients with AIDS or used against viral diseases such as swine flu ‘high activity antiretroviral therapy in’ side effect is hiperinsülinemi.”
In a study of some researchers that the Americans do this by using black seed side effects and reduced the effect of antiviral therapy reduced hiperinsülinemi that says Prof. Dr. Yılmaz,”Campbell J. Physiol Pharmacol magazine’s April issue out this study, the researchers at Tulane University who developed the treatment of insulin resistance have demonstrated the importance of the black seed”in the form said.

Insulin resistance, especially around age 45 in people with weight loss problems is absolutely necessary to measure Yilmaz said,”using the HOMA index, insulin resistance whether or not the person is evaluated. HOMA index 3.8 greater than the people monitoring and insulin resistance, which surely must be people who are treated”he said.

Prof. Dr. Necat Yılmaz

AREAS OF THE USE OF ÇÖREK OT
For asthma and bronchial problems Çörekotu use
A teaspoon of coffee into the oil mixed Çörekotu. Alıır twice a day. At the same time every night, and boiling water Çörekotu Rub breasts with oil, oil vapor in the wind Çörekotu contracts.

For other types of back pain and rheumatism Çörekotu use
Lightly oil a small amount is heated and then rheumatic Çörekotu region is driven by a massage. A teaspoon of oil three times a day or drink.

For Diabetes Çörekotu use
All Çörekotu a cup, a cup of watercress or mustard seeds, half cup of pomegranate peel and half a cup of mixed herbs şahtere. Powdering is passed to mixer. For a month, every day before breakfast with a teaspoon of oil a teaspoon Çörekotu mixture is taken.

Çörekotu use for diarrhea
A cup of yogurt mixed with a teaspoon of oil Çörekotu. Symptoms disappear until the mixture is consumed twice a day.

Çörekotu use for Dry Cough
A teaspoon of coffee into the oil is mixed Çörekotu and is taken twice a day. Rub with oil Çörekotu chest and back.

How to use the flu and nasal congestion Çörekotu for?
3-4 drops into each nostril oil Çörekotu effusion, nasal congestion and head colds can relieve suffering.

How to use straw Çörekotu for Flu?
A tablespoon of lemon juice into a glass Çörekotunu mix. Until symptoms resolve, taken twice a day.

Headaches (General)
Close to the forehead and ear parts of the face and head bandage is Çörekotu Rub with oil. It also is taken before breakfast Çörekotu a teaspoon.

Healthy Skin (India)
A tablespoon butter and a tablespoon olive oil Çörekotu mixed. This mixture is at least an hour with a face scrub that is continued. Washed with soap and rinsed.

How to use Çörekotu for High Blood Pressure?
Two teeth every morning before breakfast any drink with a teaspoon of garlic oil Çörekotu be stirring. Your whole body with oil and three Çörekotu boast 1.5 hours once a day exposed to sunlight. A month into this process to continue.

How to use for Çörekotu drowsiness and fatigue?
A glass of orange juice and a tablespoon of pure and fresh every morning for 10 days will continue to Çörekotuna.

How to Fix Çörekotu for memory?
100 mg boiled into a tea spoon of mint oil are mixed and 15 days Çörekotu will continue to drink.

How do you use for muscle pain Çörekotu?
Sore places with Çörekotu oil scrub.

How to use for stress Çörekotu nervous tension?
A cup of tea or coffee with a teaspoon 3 times a day Çörekotu will continue to be.

Çörekotu for impotence how to use it?
200 g olive oil crushed Çörekotu seed, 100 g daily, 50 g Çörekotu oil, 50 g olive oil, 200 g of pure honey mixed in nicely. A tablespoon after every meal is taken.

How to Sleep Disorders Çörekotu for?
Any hot drink mixed with honey to add a teaspoon of oil Çörekotu is whether to continue to drink in the evening.

Dental pain and gum inflammation Çörekotu how to use it?
Seeds are cooked with vinegar Çörekotu ago. Çörekotu oil is added. Toothache and gingivitis in the mouth with mouthwash to resolve this mixture is made.

Ulcers (sores) Çörekotu how to use it?
Çörekotu seeds are roasted on the fire. Iris root oil or plant oil is mixed with henna and ointments are made. Is then spread on suppurating wounds. Then treated with vinegar to the wash.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Kıskançlıktan kurtulmak isteyen ama bir türlü kurtulamayan Aykut arkadaşıma hediye edeceğim bu seti.

  2. ben 21 günde sanatsal yet..geliştirin ve dışa dönük kişilik bpt cd sini almak istiyorum ancak internetten bulamııorum nasıl ulaşabilirim yardım ederseniz sevinirm

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂