Cumartesi , Temmuz 31 2021

ÇOCUK SAHİBİ OLMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUN!

1 Pişman olacağınız bir eş seçmediğinize olan inancınız günde ortalama kaç dakika sürüyor? Cevabınız iki hanelibir sayıysa ve başı 6’dan yukarı bir rakam başlıyorsa iyi. Tek haneli sayıların tümü tehlikeli, üç hanelilerin tümü vakit kaybı.

2 “Çocukları sevmiyorum” ya da “Çocuk seviyorum” gibi laflarla aranız nasıl? Yani çocuklar üzerine kestiğiniz ahkamlar etraftan çokça duyuluyor mu? Hayır yani, olayın pratiği etrafa karşı mahçup duruma düşürebilir sizi de o yüzden!

3 Gece hayatına olan ilginizin haftalık gece sayısı üzerinden karşılığı ne?
Cevabınız 1 gece ise çok kötü, 2 gece ve üstü korkunç.

4 Fedakar biri misiniz? Yani birinin yararına olacaksa onun kusmasını, işemesini, geğirip gaz çıkarmasını dileyebilir misiniz? Hayır öyle olup olmadığınızı bilmiyorsanız öğrenme yolları engebeli ve acımasız olabilir de o yüzden.

5 Arkadaşlarınızla aranız nasıl? Sık görüşür müsünüz? Sever misiniz arkadaş meclislerini, fütursuzca sabahlamaları? Ne bileyim tuttuğunuz takımın maçını izlemeyi, stada gidip köfte ekmek olayına girmeyi, tezahürat yapmayı, özler misiniz tüm bunları bir iki yıl yapmasanız?

6 Tatille aranız nasıl sevgili okur? Yani yaz-kış vakit oldukça yurt içi, yurt dışı… Hani kar, kebap, kayak ya da ne bileyim deniz kenarı, güneş, balık falan. Sever misiniz? Siz ve müstakbel eşiniz ya da düzeyli birliktelik yaşadığınız kişi, ya da o “ileri derece arkadaşınız”, o sever mi bunları? Konuşun bunları aranızda, limitlerinizi belirleyin, kaç yıl yapamazsanız neler olabilire hazırlanın.

7 Sigara ve alkol gibi keyif verici melanetlerle aranız nasıl? Size biri “bırak” dese bırakabilme ihtimaliniz önceki başarısız denemelerinizle mi ölçülmeli? Yoksa kesin kararla ne kadar dayanılabilir?

8 Evleneceğiniz insan aslında bir mutantmış ya da bir kazı kazanmış mesela desem, bana tepkinizin küfür bazında karşılığı ne olur? Yani desem ki size, kadınlar ve erkekler çocuk sahibi olduktan önce (Ç.Ö.) ve sonra (NE O?) diye iki ayrı kişidir. Yani normalde en sevdiği renk kırmızı olan eşiniz sanki açık kalp ameliyatı geçirmiş de karakter değiştirmiş gibi siz kırmızı kazağınızı giydiğinizde ağlamaya başlarsa ne yapacaksınız? Ya da o sevgi böceği kocanız trafikte panoluk bir canavar olursa? Korkmaz mısınız sevgili okur o zaman?

9 Sinirleriniz sağlam mı sevgili okur? Sabaha karşı saat 4. Biri yattığınız yatağa süzülse, yanınıza çaktırmadan yatsa, el kol koordinasyonu zayıf bu kişi en derin reminizde size bir yatan tekme atsa, topuğuyla, tam burnunuzun üstüne. O kişiye derin sevginiz eskisi gibi devam eder mi?

10 Yaşadığınız evi seviyor musunuz? Ya da yaşadığınız hayatı? Ya da birlikte olduğunuz insanı? Pazar sabahları da saat 7’de kalkmayı seveceksiniz o zaman. Eşinizle birlikte zaman geçirmenin sadece romantik akşam yemeklerinden ibaret olmadığını, hayatta paylaşılacak daha nice özel an olduğunu anlayacaksınız. Yukarıdaki dokuz madde dışında aklıma gelmeyenler bunların kaç katı biliyor musunuz? Bir de doğum sonrası milyon tane dikkat edilmesi gereken şey var…

Kaynak : Cosmopolitan

ENGLİSH

1 You’ll regret you do not choose a belief that your wife takes several minutes per day? If your answer to number two hanelibir start and if a figure well above 6 per. Dangerous of all single-digit number, three digit loss of all time.

2 “I do not like kids” or “love child” How is your search with such words? Children’s hat on a cut that you hear a lot from being around you? No, that is, the incident embarrassed the case against the practice round, so you too can drop!

3 night life for your interest in the number of nights per week over the money what?
If your answer to one very bad night, over two nights and horrible.

4 Are you one of four generous? So if someone will benefit him to vomit, to work, you may wish to burp out the gas? No, you do not know whether such learning can be both ways so rough and cruel.

5 How do you call your friends? Do you think common opinion? Do you like their parliamentary friends, fütursuzca their wake? Let me know what you are holding teams to watch the match, bread dumplings to go and events to enter the stadium, cheering to do, you miss all that if you do not do one or two years?

6 How do you call a dear readers Vacation? Summer-winter time that is very domestic, overseas … You know the snow, kebabs, skiing, or what do I know the sea, the sun, fish or something. Do you like? You and your future spouse or the person-level living together, or that “your friend is severe,” he likes them? Talk to them in your search, select your limits, what may be unable to prepare for several years.

7, such as cigarettes and alcohol, how pleasant your search with melanet? You, “one drop” may be able to leave the class with the previous unsuccessful attempt should be measured? If final decision is based on how much?

8 is actually a married man to have won such an excavation at mutantmış or if, on the basis of threats to your response to me, what is money? So I said to you that, after having children, women and men before (Ç.Ö.) and after (WHAT is it?) He has two separate people. So normally if your partner’s favorite color is red, has undergone open heart surgery as well as changed the character starts to cry when you wear your red sweater will do? Your husband or the love bug in the traffic of the board if a monster? Do not fear dear reader, then?

9 Are your nerves strong dear reader ? 4 to the morning hours If you have slept with someone slipped into bed, lying on the quiet side, if your hand is weak coordination of arm these people with the deepest sleep you a kick if you remi, with a heel, full over your nose. He will continue as before to the person you love deeply?

10 Do you like the house you live in? Or you live life? Or the person you are? You’ll love to get up at 7 o’clock on Sunday mornings, then. To spend time with your spouse does not consist only of a romantic dinner, special moment in life is to be shared much more you will understand. Apart from the above nine items came to my mind Do not they know how many times? After the birth of a million things that need to be careful …

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

11 yorumlar

  1. I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving: To reach the port of heaven, we must sail sometimes with the wind and sometimes against it, but we must sail, and not drift, nor lie at anchor. Oliver Wendell Holmes

  2. Heyecan yaratan bir akım , memnuniyet yüzdesi oldukça yüksek

  3. “Kocan seni aldatıyor: bir dost” demek de farkındalığı artırmaksa; kişisel gelişim eşittir cinnet getirmek.” tükçe sözlük

  4. @kupra_penbegul Kişisel gelişim diyorsun 🙂 sürtünme yoluyla ilişki

  5. Para kazanmak bu devirde asgari ücretle çok zor bu bolluk şansını yakalamk için fırsat yok ki, çok merak ettim. ejakülasyon nedir

  6. @MerveeDemiiir kişisel gelişim okumalısın kanki o gün baktığımız kitaplar iyiydi :D:D sirt agrisi neden olur

  7. işte en çok ihtiyacım olduğunu düşündüğüm telkin ilacı bu.. Çünkü hayatımız sınav….. ah kadınlar

  8. “tanrı her zaman tebdil-i kıyafet gezer” i okumaya başladım. Sıkı bir kişisel gelişim öğretisini roman formunda sunuyor. ilginç… beyin programlama

  9. Heryerde saygıdan bahsediliyorda kimse de demiyorki önce kendine saygı. Herkes için gerekli. hintçe öğren

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂