CİNSELLİĞİ KÖTÜ YÖNDE ETKİLEYEN YİYECEKLER

İnternet üzerinde kısa bir arama sonucu yüzlerce afrodizyak listesi bulunabiliyor. Peki ya karşı listeler? İşte cinsel isteği azaltan ya da diğer adıyla anafrodizyak 11 yiyecek:

1. Mısır gevreği

John Harvey Kellog, belki de en çok bilinen cinsel dürtüyü azaltan yiyeceğin mucidi. Ona göre seks ve mastürbasyon, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların kaynağıydı ve bu yüzden bu dürtülerin bastırılması gerekiyordu. Harvey Kellog da şekersiz ve etsiz bir sabah kahvaltısının cinsel isteği azaltıcı etkisi olacağını düşünerek mısır gevreğini icat etti.

2. Cin tonik

Toniğe tadını veren ‘kinin’ maddesinin, testosteron hormonunu düşürücü etkisi olduğu bilinmekte. Diğer taraftan alkolün fazla tüketiminin cinsel yaşama etkisi ise başka bir gerçek. İşte bu iki maddenin bir araya gelmesi, libidonuzun baş düşmanı cin toniği ortaya çıkarmakta.

3. Soya fasulyesi

Doğulu rahipler soyayı oldukça çok tüketirlerdi çünkü soya fasulyesinin cinsel dürtüleri azaltacağına inanırlardı. Bir başka bilinmesi faydalı olacak bilgiyse, en büyük soya fasulye üreticisi firmanın yine John Harvey Kellog tarafından kurulmuş olması.

4. Güherçile

Güherçile, potasyum nitratın halk arasında bilinen ismi ve barut yapımında en fazla kullanılan madde. Potasyum nitratın kas gevşetici ve saldırganlığı azaltıcı bir özelliği bulunması çoğu insanın onu anafrodizyak bir madde olarak bilmesine sebep oluyor.

5. Nane

Çok fazla nane tüketimi libidonuz için kötü olabilir. Mentol içeren nane testosteron oranın azalmasına ya da bilindiği gibi vücudun soğumasına sebep oluyor.

6. Kişniş

Doğulu din adamları cinsel dürtüleri yatıştırdığı inancıyla bol bol kişniş yerlerdi. Kişnişin tam aksi yönde etkileri olduğu da iddia ediliyor. Ama siz yine de çok fazla tüketmemeye özen gösterin.

7. Mısır unu krakeri (Graham cracker)

1820’lerde yaşayan Papaz Sylvester Graham kendince herkesin sekse neden bu kadar düşkün olduğunu sorguladı. Bu soruya bulduğu cevap da ‘et tüketimi’ oldu. Graham insanların et yemelerini azaltmak için böyle bir bisküvi üretmeye başladı.

8. Bamya

Bamya sakinleştici özelliği sebebiyle ruh haliniz için faydalı olabilir ama fiziksel etkileri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Cinselliğinizi düşünüyorsanız bamyadan uzun durun.

9. Meyan kökü

Az miktarda tüketildiğinde bir yan etkisi görülmese de çok miktarda yenilen kara meyan kökü libidonuzun düşmesine neden olabilir. Neyse ki tadı hoş olmadığından fazla miktarda tüketmeniz pek mümkün değil.

10. Ton balığı

Bilimsel bir gerekçesi olmasa da ton balığının cinsel isteksizliğe neden olduğu düşünülüyor. Bunun nedeniyse tatsız-tutsuz olması ve kokusunun bizi cezbetmemesi olabilir.

11. Tahıl gevreği (Granola)

1863 yılında James Caleb Jackson Amerika’daki ilk soğuk tahıl gevreğini üretti ve buna ‘Granola’ ismini verdi. Bu gıdanın cinsel dürtüleri azaltacağına inanıyordu. Fakat cinselliği öldürdüğüne dair kesin bir kanıt yoktur. Çok tüketilen tahıl gevreği, ismi Granola’ya değiştirildikten sonra Kellog tarafından pazarlandı.

ekolay

ENGLİSH

Food adversely affect sexuality

Search results on the Internet, a short list of hundreds of aphrodisiac can be found. What about against the lists? That reduces sexual desire or other food with the name anaphrodisiac 11:

1. Cereal

John Harvey Kellogg, perhaps best known to reduce libido food inventor. According to her sex and masturbation, mental and physical illness and therefore was the source of the impulse had to be suppressed. A meatless breakfast Harvey Kellogg and the sugar-reducing effect of the sexual desire would be the corn flakes were invented.

2. Gin and tonic

Tonic to the flavor of the ‘quinine’ article, the hormone testosterone have been known to reduce the effect. On the other hand more than alcohol consumption effects of sexual life is another fact. Here is a combination of these two substances, the libido of your enemy exposed to the gin and tonic.

3. Soybeans

Eastern monks soybeans because they consume a great deal of soy to reduce libido believed. If you know any other useful information, the firm’s largest producer of soybeans also be established by John Harvey Kellogg.

4. Saltpeter

Saltpeter, potassium nitrate and gunpowder name known among the people the most used material in construction. Potassium nitrate-reducing muscle relaxants and aggression to have a feature most people know him as a substance anaphrodisiac cause is.

5. Mint

Too much consumption of peppermint may be bad for your libido. Containing menthol or peppermint testosterone reduced rate as it is known to cause the body to cool.

6. Coriander

Eastern clergy sexual impulse coriander and plenty of places were hospitalization belief. In the direction opposite effects of coriander that is claimed to be. But you still careful not to consume too much.

7. Corn flour crackers (Graham cracker)

1820s everyone who sexually self-styled King Sylvester Graham was questioned why this was so fond of. Answer to this question has found that ‘the consumption’ was. Graham to reduce people to eat a biscuit that started producing.

8. Okra

Due to the mood for gumbo sakinleştici features may be useful but we can not say the same thing for the physical effects. Wait longer than you think your sexuality okra.

9. Licorice

Side effects when consumed in small amounts on a renewed amount of black licorice too your libido may lead to falling. Fortunately, taste is not pleasant to eat more than the amount unlikely.

10. Tuna

Although not a scientific rationale of tuna fish is thought to cause sexual reluctance. The reason for this is if tasteless and smell-tutsuz may not attract us.

11. Cereal flakes (Granola)

James Caleb Jackson in 1863 in the United States has produced the first cold cereal flakes and it ‘Granola’ named. These foods reduce the sexual urge believed. But no evidence is clear about sexuality kill. Most consumed cereal grain, the name change after Granola’ya been marketed by Kellogg.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

14 yorumlar

 1. inanamıyorum bu cdler tam benlik.düşünüyorumda ingilizcede matematikte fen de başarımı hayal gibi.

 2. Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. J. Keth Moorhead

 3. En az bilinen şeylere, en çok inanılır. Montaigne

 4. Dergimizin Haziran sayısını alttaki bağlantı ile okuyabilirsiniz…. https://t.co/iYRPBozK kişisel gelişim kitapları

 5. Bu CD’lerin faydası olacağına inanıyorum. Kendimizi motive ettiğimiz zaman başaramayacağımız şey yok. romence öğrenme

 6. GELİNCİK HÜRAY

  Umarım dinleyen arkadaşlar bütün mügren ve baş ağrılarından kurtulurlar. erken

 7. eniştem polis memuru.çok gergin aileye,hatta bize bile yansıyo gerginlik.eniştem için çok gerekli. chess indir

 8. DERYA LEYLİFER

  İnsanın Bir Hobisinin Olması Ciddi Bir İştir | Temel Aksoy Blog https://t.co/GKAtZZoZ via @temelaksoy bilinçaltı mesajlar

 9. Ali Gülkanat’ı bir eğitim programında tanımıştım iyiki de tanımışım.hafıza da tutma sıkıntısı çekiyorum. kilo ver

 10. mutlu bir evlilik için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.. hollandaca bilen

 11. artık sigarayı bırakmalıyım,nefes alamıyorum nerdeyse. alkol bağımlısı

 12. Kalabaklıkların önünde sunum yapmak herkesin harcı değildir. Motivasyon ve bilgi birikimi gerektirir bunların yanında hitabet sanatına vakıf olmak gerekir. Bu telkin topluluk önünde konuşurken gereksiz heyecanlanmalardan ve sebepsiz korkulardan kurtulmamıza yardımcı olacaktır. cinsel arzu

 13. Olmuyor ne yaparsam yapayım aklım başka yerde kendimi derse işe arkadaşlarıma aileme veremiyorum diyorsanız denemekden birşey kaybetmezsiniz. kişisel gelişim

 14. UZun zamann kurslara gitmeye son . otomatik olarak öğrenin. hızlı okumayı. basari arkaplan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂