CİLDİNİZ İÇİN 2 YILLIK ARAŞTIRMANIN SONUCU:REN BİOACTİVE SKIN CARE

Yüksek teknolojili ürünlerin içerdiği kimyasal ve sentetikler gözünüzü korkuturken doğal ve organik olarak adlandırılan ürünlerin kokusuna dahi dayanamıyorsanız sizi hepsinin tam ortasın da bir markayla tanıştıralım.

Miray Uçar/ CafeRUJ

Robert Calcraft ve Antony Buck tarafından, kozmetikler konusunda uzman bir farmakolog ile 2 yıllık bir araştırma geliştirme süreci sonrasında, Eylül 2000’de Londra’da satışa sunulan Ren markası şimdilerde Türkiye pazarında nefes alıyor. Ren Skincare marka yöneticisi Nilüfer Yıldırım’la sağlıklı cildin sırlarını ve doğal ürünleri konuştuk.

Sağlıklı bir cilt için neden doğal ürünler tercih edilmeli?

Bayanlar öncelikle cilt sağlıkları icin kaçınmaları gerekenleri çok iyi bilmeliler. Bunlardan ilki cilt bakım formüllerinde kullanılan kimyasallar. Cilde zararlı olan içerikler ciltte tahrişe ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Basta hassas ciltler olmak üzere tüm cilt tiplerine bu içeriklerden sakınmalarını öneriyoruz. REN felsefesinin ve konseptinin göstergesi ”NO DAMGASI” içermediği zararlı maddeleri/kimyasalları vurguluyor paraben, petrokimyasallar, silikon, sulfatlar, TEA/DEA, sentetik parfum/ renkendirici vb. içerikleri içermemesi REN’i diğer tüm cilt bakım markalarından ayırıyor. Bunun dışında fazla kafein insulin seviyelerini istemediğimiz sekilde oynatır bu da ciltte inflamasyonlara neden olur. Yesil cay kahveye bu anlamda çok iyi bir alternatif. Bol bol su içmeleri gerek. Su hücreleri temizlerken toksinlerden arındırır, sisliği de azaltır. Bunun dısında stresten kacınmamız ve egzersiz yapmamız da cildimiz için müthiş birer ilaç.

Günlük cilt bakımın olmazsa olmazı nedir?

Hava kirliliğinin etkilerini en aza indirmek, tıkanmış gözenekleri temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmak için cildinizi mutlaka temizleyin. Cildin doğal dengesini bozmamak adına sulfat içermeyen ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ölü hücrelerden kurtulmak ve cildin doğal sağlığını koruması için haftada en az bir kere peeling uygulamalısınız.

Türk kadınının favori güzellik ürünü hangisi?

Türk kadını kendine bakmayı çok seviyor, yenilikleri takip eden, keyifli ürünler kullanırken aynı zamanda sağlığından da odun vermek istemeyen bilinçli bir tüketici. Temizlik ürünlerinin yanında göz bakımı ve anti ageing ürünlere ilgili duyuyor.

Ren kullanan ünlü isimler kimler?

Ren Skincare prestijli bir marka. Ürünlerimizi Sienna Miller, Kate Moss, Sadie Frost ve Sophie Dall gibi isimler kullanıyor.

Ren’in ürün skalasında neler var?

Cilt ve vücut bakımı olmak üzere tüm ihtiyaçlara cevap veren, petrokimyasallar, sülfatlı deterjanlar, sentetik renklendiriciler, hayvansal bileşenler, parabenler gibi cilt dostu olmayan maddeleri içermeyen, “CLEAN BIO-ACTIVE” ürünler sunuyoruz.

Ren ürünlerine nasıl ulaşabiliriz?

REN ürünlerine yetkili eczanelerden ulaşılabiliyor. Eczanelerimiz arasında İstinye park, Palladium, Akmerkez, Metrocity, gibi Avm eczaneleri ve Bagdat eczanesi, Taksim Itır, Canan eczanesi gibi butik eczanelerde de bulunuyor.

Işıl Işıl bir cilt için öneriler

Cildin toleransını arttırın:

Erken yaşlanma belirtilerini en aza indirmek için cildinizin reaktivitesini azaltın ve böylece toleransını arttırın.

Koruyun ve nemlendirin: Nemlendirilmiş cildin bariyer fonksiyonu daha iyi çalışır.

Güçlendirin: Cilt bariyer ve kendi kendini tedavi fonksiyonlarını güçlü tutmak için cilt lipidlerinin sağlıklı kalmasını sağlayın.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. Topluluk önünde konuşamama berbat bi durum her zaman kendini bi topluluk önünde konuşur düşünürsün ama yapamazsın bu yüzden ulaşılmaz olur kafanda.

 2. Robert Frost ‘Tek yol doğru yoldur.’

 3. Maalesef ki toplumsal baskılar yüzünden insanlar istemeseler bile utanıyorlar.Kesinlikle kullanılmalı. beyin dalgaları

 4. GÖNENÇ ÖZGÜN

  İçerideki sorunları hallettiğimizde dışarıya daha olumlu bakıp çözümler üretebiliriz.. oldukça güzel bir ürün.. isveççe

 5. bu konu olmasa da başka konulardaki cd lerini dinledim. kumar bağımlılığı testi

 6. Evinde huzurlu ve mutlu olan bi insan çevresinede mutluluk ve huzur yayar böyle çalısmaların olması beni oldukça mutlu ediyor. portekizce sozluk

 7. Sigara yüzünden iki yakınımı kaybettim:( Kullanan arkadaşlarıma tavsiye edeceğim çok faydası olduğunu duydum. sürücü izle

 8. “Hatalı Alanlarınız” Wayne Dyer (Israrla öneririm kalın penis resimleri

 9. aralıksız dinlendiğinde işe yarar. satranç indir

 10. Diksiyon ve Kişisel Gelişim için Özgür Aksuna – https://t.co/XxrhMQGw korece kelimeler ve anlamları

 11. Kişisel gelişim eğitimlerinde ders verilmez, üzerinde düşünmek için fikir ve ilham, öğrenmek ve değişmek için heves ve heyecan verilir. sosyal beceriler

 12. bir deneyelim o zaman çünkü ameliyat masasına yatmaktan korkuyorum.. arapça hikayeler

 13. RT @ahmetdurul: Mehmet Dikmen’in 1001 Hadis kitabı (Cihan Yayınları) Bu kitabı bir kişisel gelişim kitabı olarak da herkesin okumasını öneririm tukce sozluk

 14. Ali bey sizi yeni takip etmeye başladım sanırım bu takip bir hayli uzun sürecek. teşekkürler. lehçe türkçe çeviri

 15. Merhaba, siz bir ürün satın aldığınızda telefonla aranıyorsunuz. Başka bir ürünü satın alıp bize “asıl” aldığınız ürünü bildirirseniz biz size doğru ürünü göndeririz. konsantrasyon artırıcı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂