Pazartesi , Haziran 14 2021

CİLDE ÜÇ BOYUTLU GENÇLEŞTİRME TEDAVİSİ

Güneş ışınlarının zararlı etkileri, hava kirliliği, yaşlanma etkileriyle lekelenmeler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ortaya çıkıyor. Bu sorunları gidermek amacıyla da birçok farklı yöntem kullanılıyor. Acıbadem Sağlık Grubu Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nde kullanılan ve cilde üç boyutlu gençleştirme sağlayan bu sistem hakkında bilgi veren Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Saray, şunları söyledi: 

“Üç Boyutlu Cilt Gençleştirme Sistemi” yoğun vurulu ışık (IPL), Nd-YAG lazer ve Titan teknolojisini birleştiren bir sistemdir. Bu sistemde IPL ile “foto genesis”, Nd-YAG lazer ile “laser genesis” ve Titan ile “sıkılaştırma” işlemleri uygulanarak cildin renk, yapı ve elastikiyetinde önemli ölçüde iyileşme sağlanır.”

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ultraviyole ışınları, mimik kaslarının hareketleri, yerçekimi ve sigara gibi çevresel faktörlerin de etkisi ile deri yaşlanır. Yaşlanan deride lekeler, renk düzensizlikleri, yaygın kızarıklık, gözeneklerde genişleme, kırışıklıklar, ciltte gevşeme veya sarkma gibi farklı sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar cildin farklı tabakalarında gelişen değişikliklerden kaynaklanır. Bu sorunları tedavi edebilmek için de cildin farklı tabakalarına etki edebilen yöntemler uygulamak gerekir. Üç boyutlu cilt yenileme yönteminde üç ayrı ışık sistemi uygulanarak cildin epidermis, üst dermis ve derin dermis olarak adlandırılan üç tabakası tedavi edilir.

Foto genesis: Yoğun vurulu ışık sistemi kullanılarak uygulanan “foto genesis” işlemi derinin epidermis adı verilen en üst tabakasını etkiler. Bu ışık, melanin ve hemoglobin gibi hedef dokular tarafından emilir, emilen ışık dokuda ısı enerjisine dönüşerek hedef dokuları tahrip eder. Böylece lekeler, kızarıklıklar ve ince damarsal genişlemeler tedavi edilir. Ciltteki renk farklılıkları ve düzensizlikler giderilir.

Lazer genesis: Nd-YAG lazer kullanılarak uygulanan bu işlem cildin üst dermis adı verilen tabakasını etkiler. Bu tabakada bulunan azalmış ve yapısı bozulmuş olan kollajen liflerinin yeniden çoğalmasını ve düzenli bir yapı oluşturmasını sağlar. Böylece genişlemiş gözenekler, derideki kalınlaşma, kabalaşma ve ince kırışıklıklar yok edilir.

Titan yöntemi: Güvenli bir kızıl ötesi ışık kaynağı kullanımı ile gevşemiş ve sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılan bir yöntemdir.  Bu ışık cildin derin dermis olarak bilinen en alt tabakasını ısıtarak kollajen liflerin kısalıp kalınlaşmasını, uzun dönemde ise kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Titan yönteminin en belirgin farkı direkt ve seçici olarakderinin gevşemesine ve sarkmasına neden olan en alt bölgede etkili olmasıdır. En önemli üstünlüğü ise, sıkılaşma etkisinin ilk uygulamadan hemen sonra görülebilmesidir. Olumlu etki yeniden kollajen yapımının başlaması ile uzun dönemde de artarak devam eder.

Kimlere uygulanabilir?

Kahverengi lekeler, kızarıklık, ince damar genişlemeleri, geniş gözenekler, deride kalınlaşma ve kabalaşma, ince kırışıklıklar, deride gevşeme veya sarkma sorunu olan her hastaya uygulanabilir. 

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Foto genesis ve lazer genesis en sık yüz, el üzerleri ve dekolte bölgesine uygulanır. Titan yönteminin en sık kullanıldığı bölgeler ise yüz, boyun  ve özellikle yeni doğum yapmış kadınlarda karın bölgesidir. Ancak bu üç yöntem de deride sorun olan  bütün vücut bölgelerine uygulanabilir.

Ağrılı bir uygulama mıdır?

Uygulamalar sırasında ağrı hissedilmez. Foto genesis uygulaması sırasında hafif bir batma hissi olabilir. Laser genesis işlemi deride hafif bir sıcaklık hissedilmesine neden olur. Titan uygulamasında ise daha belirgin bir ısınma hissi olur.

Kaç seans tedavi gerekir?

Her bir tedavi kişinin ihtiyacına göre hazırlanır, buna göre seans sayıları belirlenir.

Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Tedavi yapıldıktan sonra kızarıklık veya kabarıklık oluşabilir ve bir kaç saat sonra ortadan kalkar.

Etkisi ne zaman görülür?

Hemen tedaviden sonra görülebilen sonuçlar olduğu gibi, 2-4 hafta sonra başlayıp bir kaç ay boyunca gelişen sonuçlar da bulunmaktadır. Bu yapılan tedaviye göre değişiklik gösterir.

Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’nden Dr. Asiye Nesrin Aksoylar:

Açık Kahve Lekelerde Bile Etkili

– Cihaz boyun ve dekolte bölgeleri dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerinde etkili olabiliyor. Eskiden zor tedavi edilen açık kahve renkli lekelerde bile güzel sonuçlar alınabiliyor.
– Her hastaya ve tedavi edilen soruna göre bir-üç seans arasında sonuç alınabiliyor. 
– Aşırı güneş hasarına maruz kalmış ciltlerde ilave seanslar tavsiye edilebiliyor. Tedaviden hemen sonra kahverengi lekeler koyulaşmaya başlıyor ve cilt hafif kızarmış görünebiliyor. Bu durum tipik olarak bir kaç saat içinde geçiyor.

Doz Ayarı Çok İyi Yapılabiliyor

– Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi’nin IPL özelliği, geleneksel IPL cihazlarına oranla daha güvenli. Çünkü diğer sistemlerde atış öncesinde cihazın istenilen dozda atış yapıp yapmadığı kontrol edilirken, bu cihazda atış kontrolü sürekli yapılıyor.
– Programlanabilir dalgaboyları sayesinde koyu cilt tiplerine özel dalgaboyları ile güvenli ve etkin bir şekilde kullanılabiliyor.
– Cihazla uygulama yapıldıktan sonra  ilk 10 gün ve tabii ki daha sonra güneşin zararlı etkilerinden korunmaya devam edilmesi gerekiyor.
– 24 saat boyunca yoğun kimyasallardan kaçınılması önemli.
– Güneşin zararlı etkilerinden dolayı yeni lekeler çıkabilir. Bunlar da aynı şekilde ilk uygulamadan 4 hafta sonra tedavi edilebilir.

Boyun Gençleştirmede Etkili

Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi, sadece dermatoloji alanında değil, plastik cerrahide de kullanılıyor. Sistemin plastik cerrahide kullanıldığı alanları şöyle sıralamak mümkün: 

– Üst dudaktaki ince dikey çizgiler, boyundaki çizgilenmeler, yanaktaki çizgilerin giderilmesinde birkaç seansta iyi sonuçlar elde ediliyor.
– Çizgilerin giderilmesi cerrahi olmayan bir uygulama özelliğini taşıyor. Her seans arasında 2-4 hafta beklemek gerekiyor.
– Bu tedavi yüz-boyun gençleştirme yöntemleri arasında erken ve orta dönemdeki kırışıklıklar ve sarkmalarda etkili olabiliyor.
– Özellikle ince yüz kırışıklıklarında lokal anestezi bile gerektirmeden etkin bir düzelme ve gerginlik sağlanıyor.
– Damarsal kökenli olan telenjiektazi, Porto şarabı lekesi, hemanjiom, yüz ve gövdedeki vişne anjiomları, bacaktaki ince ve yüzeyel varislerde çok etkin tedavi sağlıyor. Bunun için 4-5 tedavi gerekebilir ve 3-4 ay sonra kesin sonuçlar görünür hale gelebiliyor.
– Damarsal deri lekelerinde ve hastalıklarında, yüz kırışıklıklarında hem yüzeyel hem de derin deri tabakalarında daha etkin ve daha güvenli tedavi sağlıyor.
– Ayrıca, lazer uygulaması sonrası derinin kendisini toparlama ve düzelme süresi oldukça kısalıyor. Aynı amaçla kullanılan lazerlere göre daha hızlı bir sistem.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

19 yorumlar

 1. uyku problemim ortadan kalktı.yastığa başıma koymamla uyumam bir oluyor.iyi ki varsınız

 2. online satış için yönlendirildiğim alışveriş sitesinde,eski erkek arkadaşınızı unutun adlı cd satılmıyor.bu cd yi nasıl satın alabilirim. teşekkürler

 3. Demoları nasıl indiricem.

 4. IQ ile ilgili cd nizi de ayrıca merak ediyorum, bilinçaltı frekans ile arttırılabiliyor mu gerçekten, hakikaten inanılmaz güzel geliyor kulağa

 5. ben kilo almak isteyenlerdenim ne yapıcam

 6. uykuya dalmakta güçlük çekiyorum.

 7. Söke TAYEM de cuma gunü tamamlanan Kişisel Gelişim Eğitimi ile birlikte hizmetiçi egitimlere 3 Eylül 2012’ye kadar ara verildi. İlgililere ıq testi çöz

 8. the secret ı bilen ama bir türlü uygulayamayanlar için çok faydalı olacağına eminim. Çekim yasasında bir şeyi isterken en önemli nokta onla aynı frekans da aynı hizada olabilmek bunu sağlamak bu cd ler ile çok daha kolay olacak. lehçe ne demek

 9. bu tavsiyeler üzerine söylenecek pek fazla bir söz yok kullanmak için sabırsızlanıyorum. milyoner oyunu

 10. sizin sayenizde umudumuz yeşerdi cinsel arzu

 11. Bağışıklık sistemi zayıf olanların bu telkini dinlemesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Zihinsel yapılanlamalar sağlıklı bir bünyenin nasıl olacağına ilişkin kodları taşımaktadır. bulgarca öğrenmek

 12. BİNGÜL YAĞIZ

  Sitenizde bahsettiğiniz CD seti neler içeriyor? İçende hangi konulardan kaçar adet CD var? http://www.xticaret.com

 13. HANDE DİLRÜBA

  D&R larda cd leriniz yok gibi… yani özel siparişle getiyorlar..Bir heyecan gittim ama getirilmesini beklemek zorundayım.. sevişmek ne demek

 14. ilk başta insan şüpheyle yaklaşıyor ancak işe yaradığını gördüğünde inanılmaz bi mutluluk duyuyor.herkese tavsiye ederim.kesinlikle çok etkili subliminal mesaj örnekleri video

 15. Zayıflama mp3 ü istiyorum telkin müzikleri

 16. Bu ürünü denemek istiyorum. arapça şarkılar

 17. Ürünlerinizden çok memnunum. Hayatımda çok olumlu değişiklikler oldu. Çok teşekkür ederim . Alacağım daha çok ürünleriniz var. ekip ruhu

 18. Beyin programlama teknolojisi yabancısı olmadığımız; reklamcılık, satış pazarlama, öğrenme ve günlük hayattaki diğer alanlarda farkında olmadan etkisi altında olduğumuz bir teknoloji aslında. Farkındalıkla ve iyi kullanıldığında “yapamam”, “olamam” dediğimiz her şeyi “başarabiliriz”. ali gülkanat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂