CEM UZAN FRANSA’YA SIĞINDI

Hakkında davalar süren Cem Uzan Fransa’dan ‘sığınma’ talep etti.
Genç Parti Genel Başkanı’nın siyasi iltice başvurusunu kabul eden Fransa 3 aylık geçici oturma izni verdi.
Ankara, 13 Ekim 2009 09:43

Cem Uzan’ın avukatı Şaylan Çığgın, müvekkilinin Fransa’dan siyasi sığınma talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin kabul edildiğini iddia etti.
Uzan’ın Fransa’ya siyasi iltica ettiği bilgisini haber merkezlerine yazılı olarak geçen avukat Çığgın, Cem Uzan’ın 2003 Haziran’da başlayan ve bugüne kadar aralıksız sürdürülen siyasi linç kampanyası nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadığını savundu ve “Siyasi baskı ve zorlamalar ile seneler sonra bile kendisine ve küçük çocuklarına karşı açılan suni davalar ile uğraşmak zorunda bırakılan Cem Uzan yaşatılan bunca sıkıntıdan sonra Fransa’nın siyasi sığınma hakı vermesinden minnet duymaktadır” dedi.
Özel bir uçakla,  Fransa’ya giriş yapan Cem Uzan’ın, ‘Fransa Yabancıları ve Uyruksuzları Koruma Ofisi’ne siyasi iltica başvurusunu yaptığı belirtiliyor.
Cem Uzan’ın babası Kemal Uzan ile kardeşi Hakan Uzan ve amcası Yavuz Uzan, 2003 yılında Çukurova Elektrik’te imtiyaz sözleşmesinin iptal edilmesi ve İmar Bankası ile Adabank’a el konulması sonrası ortadan kaybolmuştu.
Cem Uzan, Sakarya’nın Pamukova ilçesinde orman alanını işgal ettiği iddiasıyla yargılandığı mahkemece de, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
2004 yılında Pamukova Cumhuriyet Savcılığı Bakacak köyü mevkiinde bulunan Uzanlar’a ait çiftlik evinin yapımı sırasında,  orman arazini işgal ettikleri gerekçesiyle  açılan davada da  Cem Uzan ve Muzaffer Salih Pilav’ı 1 yıl 8’er ay hapis cezası almıştı.
Son olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu  avukatları, Cem Uzan’ın yurt dışına kaçacağı iddasıyla tutuklama talep etmişti.

kaynak: tgrt haber

ENGLİSH

Cem Uzan lasting about lawsuits from France ‘asylum’ was requested.
Young Party General Chairman of the application that accepts political iltice France gave the 3-month temporary residence permit.
Ankara, October 13, 2009 09:43

Cem Uzan’ın Şaylan Çığgın lawyer, political asylum from France’s clients and that the claim had been accepted this request.
Uzan’ın political asylum to France to inform them in writing to the news center last Çığgın lawyer, Cem Uzan’ın started in June 2003 and continued uninterrupted until today because of the political lynch campaign argues big trouble and said, “with political oppression and coercion, even after years drop against himself and his children forced to deal with artificial cases are having so many problems after the Cem Uzan political asylum in France in about the grant is grateful, “he said.
A private plane, arriving in France Uzan’ın Cem, ‘French Foreign Office and the Protection of Stateless says that the political asylum application.
Kemal Uzan’s father and brother Uzan’ın Cem Uzan and Hakan Yavuz Uzan’s uncle in 2003 in the concession contract be canceled and the Cukurova Electricity Reconstruction Bank and had disappeared after Adabank’a be confiscated.
Cem Uzan, the forest area in the town of Sakarya Pamukova occupied with the claim been tried in court, was sentenced to 1 year and 8 months imprisonment.
In 2004 the Republic of Pamukova Prosecutor’s Office to see the village mevkiinde Uzanlar’a the farm house during construction, forest land they occupy your case was opened on the grounds that Cem Uzan and Muzaffer Salih Pilaf 8’er months then 1 year had received a jail sentence.
Finally, the Savings Deposit Insurance Fund, lawyers, Cem Uzan’ın abroad to escape arrest iddasıyla had demanded.

Source: TGRT news

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Baştaki 2 bölüm olmadan sadece telkin kısmının Araba kullanırken dinlenmesinde bir sakınca olabilir mi?

  2. Kişisel gelişim teknikleri konusunda Mümin Sekman’ı tek geçerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by