CEM GARİPOĞLU İSTANBUL’DA TESLİM OLDU

Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu, gece yarısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu. Cem, ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Bitkin olduğu gözlenen kısa saçlı ve sakallı Cem Garipoğlu’nun kot pantalon ve siyah mont giydiği görüldü. 
İstanbul, 17 Eylül 2009

7 aydır aranan Garipoğlu’nun saat 00.45’te avukatı Aytekin Kaya ile birlikte Bahçelievler polis merkezine giderek teslim oldu. Cem Garipoğlu gece yarısı Bahçelievler’de E-5 Karayolu’nda avukatı Aytekin Kaya ile buluştu. Cem Garipoğlu daha sonra Asayiş Şube’ye götürüldü. Cem, ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğıini itiraf etti. Polise cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini söyledi. ‘Pişmanım’ dedi. Bitkin olduğu gözlenen kısa saçlı ve sakallı Cem Garipoğlu’nun kot pantalon ve siyah mont giydiği görüldü. Cem Garipoğlu’nun 197 gündür İstanbul’da gizlendiği ve hiç yurt dışına çıkmadığı belirtildi. Cinayetin işlendiği 3 Mart tarihinde izini kaybettiren Cem Garipoğlu’nun saklandığı yerler konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılmış, Rusya’da, ABD’de hatta Ermenistan’da gizlendiği ileri sürülmüştü. Son olarak Cem Garipoğlu’nun Ermenistan’da yakalandığı da ileri sürülmüştü. Cem Garipoğlu’nun teslim olduğu haberini Münevver Karabulut’un ailesi gazetecilerden öğrendi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde bir süre tutulan Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olması nedeniyle sorgulanmak üsere Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Garipoğlu daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nden çıkarıldı. Garipoğlu’nun emniyetten çıkarılışı sırasında çok sayıda basın mensubu görüntü almaya çalıştı. Elleri kelepçeli halde emniyete ait sivil bir araca bindirilen Garipoğlu, hastaneye doğru yola çıkarıldı. Bu arada, görüntü almaya çalışan basın mensupları yüzünden polis konvoyu bir süre hareket edemedi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Münevver Karabulut’un katil zanlısının gözaltına alınmasına ilişkin, ”Her gün daralan çember, aileyi, şüpheliyi teslim etmeye mecbur bıraktı” dedi. İstanbul Valisi Muammer Güler ise, zanlı Cem Garipoğlu’nun İstanbul Bahçelievler’de avukatı tarafından emniyet güçlerine teslim edildiğini söyledi.

KAYNAK:TGRT HABER

 

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

12 yorumlar

  1. Dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu. Stefan Zweig

  2. bir iki bölümünüze soru bıraktım ve cevabını heyecanla bekliyorum..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by