ÇAYIN MARİFETLERİ

İyi bir çay demlemek için, iyi su kullanmalısınız. Kireçli, klorlu su ile iyi çay yapılamaz. Çayın suyu mutlaka yumuşak, kireçten uzak, tatlı bir su olmalıdır.

Çayınızı mutlaka porselen demlikte yapmalısınız. Çayınızı demlik içine koyduktan sonra ılık su ile bir kere yıkamalısınız. Çay demlendikten sonra bir çay bardağını tamamıyla deminden doldurup tekrar demliğin içine boşaltın. Farkı göreceksiniz.

Saçına kına yakan kadınlar, hazırladıkları kına harcına bir miktar çay ilave ederek daha kalıcı ve güzel bir ton elde edebilirler.

Çayın kirpik diplerinde oluşan çapaklara iyi geldiği herkesçe bilinir. Gözleriniz çapaklanıyorsa, sabahları pamuğu ılık çayla ıslatarak gözlerinizi silebilirsiniz. Çay ayrıca göz çevresindeki şişkinliği de giderir.

Çay hazımsızlığa iyi gelir. Ağır bir yemek sonrasında içeceğiniz iyi demlenmiş bir bardak çay hazımsızlığınıza iyi gelecektir.

Faydası olduğu gibi zararı da bulunan çayın, fazla tüketildiğinde vücutta demir eksikliği, ayrıca çarpıntı, sinir bozukluğu, mide bulantısı, baş dönmesi ve uykusuzluğa sebebiyet verdiği de görülmektedir.

Çay lekesini çıkarmak için, beyaz kumaşları limon suyuyla silin. Renkli kumaşlardaki taze lekeyi yumurta sarısını suyla karıştırarak ovalayın. Eski lekeyi ise gliserinli suyla silebilirsiniz. Halı üzerindeki çay lekesini ise eşit ölçekteki alkol ve sirke karışımı ile çıkarabilirsiniz.

Çay midenize dokunuyorsa, İngiliz usulü sütlü çayı tercih edebilirsiniz. İyi demlenmiş yarım bardak çaya, yarım bardak süt ilave ederek farklı bir tat yakalayabilirsiniz.

Çaylı kek hiç denediniz mi? Klasik ya da kakaolu kek tarifinize bir su bardağı soğutulmuş demli çay ilave ederek enfes bir kek yapabilirsiniz.

07.06.2010
Kaynak : Milliyet

ENGLİSH

To brew a good tea, you should use well water. Lime, chlorinated water can make good tea. Always soft water of tea, lime away, sweet must have a water.You must make sure your tea in ceramic pot. Into your tea pot Once washed once with warm water. After tea, a tea cup filled deminden completely empty into the pot again. You’ll see the difference.

Henna hair in women, they are prepared to condemn a fee the amount of tea by adding more permanent and beautiful can get a ton.

The burr formed in the eyelashes of the tea is good for is known by everyone. If your eyes are ocular discharge, morning tea, cotton drenched warm You can delete your eyes. Tea also observed swelling around the fixes.

Tea is good for indigestion. After a heavy meal drink a glass of well-brewed tea is good for your indigestion.

Including loss of benefits such as tea, were consumed more body iron deficiency, as well as palpitations, irritability, nausea, dizziness and insomnia are seen to give rise to.

To remove tea stains, wipe with lemon juice and white fabrics. Fresh egg yolk stain colored fabrics rub by mixing with water. You can remove the old stain with water, the glycerin. Tea stains on the carpet in the same scale can be removed with a mixture of alcohol and vinegar.

If you touch your stomach, tea, milk tea English style preferences You can not. Half a cup of good brewed tea, add half a cup of milk a different taste you can catch.

Have you tried the tea cakes? Classic brownie recipe, or you add a cup chilled brewed tea as a delicious cake you can do.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

  1. Yeteneklerin en fazla geliştiği zaman, insanın bütün bir dünyayı karşısına aldığı zamandır. Mary Wollstonecraft

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by