Çarşamba , Aralık 11 2019
Ana Sayfa / Genel Kültür / Facebook Fotoğraflarınız Çalınmasın

Facebook Fotoğraflarınız Çalınmasın

Facebook bir süredir gizlilik konusundaki eleştirilerden uzak günler geçiriyor. Ancak Intel bu sessizliğe son verecek bir adım atmak üzere.

Intel, 2010 yazında antivirüs yazılımları uzmanı McAfee’yi7,68 milyar dolara almıştı ve söz konusu uygulama için McAfee’yi kullanıyor. McAfee Social Protection ismiyle geliştirilen Faebook uygulaması kullanıcıların fotoğraflarını koruma altına alacağı iddasında bulunuyor. Tabii iddiasını gerçekleştirmesi için fotoğraf paylaşımlarınızı bu uygulama üzerinden yapmanız gerekiyor.

Güvenlik yazılımları üreticisi McAfee, “Social Protection” adını verdiği yeni Facebook uygulamasını beta haliyle yayınladı. Hem Facebook hem de Firefox eklentisi olarak kullanılabilen McAfee’nin sosyal koruması, kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları tanımadığı kişiler tarafından görüntülenmemesi için bulanıklaştıran bir hizmet.

Facebook Fotoğraflarınızı Koruyor

Hatırlanacağı geçtiğimiz son birkaç aç ay özellikle bilgi güvenliği konusunda sosyal ağlar için sıkıntılı bir dönem oldu. Yahoo‘danDropbox‘a kadar birçok sosyal ağın hacker saldırılarına maruz kaldığı bu dönem, haliyle yenigüvenlik önlemlerini de beraberinde getirdi.

Social Protection’ı kullandığınız takdirde Facebook’ta paylaştığınız bütün fotoğraflar otomatik olarak arkadaşlarını haricindeki kullanıcılara kapatılıyor. Yani fotoğraflar bulanıklaştırılarak görüntülenmesi engelleniyor. Uygulama bunun yanı sıra fotoğraflarınızın yine arkadaşınız olmayan bir başka kişi tarafından indirilmesi, paylaşılması, üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla ekran görüntüsü alınmasının da önüne geçiyor.

İçinde bir de yüz tanıma özelliği sayesinde kullanıcıların Facebook’a yüklediği fotoğrafları tarayarak aralarında etiketlenmemiş resimler konusunda uyaran McAfee Social Protection uygulaması aynı zamanda Windows 7 işletim sisteminde Internet Explorer 8 ve üst versiyonlar için bir eklentiye de sahip.

Birçok kullanıcı hayatlarındaki özel anlara dair fotoğrafları Facebook’ta arkadaş çevresiyle paylaşmaktan çekinmiyor. Her ne kadar en başta sorumluluk kullanıcının olsa da, McAfee’nin Social Protection gibi uygulamalar başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz paylaşımların gizli kalmasını sağlama konusunda başarılı oluyorlar.

https://www.mcafee.com/us/about/news/2012/q3/20120828-01.aspx

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

8 yorumlar

  1. dikkatimi yenmeme kesinlikle yardım edicektir. satranç nasıl oynanır

  2. annemle çok sıkıntılarım var zaten onun da birçok psikolojik problemleri var bu cdleri onun için de almak istiyorum rüyada para görmek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂
Powered by