Pazar , Ağustos 30 2020

ÇARESİZ SANILAN HASTALIKLARIN ÇARESİ VAR!


Birçok insan doktora gitmeye utandığı için bu hastalıklarla nasıl başedeceğini bilemiyor.

1. Ağız kokusu: Nefesinizin kötü kokması genellikle sabahları, özellikle ağzınız açık olarak uyuduğunuzda görülür. Fakat bazı insanlar, sosyal hayatlarını etkileyen derecede sürekli olan ağız kokusundan şikayet eder.

Nedeni: Susuzluk, bakımsız dişler, iltihaplı dişetleri ya da çok fazla alkol. Nadiren sünüs ya da akciğer sorunu da ağız kokusuna yol açabilir.

Tedavisi: Yeni bir diş fırçası alın ve dilinizi de fırçalayın. Tükürük akışınızı düzenlemek için sigara içmeyin, daha az kahve ve daha fazla su için. Eğer herhangi bir değişiklik olmazsa doktora ya da dişhekimine gidin.

2. Cilt sorunları: Herkesin sizi işaret ettiği hissine kapılabilirsiniz, ancak cilt sorunları başkaları için daha az aşikardır. Akne ve egzama, utanılan en yaygın cilt sorunlarından ikisidir.

Nedeni: Akne, pul pul olan olan ve kaşınan cilt.

Tedavisi: Akne reçetesiz ilaçlara genellikle yanıt veriyor, eczacınıza sorabilirsiniz, ancak bazen dermatologa gitmeniz gerekebilir.

3. Aşırı terleme: Aşırı kiloluysanız, aşırı alkol tüketiyorsanız ya da fazla baharatlı yiyecekler yerseniz terleyebilirsiniz. Ergenlik çağındakiler de aşırı terler.

Tedavisi: Kilo verin, içkiyi kesin ve güçlü bir ter önleyici kullanın. Bunlar işe yaramazsa, doktorunuza gidin.

4. Kızarma: Birçok insan zor durumda kaldığında yüzü kızarır. Fakat bazı insanlar ise şapkası düştüğünde ya da hiçbir neden olmaksınız kızarır.

Nedeni: Sıcak basması menopozdan kaynaklanır. Bazı insanlar Çin yemeklerinde bulunan monosodyum glutamat isimli tatlandırıcı maddeyi yedikleri zaman kızarırlar.

Tedavisi: Eğer ergenlik çağındaysanız, kızarıklık bundan kaynaklanıyor. Değilseniz, baharatlı yiyecekleri, alkol alımını ve sıcak içecekleri kesin, kalın giysiler giymeyin.

5. Obezite: İnsan yaşamını kısaltan ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olan obezite son yıllarda tüm dünyada hızla yayılıyor.

Nedeni: Genelde yaktığınızdan daha fazla kalorili yiyecekler yemekten meydana geldiği biliniyor. Ancak, bazen obezitenin altında başka nedenler yatıyor: kortizon tedavisi veya troid bezinin az çalışması gibi.

Tedavisi: Eczacınızdan yardım alabilir, internette diyet sitelerine bakabilir ya da WeightWatchers isimli Amerikan diyetini uygulayabilirsiniz.

6. Bağırsak Problemleri: İnsanlar günde ortalama 12 kez gaz çıkarırlar. Ancak, bunun daha sık olması bir sağlık sorunu olduğunun göstergesidir.

Nedeni: Sık sık gürültülü gaz çıkarıyorsanız, bunun nedeni İrritabl Bağırsak Sendromu ya da bağırsak kanseri olabilir. İshale gelince, küçük çocuklardaki rotavirüs gibi enfeksiyonlar en yaygın nedendir. Yetişkinlerde görülen bağırsak sorunları ise besin zehirlenmesi, ishal, bağırsak kanseridir.

Tedavi: Gaz çıkarmamak için, gazlı içeceklerden uzak durun ve hava yutmamak için daha yavaş yemek yiyin. Eğer, belirtiler devamlı oluyorsa ve kendinizi hasta hissediyor, kilo veriyorsanız doktora gitmelisiniz.

İshal için yetişkinler birkaç günlüğüne reçetesiz ilaçları deneyip ishalin geçip geçmediğini gözlemleyebilir.

ENGLİSH

For many people this disease is ashamed to go to the doctor does not know

1. Halitosis: bad smell of your breath usually mornings, especially on your mouth as you can see when you sleep. But some people, affecting social life, as is always the complaint of halitosis.

Reason: thirst, neglected teeth, sore gums or too much alcohol. Rarely or lung problems or presentation may lead to halitosis.

Treatment: Get a new toothbrush and scrub your tongue. Do not smoke to edit your saliva flow, less coffee and more water. If a change is not any doctor or go dişhekimine.

2. Skin problems: the point where everyone can feel, skin problems, but others are less obvious. Acne and eczema, is a shame two of the most common skin problems.

Reason: Acne, which is scaly and itchy skin.

Treatment: Acne usually respond to prescription drugs, ask your pharmacist, but sometimes you may need to go dermatologa.

3. Excessive sweating: If extreme overweight, excessive alcohol consumption or more you sweat if you can include spicy foods. Excessive sweating çağındakiler of adolescence.

Treatment: Weight to give alcohol to a precise and powerful anti-ter use. They do not work, go to your doctor.

4. Blushing: A lot of people left in the lurch when you blush. But when some people dropped the hat or no cause to blush.

Reason: the hot flushes caused by menopause. Some people in China eat when they eat fried monosodyum article will sweetener called glutamate.

Treatment: If you are in puberty, this reddening is due. If you are not, spicy foods, alcohol and hot drinks reception final, do not wear thick clothing.

5. Obesity: People shorten life negatively affecting the quality of life that obesity a disease is spreading rapidly around the world in recent years.

Reason: In general, you’re burning more calories from food and food is known to occur. However, sometimes other reasons lying at the bottom of obesity: a little cortisone treatment studies, such as cloth or troid.

Treatment: You can get help from your pharmacist, you can look at the internet site or a diet called the American diet, WeightWatchers can apply.

6. Bowel problems: People average 12 times a day to remove the gas. However, it is more often a health problem that is the indicator.

Reason: remove gases are frequently noisy, because the bowel Syndrome or bowel cancer may be İrritabl. Diarrhea is concerned, the most common cause of infections, such as small children are rotavirüs. The nutritional problems seen in adult intestinal poisoning, diarrhea, is bowel cancer.

Treatment: To remove the gas, stay away from soda and eat more slowly to avoid swallowing the air. If the symptoms are ongoing and you are sick, you should visit a doctor are slim.

Prescription drugs for diarrhea in adults try a few days later, diarrhea, and they can not observe.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

17 yorumlar

  1. Depresyonla ilgili ek bir bölüm olmasına çok sevindim.

  2. Başarı, cesaretin çocuğudur. Benjamin Disraeli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂