BURUN ESTETİĞİNDE 30 DAKİKALIK MİR TEKNİĞİ

Minimal Girişimle Burun Estetiği (MİR) tekniğiyle 30 dakika süren operasyonun ardından hastanın, 4-5 saatte evine dönebildiği bildirildi.

Minimal Girişimle Burun Estetiği (MİR) tekniğiyle 30 dakika süren operasyonun ardından hastanın, 4-5 saatte evine dönebildiği bildirildi.

MİR tekniğinin öncülerinden, TÜBİTAK ödüllü Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, burun estetiğinde son gelişmeleri anlattı. Tekniğin kişiye doğal bir görünüm sağladığını savunan Kışlaoğlu, bu teknikle operasyonun süresinin 30 dakikaya kadar kısaldığını ve hastanın nefes alma güçlüğü bulunmuyorsa 4-5 saat sonra evine rahatlıkladönebildiğini kaydetti.

Bazı kişilerin, ameliyat sonrası hissedilen ağrı, yüzde oluşan şişlik ve morluklar yüzündenestetik operasyona cesaret edemediğini anlatan Erol Kışlaoğlu, MİR tekniği ile istenilen görünüme sahip olmanın yanında hastaya büyük kolaylıklar sağlandığını belirtti. Kışlaoğlu, kapalı teknikle gerçekleştirilen operasyonda, tüm ameliyatın burun içinden yapıldığını ve burun dışında herhangi bir kesi ya da iz olmadığını dile getirdi.

Operasyon sonrası kişide morluk ve şişliklerin de fazla olmadığını kaydeden Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, ağrının ise hemen hemen hiç hissedilmediğini ve kişinin sosyal hayatına daha çabuk döndüğünü belirtti.

kaynak: Anadolu ajansı

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

10 yorumlar

  1. Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez. Andre Gide

  2. Bu işlerle ilgilenen teknik arkadaşla alakalı bir sorun varsa şayet, seve seve yardımcı olabilirim.

  3. Lyndon B. Johnson ‘ En zorlu arayıs mükemmeliyeti arayıstır.’

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂