Pazartesi , Eylül 20 2021

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA HERŞEY

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Barış Çakır, burun estetiği hakkında merak edilen herşeyi anlattı.

Burun estetiğini gerektirecek durumlar nelerdir?

Türk insanında genelde kemer nedeniyle estetik yapılır. Hastalar genelde burnunun şeklini beğenmediği için geliyor. Bunun birçok sebebi olabilir. Ucu aşağıda olabilir. Ucu büyük ya da iri olabilir. Yüzüne yakışmayan bir buruna sahipse, neler yapılabilir diye bakıyoruz. Hastanın yüzüne en uygun burnu yapmaya çalışıyoruz.

Burun estetiğini en çok hangi yaş gurubundakiler istiyor?

Bu 20-30 yaş arası için uygulanan bir ameliyat. 50 yaşında da ameliyat yaptığım oldu ama 18’in altında yapmadım. Bir keresinde 16 yaşında bir çocuğa yaptım ama bu nefes alamadığı içindi. Sağlığı etkileyecek bir durum varsa yaş sınırı erkene çekilebiliyor. Öte yandan, burnun dışında değişiklik yapmak için 2 şey önemlidir. Birincisi, o kişinin yüzünün gelişmesi oturacak, kemer büyümeye devam etmiyor olacak. İkincisi, hasta estetik ameliyat kararının arkasında durabilecek olgunlukta olacak. Çünkü aynaya baktığında yeni bir yüz görecek. Bir değişim görecek. Kolay bir iş değil bu.

Ameliyattan sonra yüzünü yadırgayanlar oluyor mu?

Gençlerde yadırgama oluyor. Bu yadırgama 3-5 gün, bazen 10 gün sürüyor. 50 yaşındaki birine ameliyat yapıldığında, hasta uzun yıllardır baktığı yüz değişince daha da yadırgıyorlar yeni halini. Bazı hastalarım alışamayıp depresyona giriyorlar. Yeni yüzlerine 7 ay sonra alışan hastalar da oluyor.

Ameliyattan sonra buruna takılan tampon ve alçı ne kadar süreyle kalıyor?

İçeride eğrilik yoksa hiç tampon kullanmıyoruz. Şu anda kullanılan silikon tamponlar, 10 gün bile kalsa çıkarıldığında kanama ve ağrı yapmıyor. Alçının ise 1 hafta ya da 10 gün kalması yeterli oluyor.

Ameliyat sonrasında ciltte bir problem görülüyor mu?

Bazı hastalarda burun üzerinde kabuklanmalar oluyor, bazılarında ise hiç olmuyor. Ameliyattan sonra ciltte kaşınmalar meydana gelebiliyor. Bunların dışında siyah noktalar ve sivilceler oluşabiliyor. Fakat hepsi zamanla geçiyor. Hastaların cildi hava aldırması açısından ağır makyaj yapmamaları gerekiyor.

Ameliyattan sonra hastaların dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?

İlk gece hastanede kaldıktan sonra taburcu ediyoruz hastaları. İlk bir ay burunlarına darbe almamaları gerekiyor. Yüzlerine üç gün buz yapıp, verilen ilaçları kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca hastaların 10 gün başları yukarıda olacak şekilde yatmaları gerekir.

Estetik yaptırmaya gelenler bir ünlüyü model olarak gösteriyor mu?

Oluyor tabi. İstedikleri burnu ifade edemeyenler ya da yanlış ifade etmekten çekinen hastalar, bir ünlüyü model olarak gösteriyor. Aslında bu durum yadırganmamalı. Hasta istediği burnu doğru anlatmak için bu tür benzetmeler kullanıyor. Hastalar, ünlülerin fotoğraflarını getirip, benim de burnum bu kişininki gibi yuvarlak olsun, kalkık olsun diyor.

Güzel bir burun nasıl olmalıdır?

Güzel bir burnun bazı ana kuralları vardır. Küçük burun güzeldir diye bir teknik kural vardır ama benim için başkadır. Benim genel kuralımda, burun yüzle büyüklük açısından orantılı olacak. Erkekse yandan dümdüz inecek ucundan dönecek, bayansa yandan gelecek ve ucundan hafif yükselerek dönecek. Erkekse burnun başlangıç noktası gözün üstündeki çizginin hizasında olacak, bayansa burnun başlangıç noktası kirpik hizasında olacak. Bunların dışında bir de burunda, bayanların belindeki kavis gibi bir kıvrımın olması güzel bir güzel bir görüntü oluşturur.

Burnun dışı düzgün olan bir kişinin nefes almada problem yaşamasının nedeni nedir?

Sefalik malposizyonu denilen sıkıntı bir nefes problemi yaratır. Sefalik malposizyonu olan kişilere, klasik kıkırdak çıkartma ameliyatı yapılmamalıdır. Yapılırsa burun ucunuz parmakla sıkılmış gibi olabilir. Burnun içinin de dışının da nefes almaya uygun olması gerekir. Ayrıca sefalik malposizyonu olan kişiler spor yapamaz. Spor yaparken nefes almakta güçlük çekerler.

Kişi sefalik malposizyonu olduğunu nasıl anlar?

Burun ucu kıkırdakları yeteri kadar köşeli olmadığı için burnun ucunda iki ışık parlamaz ve çok yuvarlak görünür. Burun kanadı kıkırdaklarının aksı, gözün dış köşesinden daha yukarıda bir yeri gösterir. Bazen burun ucu, tam karşıdan bakıldığında, yanlarda oluşan gölgeler nedeniyle “parantez” () gibi görünür. Burun ucu, sıklıkla, derin nefes alındığında kapanır.

Burun estetiğinde kapalı ameliyat ve açık ameliyat arasında ne gibi farklar vardır?

Şu anda çoğunlukla açık ameliyat yapılıyor çünkü açık yapmak daha kolay. Ben ise kapalı olanı tercih ediyorum. Daha zor ama kapalının daha çok avantajı olduğunu düşünüyorum.

SİHİRBAZ GİBİ ÇALIŞIYORSUNUZ

Kapalı ameliyatın zorlukları nelerdir?

Tamamen sihirbaz gibi çalışıyorsunuz. Burnun içini görmeden yapılan bir işlem bu. Bazı şeyleri görmeden hissederek yapıyorum. Bunun için de resim kursuna gidiyorum. Eğer gölgeleri, ışıkları iyi tanırsanız kıkırdağın nerede olduğunu biliyorsunuz zaten, açıp görmeye gerek kalmıyor. Kapalı ameliyat, ameliyat sonrası için de daha rahat oluyor.

Burun ameliyatını beğenmeyenlere en fazla kaç kez ameliyat yapılır?

Beğenmeme ihtimali yüzde beştir. Beğenmezse tekrar yapılır ama önemli olan ilk ameliyattan daha kötü bir operasyon yapılmamalıdır. Bazı ameliyatlar dünyanın en zor ameliyatlarıdır. Ameliyat yapılmış olan bir burunda oynama yapmak daha zordur. Sıfırdan bir burnu düzeltmektense yapılmış bir bunu düzeltmek çok daha zordur. Hele ki kötü yapılmış bir ameliyat üzerinde oynama yapmak çok zordur. Bir de ameliyat yaptıktan sonra 6 ay buruna dokunulmamalıdır. Şişliklerin inmesi, burnun yerine oturması gerekir.

ENGLİSH

Aesthetic, Plastic and Reconstructive Surgery Expert Op. Dr. Barış Çakır, rhinoplasty were curious about everything he said.

What are the situations that may require rhinoplasty?

The overall aesthetic is in the belt due to the Turkish people. Patients usually do not like the way your nose is coming. May be several reasons for this. Tips can be found below. Tip can be big or bulky. If you are not fit to face with a nose, I look at what can be done. The patient’s best noses in the face trying to do.

Which is most like the old gurubundakiler rhinoplasty?

Underwent an operation for those aged 20-30. I’ve done the surgery was 50 years old but under 18 do not. I once did a child 16 years old but was unable to breathe. If you have a situation that will affect health can take years to limit energy. On the other hand, to make changes outside of the nose is 2 something. First, the development of that person’s side seat belt will not continue to grow. Second, the decision to stand behind cosmetic surgery patients may be at maturity. Because when you look in the mirror to see a new face. Will see a change. This not an easy task.

Do you have those strange face after surgery?

Strange going on in young people. 3-5 days of this strange, sometimes it takes 10 days. 50-year-old was operated on one patient for many years look even more strange when you’re changing the face of new cases. Some of my patients are depressed could not get used. 7 months after the new face is familiar to patients.

After surgery, nose, and plaster bumper attached to how long the stay?

If we do not use any buffer in curvature. Silicon is currently used in the buffers, even up to 10 days of bleeding and painful, if not removed. 1 week or 10 days of plaster that remains is enough.

Do you see any problems on the skin after surgery?

Crusting on the nose is available in some patients, others not at all. Itching of the skin after surgery may occur. In addition, the black spots and acne can occur. But all time is running out. Skin care of patients in terms of air should not do heavy make-up.

After surgery, patients should pay attention are things?

The first night we were discharged after a hospital stay of patients. The first is a month should not blow their noses. Making faces of ice for three days and are required to use the drug. In addition, patients above 10 per day will need to be hospitalized.

From aesthetics to make the model as a celebrity do you?

Is needed. Not that they want to express his nose or feel free to misstate the patients, the model as a celebrity show. In fact, this situation should not be strange. Ask patients to describe the nose of the right to use such metaphors. Patients to bring photos of celebrities and people like the round that I get from my nose, she says get raised.

What would be a good nose?

There are some basic rules of a beautiful nose. Small is beautiful nose, but to me he has a technical rules are different. My general rule in my nose and face will be proportionate in size. If the hand of man will fly straight to the back, as if women will come from the future and rising from the tip. If the nose and the eyes of men starting point will be at the level above the line, if women would be at the level of lashes, the starting point of the nose. In addition, a nose, a woman bends in the bend of the waist that creates a beautiful image beautiful.

Non-smooth nose breathing problems in a person’s life is the reason!

Malposizyonu called cephalic creates trouble breathing problems. Cephalic to people malposizyonu classic cartilage removal operation should be performed. Your nose is made, such as the finger can be squeezed. The inside of the exterior of the nose should be eligible to receive the breath. Cephalic malposizyonu can also be people who do sports. Difficulty in breathing during exercise.

Cephalic malposizyonu is how people understand?

Cartilage of the nose tip is not square enough for two lights shining on the tip of the nose does not look too round. Axis of the nose wing cartilage, from the outer corner of the eye shows a lot higher. Sometimes the nose tip, viewed from the opposite side of the shadows because of the “parentheses” () appears. Tip of the nose, often, taken a deep breath, closes.

Operation in the closed and open rhinoplasty surgery, there are differences between what?

Open surgery is usually done at the moment to make it easier to open. I prefer the closed one. The advantage is more than difficult, but I think off.

ARE YOU WORKING AS Wizard

What are the difficulties of closed surgery?

Would work as completely wizard. A process from the inside of the nose on this. I see some things done without feeling. I’m going to the pictures for this course. If the shadows, light as well if you know where the cartilage is already open, it does not need to see. Closed surgery, after surgery is also more comfortable.

How many times like the non-surgical nasal surgery is done?

Five percent may not have liked. Does not like to do it again, but important operation that should not be worse than the first surgery. Some operations are the world’s most demanding operations. Operations were performed in a nose is more difficult to falsify. Made one from scratch a nose correction is much more difficult to fix it. An operation that has been especially bad on the play is very difficult to do. 6 months after surgery and a nose should not be touched. Of swelling to come down, the nose should be in place.

Hakkında Ali Gülkanat

Biliyoruz ki; KELEBEK ETKİSİ: ”Ankara’da bir kelebeğin kanat çırpması, Diyarbakır’da da fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, ülkenin yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.”

16 yorumlar

 1. diyete her pazartesi yeniden başlayanlara tavsiyedir, işte bu size özel bir cd…

 2. Düşlerinizi küçümseyen insanlardan uzak durun, Küçük insanlar bunu hep yaparlar,oysa büyük insanlar, büyük düşlerinizi gerçekleştirebileceğinizi inanmanızı sağlarlar. Mark Twain

 3. Araba Korkusu olanlar için bir set heralde Çok gerekli bir set

 4. Hayattan kopan insaların bu seti okuyarak eski yaşantılarına döneyeceğini tahmin etmekteyim

 5. “İcra eden, tatbik eden, karar verenden daima daha kuvvetlidir.” Mustafa Kemal Atatürk

 6. Ali Gülkanat, bu cd lerle bizi tanıştırdığınız için teşekkürler

 7. artık sigarayı bırakmalıyım,nefes alamıyorum nerdeyse. kıskançlık

 8. benim asıl problemim dugularımı ifade edememek. kadın tavlama

 9. Beyin programlama teknolojisi yabancısı olmadığımız; reklamcılık, satış pazarlama, öğrenme ve günlük hayattaki diğer alanlarda farkında olmadan etkisi altında olduğumuz bir teknoloji aslında. Farkındalıkla ve iyi kullanıldığında “yapamam”, “olamam” dediğimiz her şeyi “başarabiliriz”. almanca ögrenmek istiyorum

 10. SEMİRAMİS ARTAÇ

  Kitap Önerileri : Kişisel gelişim teslimat

 11. bu cd de en yakın zaman da denemek istediklerimden… vajina sulanması nasıl olur

 12. hızlı okumak ve anlamak mümkünmü bu yavaş oku anlarsın derle ya ateşli kızlar

 13. hafızanın güçlendirilmesi tüm hayatta faydalı olacaktır. çocuklara en erken kaç yaşında uygulanabilir acaba??? vücut geliştirme ilaçları

 14. benim sorunum yok ama arkadaşıma bunu önermeliyim sürtünme yoluyla ilişki

 15. yıllardır kullandığımız ilçlara ihtiyaç duymamak süper olacak bulgarca kursu

 16. merhaba kendine güven cd sini aldım çok teşekkür ederim gerçekten işe yarıyor herkese tavsiye ederim ali beye ve emeği geçen herkese teşekkürler cinsel ilişki pozisyonları gerçek resimli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com.Tr" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂